Ухвала від 24.10.2022 по справі 753/10470/22

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/10470/22

провадження № 1-кс/753/2148/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" жовтня 2022 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання дізнавача відділу дізнання Дарницького УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, що становлять банківську таємницю у кримінальному провадженні № 12022105020002108 від 10.09.2022, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2022 року дізнавач відділу дізнання Дарницького УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_3 , за погодження з процесуальним керівником звернулась до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 (МФО НОМЕР_2 ), за адресою: АДРЕСА_1 , що становлять банківську таємницю.

Як вбачається з матеріалів клопотання та доданих до нього документів у провадженні відділу дізнання Дарницького УП ГУНП Національної поліції в м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12022105020002108 від 10.09.2022, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, за заявою щодо заволодіння 09.09.2022 невстановленою особою, грошовими коштами в загальній сумі 14 400 грн. шахрайським шляхом, що належать ОСОБА_4 . На даний час, з метою забезпечення всебічного, повного та неупередженого досудового розслідування вказаного провадження, виникла необхідність у отриманні доступу до інформації, що становить банківську таємницю, шляхом проведення виїмки в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за період з 09.09.2022 по 11.09.2022.

Клопотання дізнавачем обгрунтовано тим, що інформація, що міститься у вказаних документах має відношення до кримінального провадження, а також зазначена інформація сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та має значення для встановлення істини по даному провадженню, тому відомості, можуть бути використані як доказ у розслідуванні кримінального провадження. Одержати в інший спосіб інформацію, яка містить банківську таємницю, в межах вказаного кримінального провадження неможливо.

Витребувана інформація пов'язана з нарахуванням, зняттям (перерахуванням) коштів з рахунку, їх рух, становить банківську таємницю та має важливе доказове значення у справі.

Крім цього, на даний час неможливо іншим способом встановити дані обставини, оскільки вказані відомості та документи містять банківську таємницю.

Відомості, які містяться в документах та інформації до яких планується здійснення тимчасового доступу, відповідно до ст.ст. 60, 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність», є банківською таємницею, яка розкривається банками за рішенням суду.

У судове засідання дізнавач не з'явилась, у надала до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність.

Слідчий суддя розглянув клопотання у відсутність представника особи, у володінні якої знаходяться документи, відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України.

Суд прийшов до висновку про можливість розгляду клопотання у відсутності прокурора та представника володільця документів, з урахуванням змісту клопотання не вбачає підстав для визнання участі прокурора у розгляді клопотання обов'язковою.

Приписами ч. 4 ст. 107 КПК України визначено, що у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутністю осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.

Перевіривши клопотання дізнавача на дотримання вимог Кримінального процесуального Кодексу України, вивчивши матеріали клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому КПК порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження (ч. 1 ст. 131 КПК України).

Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

Інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками: за рішенням суду (ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність»).

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

При цьому, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів (ч.1 ст. 160 КПК України).

Такий доступ здійснюється у порядку визначеному законом, а саме, на підставі ухвали слідчого судді (ч. 1 ст. 132, ч. 2 ст. 159, ст. 164 КПК України).

Як вбачається із змісту ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить банківську таємницю, та персональні дані.

Згідно положень ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Частиною 7 ст. 163 КПК України, передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Так, у силу положень частин 3 та 5 ст. 132 КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, в тому числі щодо надання тимчасового доступу (п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України), сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються, а не просто вказати їх.

Як убачається з цього клопотання, тимчасовий доступ до документів вказаних у ньому обумовлений тим, що відображені у них дані, підтверджують необхідність надання тимчасового доступу, з метою встановлення відомостей визначених ст. 91 КПК України, у даному кримінальному провадженні та виконання завдань визначних ст. 2 КПК України.

Звертаючись до суду зі згаданим клопотанням дізнавачем у повній мірі доведено існування потреби досудового розслідування, які виправдовують такий ступінь втручання у права юридичної особи, про яку йдеться у клопотанні.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя з метою повного, всебічного та неупередженого розслідування вищезазначеного кримінального проступку, приходить до висновку, про задоволення клопотання та надання дізнавачу тимчасового доступу до документів, які становлять банківську таємницю, що перебувають у володінні в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з можливим вилученням їх копій, оскільки дізнавачем у клопотанні достатньо доведено та надано ґрунтовні докази до клопотання, які дають змогу дійти висновку про неможливість іншим способом, на даному етапі, довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів та наявність достатніх підстав для отримання вказаних документів, оскільки згадана інформація, може мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а витребувані документи можуть бути використані як доказ у вказаному кримінальному провадженні.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 131-132, 159-166, 369-372 КПК України, ст.ст. 60,62 Закону України «Про банки та банківську діяльність», слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати групі дізнавачів відділу дізнання Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та/або за дорученням оперативним працівникам тимчасовий доступ до документів (інформації), що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 (МФО НОМЕР_2 ), за адресою: АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів, у тому числі в електронному вигляді, а саме:

- документів про рух коштів по картковому рахунку № НОМЕР_3 , призначення платежів, дати та часу (години, хвилини та секунди) надходження коштів на рахунок та перерахування з нього, ІР адреси з якої здійснювались вказані операції, документів, на підставі яких проведені операції, які перерахували та ким перераховані кошти, їхні коди ЄДРПОУ, МФО й номерів рахунків контрагентів з 09.09.2022 з 00:00 год. по 11.09.2022 з указуванням суми обороту та залишку;

- фото - та відеоінформації щодо особи, яка у відділеннях банку, через термінали, банкомата здійснювала переказ або отримувала грошові кошти з картковому рахунку № НОМЕР_3 , при цьому зазначивши адреси розташування відповідних відділень банків, терміналів в період з 09.09.2022 по 11.09.2022;

- копій документів особи (паспорта громадянина України чи іншого документа, що посвідчує особу) за якою рахується картковий рахунок № НОМЕР_3 , копії заяв та анкет тощо, що надавалися при оформленні банківської карти та рахунку, за яким вона закріплена;

- інформації про номери телефонів, які були закріпленими за картковим рахунком № НОМЕР_3 та використовуються як фінансові. Відобразити всі зміни фінансового номеру телефону, вказати номери цих телефонів, зазначити точну дату та час такої зміни, а також процедуру, за допомогою якої відбувалась така зміна за період часу період з 09.09.2022 по 11.09.2022;

- інформації про рух коштів, у разі їх перерахунку з карткового рахунку № НОМЕР_3 за допомогою інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів), вказати їх, а також зазначити ІР-адреси, з яких здійснювалося їх відвідування, зокрема вхід та авторизація та зазначити МАС- адреси обладнання, за допомогою якого здійснювалися такі дії, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах за період часу з 09.09.2022 по 11.09.2022;

- інформації про рух коштів, у разі їх перерахунку з карткового рахунку № НОМЕР_3 на абонентський номер оператора зв'язку, вказати абонентський номер, відомості про оператора, з наданням повної інформації по таких операція (транзакціях) та користувачах за період часу період з 09.09.2022 по 11.09.2022.

Роз'яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Строк дії даної ухвали складає один місяць з дня її постановлення, а саме до 24.11.2022.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення і оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

Попередній документ
106905772
Наступний документ
106905774
Інформація про рішення:
№ рішення: 106905773
№ справи: 753/10470/22
Дата рішення: 24.10.2022
Дата публікації: 13.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Дарницький районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (19.10.2022)
Дата надходження: 19.10.2022
Предмет позову: -
Розклад засідань:
21.09.2022 14:10 Дарницький районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
СИРБУЛ ОКСАНА ФЕДОРІВНА
суддя-доповідач:
СИРБУЛ ОКСАНА ФЕДОРІВНА