Справа № 564/2997/21
13 жовтня 2022 року
Костопільський районний суд Рівненської області в складі:
головуючого судді Олійника П. В.
з участю секретаря Зберун К. Ф.
прокурора Олійник Н.С.
відповідача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Костопіль цивільну справу за позовом Керівника Здолбунівської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Малолюбашанської сільської ради до Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Колоди Ігоря Володимировича про визнання незаконним наказу, скасування рішення реєстратора та визнання права
Керівник Здолбунівської окружної прокуратури в інтересах Малолюбашанської сілької ради Рівненського району Рівненської області звернувся до суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області, ОСОБА_1 , в якому просить, визнати поважними причини пропуску прокурором строку позовної давності для звернення до суду з даним позовом та поновити його; визнати незаконним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області від 01.08.2017 № 17-2393/16-17-СГ' «Про затвердження проекту землеустрою та передачу земельної ділянки у власність»; скасувати рішення державного реєстратора від 31.08.2017 № 36856916 про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку площею 0,0800 га, кадастровий номер 5623485000:05:033:0511, що розташована на території Малолюбашанської сільської ради Рівненського (Костопільського) району за ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ), номер запису про право власності 22114928; визнати право власності на земельну ділянку площею 0,0800 га, кадастровий номер 5623485000:05:033:0511, що розташована на території Малолюбашанської сільської ради Рівненського (Костопільського) району за територіальною громадою Малолюбашанської сільської ради Рівненського району, та стягнути з відповідачів на користь Рівненської обласної прокуратури 6810 гривень судового збору.
В обгрунтування позовних вимог покликається на обставини викладені в позовній заяві.
Прокурор Олійник Н.С. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі.
Представник відповідача Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, зокрема: заперечував проти стягнення з Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області судового збору.
Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі.
Згідно ч.4 ст.206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, заслухавши пояснення учасників судового засідання, повно, всебічно та неупереджено дослідивши матеріали справи та надані докази, приходить до наступного висновку.
Судом встановлено що, розпорядженням голови Рівненської районної державної адміністрації №939 від 20.12.2010 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,1000 га ОСОБА_1 для ведення індивідуального садівництва за рахунок земель запасу сільськогосподарського призначення (сільськогосподарські угіддя - рілля) на території Білокриницької сільської ради Рівненського району та передано у власність ОСОБА_1 земельну ділянку площею 0,1000 га, кадастровий номер 5624680700:05:017:0117 для ведення індивідуального садівництва на території Білокриницької сільської ради Рівненського району.
Право власності ОСОБА_1 на земельну ділянку площею 0,1000 га, кадастровий номер 5624680700:05:017:0117 було посвідчено державним актом серія ЯК № 271087 виданим 30.01.2012 року.
Крім того, наказом ГУ Держгеокадастру у Рівненській області від 01.08.2017 №17- 2393/16-17-СГ затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,0800 ОСОБА_1 для ведення індивідуального садівництва за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Мащанської сільської ради Костопільського району Рівненської області та передано у власність ОСОБА_1 земельну ділянку площею 0,0800 га, кадастровий номер 5623485000:05:033:0511, для індивідуального садівництва на території Мащанської сільської ради Костопільського району Рівненської області.
На підставі зазначеного наказу державним реєстратором Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Панасюк В.О. 29.08.2017 року зареєстровано право власності за ОСОБА_1 на земельну ділянку площею 0,0800 га, кадастровий номер5623485000:05:033:0511 в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1340021856234).
Водночас, згідно Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, державним реєстратором Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Полюхович Л.С. за ОСОБА_1 (РНОКІШ 3029619593) лише 09.10.2018 зареєстровано право власності на земельну ділянку кадастровий номер 5624680700:05:017:0117 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1668646256246) на підставі Державного акта серія ЯК № 271087 від 30.01.2012 року.
Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно є юридичним фактом, який полягає в офіційному визнанні та підтвердженні державою набутого особою речового права на нерухомість та є елементом в юридичному складі (сукупності юридичних фактів), який призводить до виникнення речових прав. При цьому, реєстрація права власності хоча і є необхідною умовою, з якою закон пов'язує виникнення речових прав на нерухоме майно, однак реєстраційні дії є похідними від юридичних фактів, на підставі яких виникають, припиняються чи переходять речові права, тобто державна реєстрація сама по собі не є способом набуття права власності (висновки Верховного Суду у постановах від 29.04.2020 у справі № 911/1455/19, від 20.05.2020 у справі 911/1902/19, від 28.05.2020 у справі № 9Ю/5902/18).
