21 жовтня 2022 року Справа № 280/3659/22 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Татринова Д.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ (Україна, 69057, Запорізька обл., місто Запоріжжя, ПРОСПЕКТ СОБОРНИЙ, будинок 158-Б, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (надалі - позивач) до ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ (далі - відповідач), в якому позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькім області щодо зниження з 01 квітня 2019 року основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 86% до 70% розміру грошового забезпечення та обмеження пенсії максимальним розміром;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькім області здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 виходячи з основного її розміру - 86% відповідних сум грошового забезпечення при вислузі 32 роки, починаючи з 01 квітня 2019 року без обмеження пенсії максимальним розміром та виплатити недоотримані суми пенсії, з урахуванням раніше виплачених сум.
Також позивач просить стягнути з відповідача на його користь судові витрати в розмірі 992,40 грн.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що у липні 2021 року на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 14 травня 2021 року по справі № 280/1822/21 Головним управлінням Пенсійного фонду в Запорізькій області здійснено перерахунок пенсії позивачу з 01 січня 2018 року з урахуванням основного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 86% від сум грошового забезпечення. В подальшому, рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 11 жовтня 2021 року у справі № 280/6690/21 Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, зокрема, зобов'язано здійснити з 01 квітня 2019 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до довідки Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № 583/С від 15 березня 2021 року про грошове забезпечення для нарахування пенсії, та здійснити виплату з урахуванням раніше виплачених сум. На виконання вказаного вище судового рішення Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснило перерахунок пенсію позивачу відповідно до довідки від 15 березня 2021 року. Однак, перерахунок було проведено виходячи з розрахунку 70% відповідних сум грошового забезпечення замість 86%. Окрім цього, наразі до позивача застосовано обмеження пенсії максимальним розміром, що складає 19 340, 00 грн. Вважає, що при перерахунку раніше призначеної пенсії не допускається звуження змісту та обсягу соціальних гарантій, оскільки це може суттєво погіршити його фінансове становище. З огляду на викладене, просить позов задовольнити у повному обсязі.
Ухвалою судді від 20 червня 2022 року відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами в порядку, визначеному статтею 262 КАС України. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.
Відповідач позов не визнав, 14 липня 2022 року через підсистему «Електронний суд» подав до суду відзив на адміністративний позов (вх. № 26405), у якому зокрема, пояснює, що відсотковий розмір грошового забезпечення, яка враховується для обчислення розміру пенсії, передбачений статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». До вказаної статті неодноразово вносились зміни, зокрема, щодо максимального розміру пенсії, який на даний час не повинен перевищувати 70% грошового забезпечення. Вказує, що розмір пенсії після перерахунку та зміни відсотку грошового забезпечення збільшився, а тому не відбулось порушень статті 22 Конституції України у зв'язку зі зміною правового регулювання спірних правовідносин, адже стаття 13 Закону № 2262 не визнано неконституційною. Отже дії відповідача щодо застосування 70% грошового забезпечення, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» під час проведення перерахунку пенсії позивачу є такими, що повністю відповідають вимогам діючого законодавства, оскільки на момент здійснення такого перерахунку діяла норма статті 13 вказаного Закону, яка передбачала саме такий максимальний розмір пенсії. Стосовно позовної вимоги позивача щодо виплати йому перерахованої пенсії без граничного розміру, вважає вказану вимогу передчасною, та такою, що не підлягає задоволенню, оскільки рішення про перерахунок пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення відповідачем ще не приймалось. На підставі викладеного, просить суд у задоволенні позову відмовити повністю.
Враховуючи приписи частини 5 статті 262 КАС України справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (частина 5 статті 250 КАС України).
Згідно з частиною 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Запорізькій області як отримувач пенсії за вислугою років, призначеної відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», про що свідчить посвідчення серія НОМЕР_2 від 20 листопада 2001 року.
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 14 травня 2021 року по справі № 280/1822/21 дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо зменшення основного розміру раніше призначеної ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсії за вислугу років з 86% до 70% відповідних сум грошового забезпечення визнано протиправними та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , призначеній відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням основного розміру пенсії у розмірі 86% відповідних сум грошового забезпечення, починаючи з 01 січня 2018 року.
У липні 2021 року на виконання вищезазначеного судового рішення Головним управлінням Пенсійного фонду в Запорізькій області здійснено перерахунок пенсії Позивачу з 01 січня 2018 року з урахуванням основного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 86% від сум грошового забезпечення (відповідні копії розрахунків з пенсійної справи додаються).
