Єд. унік. № 243/2965/22
Провадження № 3/243/1397/2022
Іменем України
26 жовтня 2022 року м. Слов'янськ
Суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Дюміна Н.О., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу поліції № 4 Краматорського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: відомості відсутні, громадянина України, не працюючого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 3 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),-
25 жовтня 2022 року до Слов'янського міськрайонного суду Донецької області з відділу поліції № 4 Краматорського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області надійшов матеріал про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 130 КУпАП, відносно ОСОБА_1 (протокол від 10.02.2022 року на бланку серії ААБ № 152767).
Дослідивши надані матеріали про адміністративне правопорушення, вважаю, що дана справа підлягає поверненню до відділу поліції № 4 Краматорського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області для належного оформлення та усунення недоліків з наступних підстав.
Відповідно до п. п. 2, 3 ч. 1 ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання - чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Відповідно до ч. ч. 1-2 ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення складається, у разі його оформлення, в двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно з вимогами ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушенні зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
За приписами ст. 283 КУпАП постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, крім даних, визначених частиною другою цієї статті, повинна містити також, відомості про технічний засіб, яким здійснено фото або відеозапис.
В порушення зазначених вимог, протокол про адміністративне правопорушення ААБ № 152767 від 10.02.2022, складений відносно ОСОБА_1 , не містить відомості про технічний засіб, яким здійснено фото/відеозапис, до протоколу не додано відповідний відеозапис. Однак з переліку документів, що знаходяться в адміністративній страві міститься посилання, зокрема на доказ, а саме СД диск, та як вбачається з матеріалів справи, зазначені додатки відсутні.
Окрім того, зі змісту протоколу вбачається, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, повідомлена про дату, час та місце розгляду справи на 10.03.2022 року о 10-00 год., однак матеріал про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 130 КУпАП надійшов до Слов'янського міськрайонного суду Донецької області лише 25.10.2022 року.
До того ж суд звертає увагу, що протокол про адміністративне правопорушення складено ще 10.02.2022, а передано до суду лише 25.10.2022 року.
З урахуванням наведених обставин, що перешкоджає розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя приходить до переконання про необхідності повернення матеріалів справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.130 КупАП.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ч. ч. 1-2 ст. 254, ст. 256, ст. ст. 277-278 КУпАП, -
Матеріал про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: відомості відсутні, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до відділу поліції № 4 Краматорського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області для належного оформлення та усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.О. Дюміна