Справа № 277/760/22
"24" жовтня 2022 р. смт Ємільчине
Ємільчинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретарі с/з ОСОБА_2
з участю прокурора ОСОБА_3
захисника обвинуваченого ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_5
законного представника потерпілої ОСОБА_6
потерпілої ОСОБА_7
розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в смт Ємільчине кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12022060000000279 від 23.06.2022 року по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.152 КК України, -
В провадженні Ємільчинського районного суду перебуває кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12022060000000279 від 23.06.2022 року, по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.152 КК України.
В ході судового розгляду прокурор змінив обвинувачення відносно ОСОБА_5 з ч.4 ст.152 КК України на ч.2 ст.156 КК України.
Відповідно до п. 6 ч.3 ст.314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення про доручення представнику персоналу органу пробації скласти досудову доповідь.
Частиною 5 статті 314 КПК України передбачено, що у підготовчому судовому засіданні суд у випадках, передбачених цим Кодексом, за власною ініціативою і лише в інтересах прав людини вирішує питання щодо складання досудової доповіді, про що постановляє ухвалу із зазначенням строку підготовки такої доповіді.
Ст.314-1 КПК України передбачено, що представник уповноваженого органу з питань пробації складає досудову доповідь за ухвалою суду з метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого, а також прийняття судового рішення про міру покарання; досудова доповідь складається щодо особи, обвинуваченої у вчинені нетяжкого або тяжкого злочину, нижня межа санкції якого не перевищує п'яти років позбавлення волі.
Зважаючи на те, що після зміни обвинувачення ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину, нижня межа санкції якого не перевищує п'яти років позбавлення волі, відсутність підстав для не складання досудової доповіді, суд приходить до висновку про необхідність складання відносно ОСОБА_5 досудової доповіді.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 314-1 КПК України, суд, -
Доручити Новоград-Волинському РС №2 філії Державна установа «Центр пробації» у Житомирській області скласти досудову доповідь відносно:
- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Ульянівка, Кіровоградської області, зареєстрованого в АДРЕСА_1 , жителя АДРЕСА_1 , гр. України, українця, розлученого, раніше не судимого.
Встановити строк представлення досудової доповіді до Ємільчинського районного суду Житомирської області - до 03 листопада 2022 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1