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 11 жовтня 2021 року у справі №280/6690/21, яке набрало законної сили 10 грудня 2021 року, Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, зокрема, зобов'язано здійснити з 01 квітня 2019 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до довідки Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № 583/С від 15 березня 2021 року про грошове забезпечення для нарахування пенсії, та здійснити виплату з урахуванням раніше виплачених сум.
На виконання вказаного вище судового рішення Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснило перерахунок пенсію Позивачу відповідно до довідки Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № 583/С від 15 березня 2021 року про грошове забезпечення для нарахування пенсії з врахуванням всіх складових грошового забезпечення, виходячи з розрахунку 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Згідно з розрахунком за пенсійною справою ТЗ 35024 позивача від 01 лютого 2022 року, пенсія позивача обрахована в основному розмірі 70% грошового забезпечення (вислуга років 32), яке складалось із таких сум: посадовий оклад - 5 640,00 грн; оклад за військове звання - 1340,00 грн; процентна надбавка за вислугу років 50% - 3 490,00 грн.; середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці, у т.ч. - премія 0% - 15 378,00 грн.
01 лютого 2022 року представник позивача звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України із заявою про здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_1 пенсії на підставі довідки Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № 583/С від 15 березня 2021 року про грошове забезпечення для нарахування пенсії з врахуванням всіх складових грошового забезпечення, виходячи з розрахунку 86% відповідних сум грошового забезпечення та без обмеження пенсії максимальним розміром.
Проте, листом від 14 лютого 2022 року Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області на запит представника позивача від 01 лютого 2022 року повідомило, рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 11 жовтня 2021 року у справі № 280/6690/21 виконано в повному обсязі, а перерахунок проведено в межах покладених на відповідача зобов'язань. Також, відповідачем вказано про те, що при виконання рішення суду по справі № 280/6690/21 відповідачем застосовані норми, чинні станом на квітень 2019 року, зокрема, стаття 13 Закону України №Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», якою передбачено, що максимальний розмір не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення.
Не погодившись з діями відповідача щодо зменшення з 01 квітня 2019 року відсоткового розміру грошового забезпечення, з якого обчислюється призначена позивачу пенсія за вислугу років, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, дослідивши надані позивачем докази, суд приходить до наступних висновків.
Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною першою ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також, у старості та в інших випадках, передбачених законом.
З 09 квітня 1992 року набрав чинності Закон № 2262 який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України - військовослужбовців Збройних Сил України, Прикордонних військ України, Національної гвардії України, Управління охорони вищих посадових осіб України, інших військових формувань, що створюються Верховною Радою України, Служби безпеки України, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України та членів їх сімей, а також військовослужбовців колишніх Збройних Сил СРСР, органів державної безпеки і внутрішніх справ СРСР та членів їх сімей.
Відповідно до частини 1 статті 13 Закону № 2262 (в редакції чинній з моменту прийняття Закону № 2262), пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:
а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають вислугу 20 років і більше (пункт а статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або через хворобу - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;
б) особам офіцерського складу, особам середнього, старшого і вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ (пункт б статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років - 1 процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);
в) особам, зазначеним у пунктах а і б цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 і 4 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.
Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 75 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорії 1, - 85 процентів, до категорії 2 - 80 процентів.
Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ» №51-IV(51-15) від 04 липня 2002 року (далі - Закон № 51-IV(51-15) внесено зміни до частини 2 статті 13 Закону № 2262, відповідно до яких, передбачено, що загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення.
Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08 липня 2011 року № 3668-VI (далі - Закон № 3668-VI) внесено зміни до частини 2 статті 13 Закону № 2262-XII, яким встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43).
Однак, пунктом 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення цього Закону встановлено, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27 березня 2014 року №1166-VII (далі - Закон №1166-VII) внесено зміни у частину 2 статті 13 Закону №2262-XII згідно яких цифри 80 замінено цифрами 70.
Статтею 63 Закону №2262-ХІІ (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) визначено підстави перерахунку раніше призначених пенсій.
Відповідно до цієї статті перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.
Системний аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що внесені Законом № 3668-VІ та Законом №1166-VII зміни до статті 13 Закону №2262-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону №2262-ХІІ, яка змін у зв'язку з прийняттям Закону №3668-VІ та Закону №1166-VII не зазнала.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що при перерахунку пенсії позивача з 01 квітня 2019 року відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ на підставі рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 11 жовтня 2021 року у справі №280/6690/21 відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм частини 2 статті 13 Закону №2262-ХІІ, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.
