справа № 380/23107/21
про повернення заяви без розгляду
26 жовтня 2022 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Братичак Уляна Володимирівна, перевіривши матеріали заяви представника Франківської районної адміністрації Львівської міської ради про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню у справі за позовом ОСОБА_1 до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради про визнання протиправним і скасування розпорядження, зобов'язання вчинити дії, -
В провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебувала справа №380/23107/21 за позовом ОСОБА_1 до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради про визнання протиправним і скасування розпорядження, зобов'язання вчинити дії.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 18 березня 2022 року, позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано розпорядження Франківської районної адміністрації №24 від 29.01.2021 «Про погодження місць розташування контейнерних майданчиків», в частині погодження місця розташування контейнерних майданчиків для збору твердих побутових відходів згідно з поданими схемами розташування контейнерних майданчиків на АДРЕСА_1 для будинків за адресами: АДРЕСА_2 , 40, 41, 42, 43, 45, 46, 47, 48, 50, 51, 51 «а» , 52, 53, 53 «а», 54, 55, 56, 57, 58, 60, 60 «а», 62, 66, вул. Околична, 8, 10, 16, 18, 28,30. Зобов'язано Франківську районну адміністрацію Львівської міської ради розмістити контейнерний майданчик для збору твердих побутових відходів, що влаштований за адресою: АДРЕСА_1 , з дотриманням п. 2.8 Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 17.03.2011 №145 «Про затвердження державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць». Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Франківської районної адміністрації Львівської міської ради (місцезнаходження: вул.Чупринки, 85, м.Львів, 79057, ЄДРПОУ: 04056121) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: с.Новосільці, Мостиський район, Львівська область, 81765; РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 1816 (тисяча вісімсот шістнадцять) гривень 00 копійок.
20.10.2020 на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла заява представника Франківської районної адміністрації Львівської міської ради про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.
Відповідно до частин першої, другої статті 374 КАС України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.
При цьому, суд зазначає, що ст.374 КАС України не містить спеціальних вимог до заяв, у зв'язку з чим суд застосовує за аналогією положення ст.167 КАС України.
Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення викладені в ст.167 КАС України.
Частиною 1 ст.167 КАС України визначено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Абзацом 10 ч.1 ст. 167 КАС України визначено, що до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Частиною 2 цієї статті передбачено, що якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Перевіривши заяву представника Франківської районної адміністрації Львівської міської ради про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, суд встановив, що її подано без додержання вимог ч. 1 ст. 167 КАС України.
Так, заявником з порушенням вимог абз.10 ч.1ст.167 КАС України не додано до заяви про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню доказів надіслання (надання) такої заяви іншим учасникам справи, що відповідно унеможливлює її розгляд та вирішення судом.
Тому, зважаючи на вищенаведене, заяву представника Франківської районної адміністрації Львівської міської ради про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню належить повернути заявнику без розгляду на підставі частини другої статті 167 КАС України.
Зважаючи на викладене, зазначена заява підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Керуючись ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
заяву представника Франківської районної адміністрації Львівської міської ради про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню у справі за позовом ОСОБА_1 до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради про визнання протиправним і скасування розпорядження, зобов'язання вчинити дії - повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Братичак Уляна Володимирівна