Справа № 444/2569/22
Провадження № 3/444/1330/2022
19 жовтня 2022 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення в залі суду в м. Жовква Львівської області, які надійшли 18 жовтня 2022 року з ВПС "Рава-Руська" 7 прикордонного Карпатського загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: місто Дніпропетровськ, Україна, паспорт громадянина України для виїзду за кордон номер НОМЕР_1 , виданий 23 жовтня 2021 року, орган, що видав 1210, місце проживання: АДРЕСА_1 , згідно протоклу тимчасово не працює), -
за частиною 1 статті 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
Інспектором прикордонної служби 1 категорії 2 групи інспекторів прикордонної служби відділення інспекторів прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_2 " тип А відділу прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_2 " 7 прикордонного Карпатського загону майстер сержантом ОСОБА_2 13.10.2022 складено відносно громадянина України ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення ЗхРУ № 283757 за частиною 1 статті 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно із ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі. Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону перешкоджає постановленню у справі законного й обґрунтованого судового рішення.
Згідно із ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак протокол про адміністративні правопорушення складено без додержання вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення не вказано час вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення
Приймаючи до уваги викладене, вважаю, що розгляд адміністративних матеріалів без зазначення у протоколі часу вчинення адміністративного правопорушення є неможливий.
Таким чином, вказаний протокол не відповідає вимогам, встановленим чинним законодавством, що перешкоджає постановленню у справі законного й обґрунтованого судового рішення.
Внесені зміни в протокол про адміністративне правопорушення повинні бути обумовлені з особою щодо якої такий протокол складений та вносятся після погодження з особою, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення.
Пунктом 12 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ N 11 від 17.10.2014 "Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення" звертається увага на те, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те особою або без додержання вимог ст. 256 цього Кодексу вмотивованою постановою цього суду для належного оформлення.
За таких обставин суд дійшов висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу для доопрацювання у ВПС "Рава-Руська" (тип Б) 7 прикордонного Карпатського загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України.
Керуючись ст. 245, 251, 256, 278, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
постановив:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення направити у ВПС "Рава-Руська" (тип Б) 7 прикордонного Карпатського загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України ( АДРЕСА_2 ) для доопрацювання з підстав, вказаних у мотивувальній частині даної постанови.
Постанова суду остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Ясиновський Р. Б.