Вищенаведене відповідає правовому висновку, викладеному у рішенні Касаційного адміністративного суду Верховного Суду від 04 лютого 2019 року, прийнятому у зразковій справі № 240/5401/18 (провадження № Пз/9901/58/18), та залишеному без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 16 жовтня 2019 року.
Враховуючи викладене у сукупності, суд дійшов висновку про відсутність підстав для зменшення відсоткового значення відповідного грошового забезпечення при перерахунку з 01 квітня 2019 року розміру призначеної позивачу пенсії.
Таким чином, задля ефективного захисту прав і свобод позивача, суд вважає за необхідне визнати протиправними дії відповідача щодо зменшення з 01 квітня 2019 року раніше призначеної позивачу відповідно до Закону №2262-ХІІ пенсії з 86% до 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Виходячи з вищевказаного позовні вимоги щодо зобов'язання відповідача здійснити з 01 квітня 2019 року перерахунок пенсії позивача, призначеної відповідно до Закону №2262-ХІІ, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 86% сум грошового забезпечення, визначеного у довідці Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №583/С від 15 березня 2021 року, та здійснити виплату з урахуванням раніше виплачених сум підлягають задоволенню.
При цьому, не підлягають задоволенню позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача перерахувати пенсію без обмеження максимальним розміром, з огляду на наступне.
Відповідно до положень статті 43 Закону № 2262-ХІІ максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 гривень.
Суд зауважує, що за встановленими обставинами спір щодо обмеження пенсії максимальним розміром у цій справі відсутній, оскільки, відповідач ще не ухвалював рішення щодо перерахунку призначеної позивачу пенсії за вислугу років на виконання даного рішення суду у цій справі, а тому відсутні підстави вважати, що права позивача у зазначеній частині будуть порушені при здійсненні такого перерахунку.
Оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, у задоволенні цих позовних вимог слід відмовити, як передчасних.
Щодо строків звернення до суду з даним позовом, суд зазначає, що з матеріалів справи слідує, що про порушення своїх прав позивач дізнався з листа Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 14 лютого 2022 року, даний позов подано до суду 07 червня 2022 року (засобами поштового зв'язку, отже передбачений статтею 122 КАС України строк звернення до суду не пропущений.
Щодо посилання відповідача на постанову Великої Палати Верховного Суду від 24 грудня 2020 року у справі №510/1286/16-а, суд зазначає, що у вказаній постанові зроблений правовий висновок, згідно якої норми статті 87 Закону України Про пенсійне забезпечення від 05 листопада 1991 року №1788-XII, статті 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV і статей 51, 55 Закону №2262-ХІІ (щодо необмеження будь-яким строком невиплаченої пенсіонерові суми пенсії) підлягають застосуванню у справах за позовами про оскарження бездіяльності, дій та/або рішень суб'єкта владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку пенсійних виплат виключно за наявності таких умов: 1) ці суми мають бути нараховані пенсійним органом; 2) ці суми мають бути не виплаченими саме з вини держави в особі пенсійного органу.
Разом з тим, суд звертає увагу, що обставини даної справи є відмінними від обставин, наведених у постанові Великої Палати Верховного Суду у 24 лютого 2020 року у справі № 510/1286/16-а.
Частиною 1 статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (частина 2 статті 77 КАС України).
На підставі системного аналізу положень законодавства України, доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.
Відповідно до частини 3 статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 992,40 грн., що підтверджується квитанцією ID 7969-4765-4311-8358 від 06 червня 2022 року.
За таких обставин, судовий збір у розмірі 992,40 грн. підлягає відшкодуванню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ (Україна, 69057, Запорізька обл., місто Запоріжжя, ПРОСПЕКТ СОБОРНИЙ, будинок 158-Б, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькім області щодо зниження з 01 квітня 2019 року основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 86% до 70% розміру грошового забезпечення та обмеження пенсії максимальним розміром.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькім області здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 виходячи з основного її розміру - 86% відповідних сум грошового забезпечення мри вислузі 32 роки, починаючи з 01 квітня 2019 року, з урахуванням раніше виплачених сум.
В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 158-б; код ЄДРПОУ 20490012) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 992,40грн. (дев'ятсот дев'яносто дві гривні 40 копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення складено у повному обсязі та підписано 21 жовтня 2022 року.
Суддя Д.В. Татаринов