Справа № 466/4449/22
Провадження № 3/466/2950/22
19 жовтня 2022 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Едер П. Т., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Відділу поліції № 1 ЛРУП № 1 ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, непрацюючої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 911595 від 28.06.2022 встановлено, що 14.06.2022 близько 16:40 год. у АДРЕСА_2 , собака породи «підбутельєр» чорного окрасу по кличці Берта, власником якої являється гр. ОСОБА_1 , в результаті нападу пошкодила пальці лівої руки гр. ОСОБА_2 та покусала її собаку, чим скоїла правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 154 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 154 КУпАП, адміністративна відповідальність передбачена за утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях).
Відповідно до ч. 2 ст. 154 КУпАП, адміністративна відповідальність передбачена за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою повторно протягом року.
22 серпня 2022 року у зв'язку з відсутністю доказів притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1. ст. 154 КУпАП суддею Шевченківського районного суду м. Львова винесено постанову про повернення матеріалів справи у Відділ поліції № 1 ЛРУП № 1 ГУНП у Львівській області для дооформлення.
17 жовтня 2022 року з Відділу поліції № 1 ЛРУП № 1 ГУНП у Львівській області до Шевченківського районного суду м. Львова повторно, після дооформлення, надійшли матеріали справи.
На розгляд матеріалів адміністративної справи в суді гр. ОСОБА_1 не з'явилася.
Оцінивши представлені суду докази, з врахуванням положень ст. 268 КУпАП вважаю за можливе розглянути справу у її відсутності.
У відповідності до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що правопорушення вчинено 14.06.2022, а протокол відносно ОСОБА_1 складено 28.06.2022.
Відтак, на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення ст. 154 КУпАП відносно ОСОБА_1 закінчилися строки притягнення останньої до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 38 КУпАП, а саме три місяці з дня виявлення правопорушення, а тому вважаю дану обставину такою, що виключає провадження у справі.
У відповідності до вимог п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадженні в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Таким чином, враховуючи викладене, приходжу висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід закрити у зв'язку з закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Керуючись ч. 4 ст. 38, п. 7 ч. 1 ст. 247, ст. ст. 268, 283, 284 КУпАП
провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 154 КУпАП - закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду.
Суддя П. Т. Едер