Таким чином, відсутність реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно права власності за ОСОБА_1 на земельну ділянку, передану йому, на підставі розпорядження голови Рівненської районної державної адміністрації № 939 від 20.12.2010 на час прийняття наказу 01.08.2017 № 17- 2393/16-17-СГ не свідчить про те, що останній не скористався своїм правом на безоплатне одержання земельної ділянки.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із ч. 1 ст. 116 ЗК України, громадяни та юридичні особи набувають право власності та право користування земельними ділянками із земель державної та комунальної власності за рішеннями органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Відповідно до ч. З ст. 116 ЗК України, безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян проводиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст.121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара.
З урахуванням вимог ст. 7, 12 Закону № 973-IV, ст. ст. 116, 118, 121, 123, 134 ЗК України, право на безоплатне отримання земельної ділянки державної власності одного виду громадянин може використати один раз. Додатково земельні ділянки громадянин або фермерське господарство можуть отримати на конкурентних засадах через участь у торгах (Постанови Верховного Суду від 10.04.2019 у справі №607/5731/16-ц та від 13.11.2019 у справі №159/1264/16-ц).
Зазначене підтверджує, що ОСОБА_1 на час отримання спірної земельної ділянки (наказ ГУ Держгеокадастру у Рівненській області від 01.08.2017 року№ 17-2393/16- 17-СГ) вже використав своє право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для ведення садівництва в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання (розпорядження голови Рівненської районної державної адміністрації № 939 від 20.12.2010).
Таким чином ОСОБА_1 приховав факт, що раніше ним на підставі розпорядження голови Рівненської районної державної адміністраці №939 від 2012.2010 року фактично використано право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення садівництва, що було посвідчено Державним актом серї ЯК №271087, виданим 30.01.2012 року.
Відповідно до пунктів 1-3 ч. З ст. 26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (у редакції, чинній із 16.01.2020), відомості про речові права, обтяження речових прав, внесені до Державного реєстру прав, не підлягають скасуванню та/або вилученню. У разі скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав на підставі судового рішення чи у випадку, передбаченому підпунктом «а» и. 2 ч. 1 ст. 37 цього Закону, а також у разі визнання на підставі судового рішення недійсними чи скасування документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування на підставі судового рішення державної реєстрації прав, державний реєстратор чи посадова особа Міністерства юстиції України (у випадку, передбаченому підпунктом «а» п. 2 ч. 6 ст. 37 цього Закону) проводить державну реєстрацію набуття, зміни чи припинення речових прав відповідно до цього Закону. Ухвалення судом рішення про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав, визнання недійсними чи скасування документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, а також скасування державної реєстрації прав допускається виключно з одночасним визнанням, зміною чи припиненням цим рішенням речових прав, обтяжень речових прав, зареєстрованих відповідно до законодавства (за наявності таких прав).
31 серпня 2017 року державним реєстратором прийнято рішення №36856916 про державну реєстрацію права власності за ОСОБА_1 на земельну ділянку площею 0,0800 га, кадастровий номер 5623485000:05:033:0511 (номер запису про право власності 22114928).
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, вищевказане рішення про державну реєстрацію права власності прийняте на підставі наказу ГУ Держгеокадастру у Рівненській області «Про затвердження проекту землеустрою та передачу земельної ділянки у власність» від 01.08.2017 № 17-2393/16-17-СГ.
З огляду на викладене, наказ ГУ Держгеокадастру у Рівненській області від
01.08.2017 року № 17-2393/16-17-СГ про передачу ОСОБА_1 у власність земельної ділянки підлягає визнанню незаконним і скасуванню, та підлягає скасуванню рішення державного реєстратора №36856916 від 31.08.2017 про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку площею 0,0800 га, кадастровий номер 5623485000:05:033:0511 за ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 80 ЗК України, ст. ст. 2, 170, 326, 374 ЦК України право власності на землі державної власності належать державі Україна, яка реалізує це право через відповідні органи державної влади.
До повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, належать здійснення державного контролю за використанням та охороною земель у частині додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю (ст. 6 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель»).
Відповідно до Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 15 (далі - Положення), Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства і який реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості грунтів.
