справа № 563/1158/22
20 жовтня 2022 року м. Корець
Суддя Корецького районного суду Рівненської області Сірак Д.Ю., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за ч.1 ст.173-2 КУпАП,
29 серпня 2022 року близько 22 год. 30 хв. ОСОБА_1 за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , вчинив відносно своєї дружини ОСОБА_2 домашнє насильство, а саме: не впускав до житлового будинку та відмовлявся відчинити вхідні двері.
ОСОБА_1 повністю визнав вину у вчиненому правопорушенні.
Крім того, дружина ОСОБА_1 , ОСОБА_2 судовому засіданні вказала, що з чоловіком примирилася, просила його не карати.
Крім особистого визнання вини, винуватість ОСОБА_1 в інкримінованому правопорушенні повністю і об'єктивно доведена зібраними по справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №099156 від 29 серпня 2022 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 та письмовими поясненнями ОСОБА_2 .
Вчинення правопорушення вперше, щире каяття, визнання вини є обставинами, що пом'якшують правопорушнику відповідальність.
Обтяжуючих відповідальність обставин не виявлено.
Стаття 22 КУпАП передбачає, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити правопорушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Малозначне правопорушення - це такі дії, які не спричинили або не могли спричинити істотної шкоди суспільним та державним інтересам, правам і свободам громадян або іншим цінностям, що охороняються законом.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 у вчиненому щиро розкаявся, визнав свою вину, своїми діями не завдав будь-якої значної шкоди державному або громадському порядку, правам і свободам громадян, зважаючи на характер скоєного, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності та беручи до уваги позицію потерпілої, приходжу до висновку, що дане правопорушення є малозначним і можливим звільнити його від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням відповідно до ст.22 КУпАП.
Керуючись ст.ст.22, 221, 284, ч.1 ст.173-2 КУпАП, суддя,
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, у зв'язку із малозначністю правопорушення, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі закрити.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Корецький районний суд Рівненської області.
Суддя: