про передачу адміністративної справи за підсудністю
18 жовтня 2022 року ЛуцькСправа № 140/6786/22
Волинський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дмитрука В.В., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту соціальної політики КМДА про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту соціальної політики КМДА про визнання протиправними дій щодо нарахування та виплати щорічної разової грошової допомоги до 05 травня за 2022 рік у розмірі меншому, ніж передбачено частиною п'ятою статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зобов'язання нарахувати та виплатити разову грошову допомогу до 5 травня за 2022 рік як учаснику бойових дій, у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплаченої суми допомоги.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження (п. 1 ч.1 ст.19 КАС України).
Відповідно до ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
З матеріалів справи вбачається, що позивач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується копіями аркушів 12 і 13 паспорта серії МК 003954, долучених до позовної заяви.
Водночас в матеріалах справи відсутні будь-які докази проживання (реєстрації) позивача за вказаною в позовній заяві адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідач - Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту соціальної політики КМДА- знаходиться за адресою: 03165, Україна, місто Київ, проспект Любомира Гузара, 7.
Таким чином, ні позивач, ні відповідач у справі не зареєстровані у Волинській області, що вказує на те, що адміністративна справа №140/6786/22 територіально не підсудна та не підлягає вирішенню Волинським окружним адміністративним судом.
Відповідно до частини п'ятої статті 171 КАС України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.
Згідно із пунктом 2 частини першої, частинами п'ятою, шостою статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання. Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Відповідно до частини восьмої статті 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Враховуючи вищезазначене, дана справа територіально не підсудна Волинському окружному адміністративному суду, тому її належить передати за підсудністю на розгляд іншого адміністративного суду (за зареєстрованим місцем проживання позивача) - Львівському окружному адміністративному суду.
Керуючись статтями 26, 29, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративну справу №140/6786/22 за позовом ОСОБА_1 до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту соціальної політики КМДА про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, - передати на розгляд іншого адміністративного суду - Львівського окружного адміністративного суду.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Суддя В.В. Дмитрук