Відповідно до Положення про Головне управління Держгеокадастру в області (далі - Положення), затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29.09.2016 року № 333, ГУ Держгеокадастру у Рівненській області є територіальршм органом Держгеокадастру та реалізує його повноваження на території Рівненської області, зокрема здійснює розпорядження земельними державної власності сільськогосподарського призначення в порядку, визначеному чинним законодавством, а також одночасно наділене повноваженнями здійснення державного нагляду (контролю) у частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності.
Наведене свідчить, що органи Держгеокадастру можуть виконувати: функції розпорядника земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності від імені власника, яким є держава Україна, з усіма повноваженнями власника на захист права власності; функції органу державного нагляду (контролю) за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності.
Згідно зі ст. 28 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» міністерства, інші центральні органи виконавчої влади та їх територіальні органи звертаються до суду, якщо це необхідно для здійсненні їхніх повноважень у спосіб, що перебачений Конституцією та законами України. Отже, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади та їх територіальні органи відповідно до ст. 28 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» наділені повноваженням звернення до суду, якщо це необхідно для здійснення їхніх повноважень.
З наведених норм права вбачається, що органи Держгеокадастру можуть звертатись до суду, якщо це необхідно для здійсненні їхніх повноважень з нагляду (контролю) за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, у тому числі з позовами щодо відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також повернення самовільно зайнятих чи тимчасово зайнятих земельних ділянок, строк користування якими закінчився (постанова Великої Палати Верховного Суду від 01.06.2021 у справі № 925/929/19).
У той же час, спірна земельна ділянка вибула з володіння держави внаслідок порушення закону не лише набувачем, а й органу, на який законом покладено повноваження щодо здійснення нагляду (контролю) за дотриманням земельного законодавства.
Однак, саме ГУ Держгеокадастру у Рівненській області здійснюючи розгляд заяви ОСОБА_1 про передачу спірної земельної ділянки у власність, у порушення вимог ч. 8 ст. 118, ч. 6 ст. 186-1 ЗК України, ст. 2, 6 Закону України «Про землеустрій», видав наказ від 01.08.2017 №17-2393/16-17-СГ.
Таким чином, у спірних правовідносинах вимоги ст. ст. 116, 118, 121 ЗК України при передачі спірної земельної ділянки у власність ОСОБА_1 , а відтак і інтереси держави, порушені саме ГУ Держгеокадастру у Рівненській області, яке реалізовувало повноваження Держгеокадастру.
Захист інтересу держави в суді, який полягає у скасуванні оспорюваного наказу, не узгоджується із інтересами зазначених органів за основною вимогою про визнання незаконним та скасування спірного наказу, а тому не може бути позивачем, оскільки чинним законодавством не допускається збіг в одній особі позивача і відповідача (правова позиція Верховного Суду України, ухвала від 02.03.2011 у справі № 6-58303св10).
27 травня 2021 року набув чинності Закон України від 28.04.2021 № 1423-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», яким ряд змін внесено до Земельного кодексу України.
Згідно положень Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 №807- IX у Рівненській області ліквідовано 16 районів, зокрема й Костопільський район, натомість створено 4 райони, у тому числі Рівненський район (з адміністративним центром у місті Рівне) до складу якого увійшла Малолюбашанська територіальна громада.
Відповідно до рішення Малолюбашанської сільської ради № 17 від
12.01.2018 року розпочато процедуру реорганізації Мащанської сільської ради (ЄДРПОУ 04386255) шляхом приєднання до Малолюбашанської сільської ради, яка є правонаступником всього майна, прав та обов'язків Мащанської сільської ради.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо юридичної особи - Мащанську сільську раду ліквідовано (припинено).
Згідно даних Публічної кадастрової карти (map.land.gov.ua), які відображають відомості про межі територіальних громад, що визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, які об'єдналися відповідно до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», спірна земельна ділянка кадастровий номер 5623485000:05:033:0511 знаходиться в межах Малолюбашанської сільської територіальної громади.
Враховуючи те, що Малолюбашанською сільською радою заходи щодо усунення факту порушення при передачі земельної ділянки ОСОБА_1 , не вживалися, що підтверджується листом від 11.05.2021 №704/02-11, із вказаним позовом до суду звертається прокурор в інтересах держави в особі територіальної громади Малолюбашанської сільської ради Рівненського району.
Звернення прокурора до суду спрямоване на задоволення суспільної потреби у відновленні законності при вирішенні суспільно значимого питання додержання законності передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яке проведене з грубим порушенням вимог чинного законодавства.
