Справа № 344/11358/22
Провадження № 3/344/5346/22
24 жовтня 2022 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Тринчук В.В. розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 за ч.2 ст.90 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 00490/28 ОСОБА_1 02.09.2022 року о 16 годині 40 хвилин у місті Івано-Франківськ на річці Бистриця у селі Вовчинець, Івано-Франківської міської ради здійснював вилов риби на одну плавучу вудочку та виловив рибу «Марена звичайна» вагою 0,200 грам, яку занесено до червоної книги України, чим порушив п.3.14 «Про рибальство» ст. 63 ЗУ «Про тваринний світ», за що відповідальність передбачена ч.2 ст.90 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вказав що дійсно в дозволеному місці, у дозволений час та з дозволеним знаряддям - поплавцевою вудкою займався любительським рибальством і до нього підійшли працівники Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Івано-Франківській області, які повідомили, що він здійснив вилов риби, яка занесена до ЧК України та приступили до складання даних адміністративних матеріалів. ОСОБА_1 у категоричній формі заперечив факт вилову ним риби, яка занесена до ЧК України, а сама риби «Марена звичайна» та вказав, що матеріали справи не містять жодних належних доказів про вилов ним саме такої риби. Просить суд, взяти до уваги все наведене ним вище та провадження у справі закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу інкрімінованого адміністративного правопорушення.
Відповідно ст.278 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи та відповідно до вимог ст.279 КУпАП дослідити докази.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Диспозиція ч.2 ст.90 КУпАП, передбачає відповідальність за погіршення, знищення середовища перебування (зростання) тварин і рослин, види яких занесені до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх із природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) тварин і рослин зазначених видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі, каліцтва (пошкодження), інші порушення порядку охорони, використання і відтворення таких видів тварин і рослин.
На доведення винуватості ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення до протоколу долучено:
Акт виявлення та вилучення водних живих ресурсів, знарядь лову, іншого майна, плавучих і транспортних засобів № 00490/28 від 02.09.2022 року, який складено на місці події;
Опис - оцінкою водних ресурсів, вилучених у ОСОБА_1 від 02.09.2022 року, що оформлений на підставі Акт виявлення та вилучення водних живих ресурсів, знарядь лову, іншого майна, плавучих і транспортних засобів;
Довідка від 02.09.2022 року видана Івано-Франківським рибоохоронним патрулем про розмір заподіяної шкоди внаслідок незаконного вилову риби ОСОБА_1 , що встановлено на підставі Акту виявлення та вилучення водних живих ресурсів, знарядь лову, іншого майна, плавучих і транспортних засобів та Опису - оцінкою водних ресурсів;
На заперечення своєї вини ОСОБА_1 посилається на те, що вид риби яку у нього вилучили належним чином не встановлено.
Суд, вислухавши особу правопорушника, дослідивши наявні матеріали справи, приходить до висновку, що у матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази того, що вилучена на місці події риба є «Мареною звичайною». Наявна у матеріалах справи довідка про розмір заподіяної шкоди складена на підставі зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення, службовою особою яка складала цей протокол, даних та містить тільки інформацію про вартість риби «Марена звичайна». Незалежний висновок про вид вилученої на місці події риби у матеріалах справи відсутній.
Статтею 62 Конституції України та статтею 6 Конвенції про захист прав та основних свобод людини передбачено, що обвинувачення не може ґрунтуватися та припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь та кожна людина вважається невинною доти, поки її вину не буде доведено згідно з законом.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на викладене та враховуючи положення ст.62 Конституції України, провадження по справі підлягає закриттю у зв'язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.90 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ч.2 ст.90 ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суд -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адмін істративної відповідальності за ч.2 ст.90 КУпАП - закрити в зв'язку з відсутністю в його діях складу даного адміністративного правопорушення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Тринчук