Справа № 521/14095/22
Провадження 3/521/9374/22
13 жовтня 2022 року м.Одеса
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Маркарова С.В.,
розглянувши адміністративні матеріали про притягнення до відповідальності
ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1
проживаючого: АДРЕСА_1
за ч. 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
05.09.2022 року ОСОБА_1 , керуючи автомобілем марки LAND ROVER номерний знак НОМЕР_1 по вул.Фонтанська дорога, 2а в м.Одесі на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння - відмовився.
Відповідно до пункту 2.9 а Правил дорожнього руху, затверджених ПКМУ 10.10.2001 року № 1306 водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відмова водія від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції сама по собі є адміністративним правопорушенням, передбаченим ч.1 ст. 130 КУпАП.
Правопорушник від явки в суд неодноразово ухилився, повідомлений про розгляд справи, зокрема, через представника (розписка суду), який ознайомлений із матеріалами справи, відеофіксацію порушення отримав, жодні письмові пояснення адвокатом по суті порушення не надані.
Станом на 13.10.2022 року в зв'язку із введенням воєнного стану Указом Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» Малиновський районний суд м.Одеси не припиняв своєї роботи. Справи розглядаються з урахуванням Рекомендації РСУ щодо роботи судів в умовах воєнного стану, «Правила організації ефективного цивільного судочинства» (рішення РСУ № 14 від 28.02.2020 року).
Повітряна тривога, на яку адвокат послався в клопотанні про відкладення розгляду справи, як до, так і під час призначеного судового засідання 13.10.2022 року по місту Одесі не оголошувалась. Жодна інша поважна причина неявки правопорушника, адвоката в судові засідання - відсутня, докази такої, відповідно, не надані.
Вина ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення підтверджується :
- протоколом про адміністративне правопорушення № 360351
- відеофіксацією порушення на 1- му диску
Наявні по справі докази відповідають вимогам статті 251 КУпАП, за якою доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Додаткове залучення свідків при фіксації правопорушення технічними приладами, засобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису - законом не вимагається.
Досліджений судом відеозапис сумнівів у суду не викликає.
Так, з відеозапису порушення, зокрема, вбачається, що зупинення правопорушника працівниками патрульної поліції не суперечило статті 35 Закону України «Про національну поліцію». Поведінка правопорушника обґрунтовано викликала у працівників патрульної поліції сумніви в стані водія на предмет його алкогольного сп'яніння. ОСОБА_1 зловживання алкогольними напоями під час керування транспортним засобом не заперечував, пройти огляд на стан сп'яніння правопорушник будь-яким передбаченим законом способом свідомо відмовився, просив працівників патрульної поліції не складати матеріали про адміністративне правопорушення, від пояснень в протоколі №360351 та повідомлення про розгляд справи у суді - відмовився.
Порушень працівниками поліції Законів України «Про дорожній рух», «Про національну поліцію», КУпАП, Наказу від 09.11.2015 року № 1452/735 «Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», ПКМУ від 17.12.2008 року № 1103 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом МВС України № 1376 від 6.11.2015 року судом не встановлено.
Оцінюючи при розгляді справи наявні докази суд враховує принцип доведення «за відсутності розумних підстав для сумніву».
Так, встановлені судом обставини, вина правопорушника є результатом достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою неспростованих презумпцій.
При накладення адміністративного стягнення суд в порядку статті 33 КУпАП враховує, зокрема, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини.
Керуючись статтею 33, ч.1 ст. 130, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Визнати ОСОБА_1 винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 статті 130 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір за розгляд адміністративної справи судом в розмірі 496 грн. 20 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП. Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через Малиновський районний суд м.Одеси.
Канцелярії суду - копію постанови направити правопорушнику, УПП в Одеській області ДПП, виконавчій службі за місцем проживання правопорушника для відома та виконання.
Суддя С.В. Маркарова 13.10.22