Окрім того, суспільний інтерес, який полягає у поверненні у розпорядження законному власнику (на даний час Малолюбашанській сільській раді) земельної ділянки, що є умовою реалізації функцій держави з забезпечення громадян правом власності на земельні ділянки для ведення садівництва, забезпечення рівності можливостей всіх громадян використати своє право на землю, явно переважає приватний інтерес у неправомірному отриманні ОСОБА_1 спірної земельної ділянки, який порушуючи закон набув право власності на неї.
При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, повторне безоплатне надання для громадянина земельної ділянки для аналогічних потреб понад норму, встановлену Земельним кодексом України не може оцінюватись як воля держави.
У зв'язку із зазначеним представництво інтересів держави в суді здійснюється прокурором, який виконує субсидіарну роль, щоб ці інтереси не залишились незахищеними.
Зазначене повністю відповідає практиці Європейського суду з прав людини та узгоджується із правовими позиціями Верховного суду.
Крім того судом встановлено, що про необхідність захисту прав та інтересів держави в судовому порядку прокурору стало відомо 15.12.2020 року, що підтверджується листом ГУ Держгеокадастру у Рівненській області від 11.12.2020 № 10-17-0.6.1-6773/2- 20. Зазначений лист скерований контролюючим органом до Рівненської обласної прокуратури з метою вжиття заходів, спрямованих на усунення виявлених ГУ Держгеокадастру у Рівненській області порушень у сфері земельного законодавства.
Стаття 256 ЦК України визначає позовну давність як строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.
Отже, позовна давність - це строк, протягом якого особа може реалізувати належне їй право на отримання судового захисту порушеного цивільного права чи інтересу шляхом пред'явлення в належному порядку нею чи іншою уповноваженою особою позову до суду.
Загальна позовна давність установлюється тривалістю у три роки.
Відповідно до ч.1 ст.261 ЦК України, за загальним правилом перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.
Аналіз зазначених норм права дає підстави для висновку про те, що позовна давність є строком пред'явлення позову як безпосередньо особою, право якої порушене, так і тими суб'єктами, які уповноважені законом звертатися до суду з позовом в інтересах іншої особи - носія порушеного права (інтересу).
При цьому як у випадку пред'явлення позову самою особою, право якої порушене, так і в разі пред'явлення позову в інтересах цієї особи іншою уповноваженою на це особою, відлік позовної давності обчислюється з одного й того самого моменту: коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила (позиція висловлена в постанові Верховного суду від 24.01.2018 у справі № 908/799/17).
Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що у випадках звернення до суду суб'єкта владних повноважень (прокурора) відлік строку для звернення до суду цей Кодекс пов'язує з виникненням підстав, що надають йому право на таке звернення (позиція висловлена в постанові Верховного Суду від 12.02.2019 у справі № 826/13768/16).
Перебіг позовної давності починається від дня, коли про порушення права держави або про особу, яка його порушила, довідався або міг довідатися прокурор, у таких випадках: 1) якщо він довідався чи міг довідатися про таке порушення або про вказану особу раніше, ніж держава в особі органу, уповноваженого нею здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах; якщо держава не наділила зазначеними функціями жодний орган (пункти 46, 48, 65-66 постанови Великої Палати Верховного Суду від 17 жовтня 2018 року справі № 362/44/17, п. 6.33 постанови Великої Палати Верховного Суду від 19 листопада 2019 року у справі № 911/3677/17).
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини у справі «Фінікарідов проти Кіпру» механізм застосування позовної давності повинен бути достатньо гнучким, тобто, як правило, він мусить допускати можливість зупинення, переривання та поновлення строку позовної давності, а також корелювати із суб'єктивним фактором, а саме - обізнаністю потенційного позивача про факт порушення його права.
Так, за результатами моніторингу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно контролюючим органом виявлено факти подвійної приватизації земельних ділянок одного і того ж цільового призначення, в тому числі і відповідачем ОСОБА_1 .
Враховуючи, що Малолюбашанська сільська рада дізналася про вказані порушення вимог земельного законодавства лише з листа окружної прокуратури лист від 07.05.2021, тому суд вважає, що строки позовної давності пропущено з поважних причин.
Відповідно до наказів ГУ Держгеокадастру у Рівненській області від
21.12.2018 №3204, від 02.10.2019 №2429, від 14.06.2019 №1276, від 10.12.2020 №17-29-ОТГ та актів прийому-передачі, до земель комунальної власності передані земельні ділянки сільськогогосподарського призначення державної власності загальною площею 1608,151 га.
