Рішення від 20.10.2022 по справі 709/771/22

Справа № 709/771/22

ЗАОЧНЕРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 жовтня 2022 року смт Чорнобай

Чорнобаївський районний суд Черкаської області у складі:

головуючого - судді Романової О.Г.;

за участі секретаря судового засідання - Данілової О.Г.;

представника позивача - ОСОБА_1 ;

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса місця реєстрації та фактичного місця проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (далі - позивач) звернулася до Чорнобаївського районного суду Черкаської області із позовною заявою до ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса фактичного місця проживання: с. Оленівка, Магдалинівський район, Дніпропетровська область, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 (далі - відповідач) про стягнення аліментів.

В обґрунтування позовних вимог зазначалося, що сторони з 2004 року перебувають у шлюбі, від якого мають неповнолітнього сина ОСОБА_4 ,

ІНФОРМАЦІЯ_3 . Два роки тому сім'я розпалась, сторони проживають окремо. Син залишився проживати разом з позивачем та знаходиться на її повному утриманні. Проте, дитина потребує матеріальної допомоги зі сторони батька, який добровільної допомоги на утримання дитини не надає та ухиляється від покладеного на нього обов'язку утримувати дитину, хоча є працездатним та має таку можливість. Позивач самостійно не в змозі повноцінно забезпечити сина, у зв'язку з чим, посилаючись на приписи СК України, просила суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу), але не менше ніж 50 (п'ятдесят) відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Ухвалою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 21 вересня

2022 року відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Представник позивача ОСОБА_1 у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити, суду пояснив, що відповідач ОСОБА_3 проживає у

с. Оленівка, Магдалинівський район, Дніпропетровська область, у телефонному режимі спілкувався із позивачем та був повідомлений про дану позовну заяву. Крім цього, зазначив, що відповідач в даний час до лав ЗСУ не призивався. Повідомив суд, що особа, яка отримала судову повістку про виклик до суду та позовну заяву - « ОСОБА_5 » являється співмешканкою відповідача.

У судове засідання відповідач ОСОБА_3 не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, відзиву на позовну заяву не подав, жодних заяв чи клопотань до суду не направив, причини неявки суду не відомі.

Виходячи з приписів ч. 1 ст. 223 ЦПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.

Відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з'явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Виходячи з викладеного, суд ухвалив проводити заочний розгляд справи.

Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, встановив наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

23 квітня 2004 року сторони уклали шлюб, зареєстрований виконавчим комітетом Староковрайської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області, актовий запис № 02, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб, виданого повторно, серії

НОМЕР_3 від 05 грудня 2014 року (а.с. 5).

Від шлюбу сторони мають неповнолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 від 04 липня 2006 року (а.с. 6).

Відповідно до довідки виконавчого комітету Іркліївської сільської ради № 823 від

01 вересня 2022 року проживає та знаходиться на утриманні ОСОБА_2 її син ОСОБА_4 (а.с. 7).

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно з ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Частиною 1 ст. 183 СК України передбачено, що частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дітей; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Враховуючи те, що відповідач є батьком дитини, добровільно допомогу на утримання сина не надає, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог та стягнення аліментів у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ч. 1 ст. 79 СК України та ч. 1 ст. 191 СК України аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви.

Відтак аліменти підлягають стягненню з дня подання позовної заяви до суду, тобто з 15 вересня 2022 року.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 430 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.

Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційного розміру задоволених позовних вимог.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» позивача звільнено від сплати судового збору під час розгляду справи про стягнення аліментів в усіх судових інстанціях.

Таким чином з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 992,40 (дев'ятсот дев'яносто дві гривні 40 копійок) гривні.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 141, 259, 263-265, 279, 430 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса фактичного місця проживання: с. Оленівка, Магдалинівський район, Дніпропетровська область, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса місця реєстрації та фактичного місця проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 15 вересня 2022 року, і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 992,40 (дев'ятсот дев'яносто дві гривні 40 копійок) гривні.

Платіжні реквізити для сплати судового збору: стягувач - Державна судова адміністрація України; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783;банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів за один місяць.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Черкаського апеляційного суду.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Суддя О.Г. Романова

Попередній документ
106848560
Наступний документ
106848562
Інформація про рішення:
№ рішення: 106848561
№ справи: 709/771/22
Дата рішення: 20.10.2022
Дата публікації: 21.10.2022
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про стягнення аліментів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (26.05.2023)
Дата надходження: 15.09.2022
Предмет позову: про стягнення аліментів
Розклад засідань:
20.10.2022 09:00 Чорнобаївський районний суд Черкаської області