Ухвала від 24.10.2022 по справі 712/8690/22

Справа № 712/8690/22

Провадження № 1- кс/712/3930/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до речей та документів

24 жовтня 2022 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси винесене в кримінальному провадженні № 22022250000000115 від 22.06.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 305, ч. 2 ст. 307 КК України, слідчою слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Черкаській області старший ОСОБА_3 , погоджене начальником відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів,

ВСТАНОВИВ:

До суду звернулася слідча слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Черкаській області старший ОСОБА_3 , з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.

Клопотання мотивує тим, що у ході досудового розслідування встановлено, що мешканці Закарпатської області, діючи за попередньою змовою групою осіб, з травня 2021 року по теперішній час здійснюють переміщення через митний кордон України в зоні відповідальності ІНФОРМАЦІЯ_1 з приховуванням від митного контролю наркотичних засобів, психотропних речовин та сильнодіючих лікарських засобів у великих розмірах, які у подальшому доставляють у м. Черкаси для подальшого збуту на території Черкаської області з використанням Telegram-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) в інтернет-месенджері «Telegram».

Встановлено, що пропозиції для купівлі розміщуються в Telegram-каналі « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), де можна вибрати товар і здійснити замовлення у мешканців Черкаської області, які використовують профіль ІНФОРМАЦІЯ_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ) в месенджері Telegram.

Далі, покупці з числа наркозалежних осіб на вказаних Інтернет-ресурсах здійснюють замовлення товару, після чого покупець перераховує потрібну суму на карту, надану продавцем. За результатами оплати, товар надсилається замовнику через поштові відправлення оператора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » з використанням даних вигаданої особи або з використанням даних покупця.

Також, встановлено, що мешканці Черкаської та Закарпатської областей регулярно здійснюють збут наркотичних засобів та психотропних речовин через поштові відправлення оператора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ». Згідно з відповіддю на доручення слідчого, у вказаних відправленнях знаходяться наркотичні засоби та психотропні речовини.

На сьогоднішній день виникла необхідність у отриманні речей та документів, які зберігаються на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », та які будуть використані як докази у вказаному кримінальному провадженні.

Слідча в клопотанні вказує, що враховуючи викладене, беручи до уваги те, що на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » зберігаються предмети й документи, що містяться охоронювану законом таємницю, з метою використання цих відомостей як доказів, зважаючи, що іншим способом встановити обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів неможливо, тому звернулася до слідчого судді з вказаним клопотанням.

Слідча в судове засідання не з'явилася, надала суду клопотання про розгляд клопотання в його відсутність. Клопотання підтримала, просив його задовольнити.

На підставі ч.2 ст.163 КПК України з метою недопущення зміни або знищення речей та документів, що містять інформацію, доступ до якої є предметом клопотання слідчого, судове засідання проводиться без виклику особи, у володінні якої знаходиться така інформація.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Положеннями ст.132 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Таким чином, слідчий суддя зобов'язаний перевіряти наявність об'єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, врахувати докази на підтвердження обставин, викладених у клопотанні, які мають бути надані ініціатором клопотання.

Як свідчать матеріали клопотання, досудовим слідством використані всі надані чинним законодавством можливості щодо отримання необхідної для розкриття кримінального правопорушення інформації, без застосування такого заходу його забезпечення, як розкриття інформації, яка охороняється законом.

Слідчим суддею враховується, що в інший спосіб одержати відомості, які містять таємницю, в межах досудового розслідування неможливо.

Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Із доданих до клопотання матеріалів випливає, що Слідчим відділом УСБУ в Черкаській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22022250000000115 від 22.06.2022 за фактом, передбаченого проступку ч ч. 2 ст. 305, ч. 2 ст. 307 КК України.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення, оскільки вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення у кримінальному провадженні.

Керуючись ст.ст. 163-165, 369-372, 376, 395 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчої слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Черкаській області старший ОСОБА_3 - задовольнити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), з можливістю подальшого вилученнязавірених належним чином копій, а саме:

1) Записів камер відеоспостереження, які здійснено у період:

- з 11 год. 55 хв. до 12 год. 10 хв. 13.08.2022 у відділенні № НОМЕР_2 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за адресою: АДРЕСА_1 ;

- з 12 год. 15 хв. до 12 год. 25 хв. 15.08.2022 у відділенні № НОМЕР_3 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за адресою: АДРЕСА_2 ;

- з 10 год. 10 хв. до 10 год. 25 хв. 29.08.2022 у відділенні № НОМЕР_3 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за адресою: АДРЕСА_2 .

2) Списку історії відправлень та отримань за номерами мобільних телефонів: НОМЕР_4 ; НОМЕР_5 ; НОМЕР_6 ; НОМЕР_7 у період з 01.05.2022 по 07.10.2022.

Виконання ухвали доручити слідчому СВ УСБУ в Черкаській області старшому лейтенанту юстиції ОСОБА_3 , старшому слідчому в ОВС СВ УСБУ в Черкаській області підполковнику юстиції ОСОБА_5 , старшому слідчому в ОВС СВ УСБУ в Черкаській області підполковнику юстиції ОСОБА_6 , слідчому в ОВС-криміналісту СВ УСБУ в Черкаській області підполковнику юстиції ОСОБА_7 , старшому слідчому в ОВС СВ УСБУ в Черкаській області підполковнику юстиції ОСОБА_8 , старшому слідчому в ОВС СВ УСБУ в Черкаській області підполковнику юстиції ОСОБА_9 , слідчому в ОВС СВ УСБУ в Черкаській області підполковнику юстиції ОСОБА_10 , слідчому в ОВС СВ УСБУ в Черкаській області майору юстиції ОСОБА_11 , старшому слідчому в ОВС СВ УСБУ в Черкаській області підполковнику юстиції ОСОБА_12 , слідчому СВ УСБУ в Черкаській області старшому лейтенанту юстиції ОСОБА_13 та начальнику відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ та Державної прикордонної служби Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 .

Строк виконання даної ухвали 30 діб з моменту її проголошення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
106905401
Наступний документ
106905403
Інформація про рішення:
№ рішення: 106905402
№ справи: 712/8690/22
Дата рішення: 24.10.2022
Дата публікації: 13.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Соснівський районний суд м. Черкаси
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (20.10.2022)
Дата надходження: 20.10.2022
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПИРОЖЕНКО (В Д ) ВАЛЕНТИНА ДМИТРІВНА
суддя-доповідач:
ПИРОЖЕНКО (В Д ) ВАЛЕНТИНА ДМИТРІВНА