Рішеннями Малолюбашанської сільської ради № 288 від 23.01.2019, № 525 від 01.11.2019, № 33 від 22.12.2020 «Про прийняття земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність Малолюбашанської сільської ради Костопільського району Рівненської області», у комунальну власність прийнято вказані вище земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які знаходяться за межами населених пунктів Малолюбашанської сільської ради.
Однак, на момент передачі земель сільськогосподарського призначення, що розташовані за межами населених пунктів, із державної власності у комунальну, спірна земельна ділянка площею 0,08 га, кадастровий номер 5623485000:05:033:0511, перебувала у приватній власності ОСОБА_1 , у зв'язку з чим, не була передана ГУ Держгеокадастру у Рівненській області до земель комунальної власності територіальної громади Малолюбашанської сільської ради.
Статтею 152 ЗК України передбачено, що захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом визнання прав; відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; визнання угоди недійсною; визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; відшкодування заподіяних збитків; застосування інших, передбачених законом, способів.
У ст. 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», передбачено підстави проведення державної реєстрації права власності та інших речових прав, крім державної реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва, зокрема, судового рішення, що набрало законної сили, щодо набуття, зміни або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно; рішення власника майна, уповноваженого ним органу про передачу об'єкта нерухомого майна з державної у комунальну власність чи з комунальної у державну власність або з приватної у державну чи комунальну власність; інших документів, що відповідно до законодавства підтверджують набуття, зміну або припинення прав на нерухоме майно.
Таким чином, земельна ділянка площею 0,08 га, кадастровий номер 5623485000:05:033:0511, підлягає поверненню територіальній громаді Малолюбашанської сільської ради Рівненського району шляхом визнання права власності на вказану ділянку.
Аналізуючи зібрані у справі докази, суд дійшов висновку про обґрунтованість і доведеність заявленого позову.
Крім того, з платіжного доручення №2042 від 27.10.2021 року вбачається, що Рівненською обласною прокуратурою сплачено судовий збір за подання позову до суду у розмірі 6810 грн.
Згідно із частинами першою,другою статті 141ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Оскільки, позовні вимоги задоволені в повному обсязі, тому з відповідачів на користь Рівненської обласної прокуратури підлягає стягненню судовий збір в сумі 6810 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. , 8, 12, 13, 76, 81, 141, 259, 263, 264 ЦПК України, ст.125,126,152 ЗК України, ст..2-4,10,11 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень", суд
Позов Керівника Здолбунівської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Малолюбашанської сільської ради до Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області, ОСОБА_1 про визнання незаконним наказу, скасування рішення реєстратора та визнання права- задовольнити.
Поновити Керівнику Здолбунівської окружної прокуратури пропущений строк на подання позовної заяви до Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області, ОСОБА_1 про визнання незаконним наказу, скасування рішення реєстратора та визнання права.
Визнати незаконним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області від 01.08.2017 № 17-2393/16-17-СГ «Про затвердження проекту землеустрою та передачу земельної ділянки у власність».
Скасувати рішення державного реєстратора від 31.08.2017 № 36856916 про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку площею 0,0800 га, кадастровий номер 5623485000:05:033:0511, що розташована на території Малолюбашанської сільської ради Рівненського (Костопільського) району за ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ), номер запису про право власності 22114928.
Визнати право власності на земельну ділянку площею 0,0800 га, кадастровий номер 5623485000:05:033:0511, що розташована на території Малолюбашанської сільської ради Рівненського (Костопільського) району за територіальною громадою Малолюбашанської сільської ради Рівненського району.
Стягнути з Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області, код ЄДРПОУ:39768252 на користь Рівненської обласної прокуратури судовий збір в сумі 3405 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІПН: НОМЕР_1 на користь Рівненської обласної прокуратури судовий збір в сумі 3405 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Рівненського апеляційного суду через Костопільський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: Керівник Здолбунівської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Малолюбашанської сільської ради, 35700, Рівненська область, Рівненський район, м. Здолбунів, вул. Княгтні Ольги, 36.
Відповідач 1: Головне управління Держгеокадастру у Рівненській області, 33013, Рівненська область, Рівненський район, м. Рівне, вул. с. Петлбри, 37.
Відповідач 2: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 .
Повний текст рішення виготовлено 21 жовтня 2022 року.
Суддя П. В. Олійник