Справа № 712/7589/22
Провадження №3в/712/95/22
24 жовтня 2022 року суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Кончина О.І., розглянувши заяву ОСОБА_1 про розстрочення сплати штрафу по адміністративній справі,
До Соснівського районного суду м. Черкаси надійшла заява ОСОБА_1 про розстрочення сплати штрафу по адміністративній справі. Заяву обґрунтовує, тим, що він є студентом Черкаського професійного ліцею, не працює, має статус дитини сироти та через скрутне фінансове становище, не має можливості виконати постанову Соснівського районного суду м. Черкаси від 05.10.2022, якою на нього накладено адміністративне стягнення у розмірі 17000,00 грн., тому просить розстрочити оплату штрафу у розмірі 17000,00 грн. Просив розгляд справи проводити без його участі.
Суддя, розглянувши заяву, дослідивши матеріали про адміністративне правопорушення, приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 298 КУпАП, постанова про накладання адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Згідно з ст. 307 даного кодексу, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначені Законом України «Про виконавче провадження».
Статтею 36 КУпАП передбачено право державного виконавця, а також сторін виконавчого провадження, звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання.
Зі змісту вказаної норми слідує, що підставою вирішення судом питання про відстрочку або розстрочку виконання, встановлення чи зміну способу і порядку виконання є наявність обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Разом з тим, питання відстрочки виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу врегульовано частиною другою статті 301 КУпАП, відповідно до якої відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Згідно з статті 304 КУпАП, питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
При цьому нормами КУпАП передбачено лише розгляд питання про відстрочку виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу, а розстрочка сплати штрафу даним кодексом не передбачена.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до постанови Соснівського районного суду м. Черкаси від 05.10.2022 ОСОБА_1 визнано винним за ч. 1 ст. 130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17000 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік. З заяви про розстрочку штрафу вбачається, що на теперішній час ОСОБА_1 є студентом Черкаського професійного ліцею, має статус дитини сироти та через скрутне матеріальне становище не в змозі, сплатити єдиним платежем суму штрафу в сумі 17000 грн.
Дослідивши та проаналізувавши матеріали справи в межах заяви, оцінивши докази в їх сукупності, зокрема майновий стан та відомості про особу правопорушника, суддя вважає за можливе заяву ОСОБА_1 про відстрочку штрафу задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 301, 304 КУпАП, суддя,
Заяву ОСОБА_1 про розстрочення сплати штрафу - задовольнити.
Розстрочити виконання постанови Соснівського районного суду м. Черкаси від 05.10.2022 по справі №712/7589/22 відносно ОСОБА_1 про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП в частині накладання на правопорушника адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17000,00 грн. строком на 12 (дванадцять) місяців, з щомісячним платежем 1416,67 гривень.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Соснівського районного
суду м. Черкаси О.І.Кончина