Справа № 243/2937/22
Провадження № 3/243/1384/2022
24 жовтня 2022 року суддя Слов' янського міськрайонного суду Донецької області Фалін І.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли з Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , уродженця м. Ужгород Закарпатської області, громадянина України, військовослужбовця ВЧ НОМЕР_1 (стрілець військової частини НОМЕР_1 , солдат), місце проживання: АДРЕСА_1
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП, -
До Слов'янського міськрайонного суду Донецької області через систему «Електронний суд» надішли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, доходжу до висновку, що вони підлягають поверненню з наступних підстав.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії НГУ № 242022 від 10.09.2022, з якого слідує, що 07.09.2022 приблизно о 23 годині 00 хвилин військовослужбовець ОСОБА_1 в умовах особливого періоду виконував обов'язки військової служби на ВОПі в с. Миколаївка Краматорського району Донецької області в стані алкогольного сп'яніння, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення з вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ч.1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
До матеріалів справи долучено повідомлення за підписом ОСОБА_1 про вручення останньому копії протоколу про адміністративне правопорушення та про його бажання бути присутнім при розгляді даної справи.
Разом з тим, з вказаного протоколу про адміністративне правопорушення слідує, що в ньому не зазначено номер контактного телефону ОСОБА_1 , що позбавляє суд
своєчасно повідомити останнього про дату, час та спосіб проведення судового засідання.
Крім того, згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Як слідує з матеріалів справи, стосовно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення за виконання ним обов'язків військової служби в умовах особливого періоду в стані алкогольного сп'яніння, та на підтвердження даного факту було надано до суду акт № 66 від 07.09.2022 огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу Алкофор 405 серійний номер W2011120089, натомість, заявником суду не надано відповідного підтвердження результату тестування зазначеним приладом, що позбавляє суд встановити винність ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення.
За таких обставин, суддя позбавлений можливості повно й об'єктивно розглянути справу та прийняти законне й обґрунтоване рішення.
При викладених вище обставинах розгляд справи про адміністративне правопорушення неможливий, тому справа підлягає поверненню для дооформлення.
При дооформленні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищенаведені недоліки із врахуванням ст. 38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ч.3 ст. 172-20, ст. ст. 255, 256, 276, 278 КУпАП України, суддя -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП, повернути до Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України - для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя
Слов'янського міськрайонного суду
Донецької області І.Ю. Фалін