Постанова від 24.10.2022 по справі 162/462/22

Справа № 162/462/22

Провадження № 3/162/288/2022

ЛЮБЕШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА

про проведення судового засідання в режимі відеоконференції

24 жовтня 2022 року смт Любешів

Суддя Любешівського районного суду Волинської області Цибень О.В., розглянувши клопотання представника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - адвоката Клубука Олександра Павловича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Любешівського районного суду Волинської області перебуває справа про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).

На електронну адресу суду 24.10.2022 року надійшло клопотання від адвоката Клубука О.П. про проведення судового засідання, призначеного на 15 год 00 хв 25.10.2022 року в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів у зв'язку із введенням воєнного стану на території України.

Дослідивши подане клопотання, суд дійшов таких висновків.

Питання про проведення процесуальних дій в режимі відеоконференції КУпАП не регулюється.

Однак, відповідно до ч. 1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.

Згідно ч. 7 ст. 11 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 року №1402-VIII, учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Однак, в КУпАП відсутня норма, яка б передбачала підстави для здійснення дистанційного судового провадження, тому вважаю, що у даному випадку необхідно застосувати аналогію закону, як засіб заповнення прогалини у чинному законодавстві, який полягає у застосуванні врегульованих певною нормою правовідносин, норми закону, що регламентує подібні відносини у кримінально-процесуальному законодавстві.

Згідно ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

Аналіз зазначених положень процесуального кодексу дає підстави вважати, що прийняття рішення про проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не встановлює обов'язкового проведення судового засідання в режимі відеоконференції у разі наявності про це клопотання сторони.

Враховуючи вищевикладене, з метою оперативності розгляду справи та забезпечення права ОСОБА_1 на захист, вважаю за необхідне клопотання задовольнити та провести судове засідання, призначене на 15 год 00 хв 25.10.2022 року в режимі відеоконференції за допомогою підсистеми відеоконференцзв'язку ЄСІТС.

Керуючись ст. 283 КУпАП, ст. 336 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Допустити адвоката Клубука Олександра Павловича до участі в судовому засіданні, призначеному на 15 год 00 хв 25.10.2022 року, в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою за допомогою підсистеми відеоконференцзв'язку ЄСІТС.

Попередити учасників справи, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення Любешівського районного суду Волинської області, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідне клопотання.

Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції сторонам необхідно використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.

Учасники справи можуть отримати інформацію у даній справі на офіційному вебпорталі судової влади України за веб-адресою http://court.gov.ua з зазначенням індивідуального номеру провадження.

Копію постанови направити ОСОБА_2 до відома.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Любешівського районного суду Волинської області Ольга ЦИБЕНЬ

Попередній документ
106902434
Наступний документ
106902436
Інформація про рішення:
№ рішення: 106902435
№ справи: 162/462/22
Дата рішення: 24.10.2022
Дата публікації: 26.10.2022
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Любешівський районний суд Волинської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (12.09.2022)
Дата надходження: 12.09.2022
Предмет позову: Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Розклад засідань:
20.09.2022 09:15 Любешівський районний суд Волинської області
06.10.2022 11:00 Любешівський районний суд Волинської області
25.10.2022 15:00 Любешівський районний суд Волинської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЦИБЕНЬ ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА
суддя-доповідач:
ЦИБЕНЬ ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Раковець Олександр Іванович