Рішення від 17.10.2022 по справі 906/423/22

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" жовтня 2022 р. м. Житомир Справа № 906/423/22

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Сікорської Н.А., розглянувши справу

за позовом Керівника Коростишівської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті

до ОСОБА_1

про стягнення 18546,908 грн.

Процесуальні дії по справі.

Керівник Коростишівської окружної прокуратури звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті про стягнення зі ОСОБА_1 18546,908 грн. плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом.

Ухвалою суду від 15.08.2022р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

Вказаною ухвалою встановлено відповідачеві строк для подання відзиву на позовну заяву - протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі (ч.1 ст.251 ГПК України).

У встановлений судом строк відповідачем відзив на позовну заяву не подано.

Ухвала суду від 15.08.2022р. вручена відповідачу особисто 02.09.2022р. (поштове повідомлення на а.с.124).

Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

У рішенні від 03.04.2008 у справі "Пономарьов проти України" Європейський суд з прав людини зробив, зокрема, висновок про те, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Враховуючи наведене, а також відсутність клопотання будь-якої із сторін про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін, суд розглянув справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.

Виклад позицій учасників судового процесу, заяви, клопотання.

Позовні вимоги прокурора мотивовані тим, що посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області в ході проведення габаритно-вагового контролю 01.08.2020 встановлено факт перевезення вантажу транспортними засобами марки RENAULT, реєстраційний номер НОМЕР_1 (власником якого є ОСОБА_1 ) та напівпричепом марки KASSBOHRER, реєстраційний номер НОМЕР_2 (власником якого є ОСОБА_1 ) із перевищенням вагових параметрів, без відповідного дозволу або документа про внесення плати за проїзд великовагових транспортних засобів.

За результатами проведення зважування складено довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю №048576 від 01.08.2020 та Акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №033189 від 01.08.2020.

Вказує, що посадовими особами органу контролю проведено розрахунок плати за проїзд великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 01.08.2020 та нараховано плату в сумі 569,85 євро, що еквівалентно до офіційного курсу НБУ на дату проведення розрахунку (01.08.2020 - 32,547 грн) - 18546,908 грн., які й просить стягнути з відповідача.

Відповідач, в порядку ст.ст. 165, 251 ГПК України, не скористалась правом подачі письмового відзиву на позовну заяву, доводи позивача не спростувала.

Згідно ч.9 ст.165 ГПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.

01.08.2020р., на підставі направлення на рейдову перевірку №010791 від 21.07.2020р. та відповідних графіків роботи стаціонарного пункту габаритно-вагового контролю на ІІІ квартал 2020р. (а.с.31-34), посадовими особами Управлінням Укртрансбезпеки в Житомирській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом - марки RENAULT, реєстраційний номер НОМЕР_1 та напівпричепом марки KASSBOHRER, реєстраційний номер НОМЕР_2 .

Згідно довідки Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Житомирській області №940 від 13.07.2022р. згідно бази даних територіального сервісного центру 1841 за гр. ОСОБА_1 зареєстровано транспортні засоби: RENAULT, реєстраційний номер НОМЕР_1 ; KASSBOHRER, реєстраційний номер НОМЕР_2 (а.с.74).

В ході перевірки транспортного засобу посадовими особами Управлінням Укртрансбезпеки в Житомирській області, у присутності водія транспортного засобу ОСОБА_2 було складено акт №223394 від 01.08.2020р. (а.с.82).

Під час перевірки встановлено порушення п.20.5 Правил дорожнього руху та ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт" - перевезення вантажу з перевищенням вагових норм без відповідного дозволу 48,67 тон при допустимих 22,0 т, відповідальність за які передбачена ч.1 абз.16 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Крім того, посадовими особами Управлінням Укртрансбезпеки в Житомирській області, за результатами перевірки складено акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №033189 від 01.08.2020р. та виготовлено довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю №048536 від 01.08.2020р. (а.с.84, 85).

На підтвердження перевищення транспортним засобом RENAULT, реєстраційний номер НОМЕР_1 та напівпричепом марки KASSBOHRER, реєстраційний номер НОМЕР_2 вагових норм прокурором було надано квитанцію вагового зважування від 31.07.2020р. о 23год.56хв., згідно якої загальна вага транспортного засобу склала 48,57 тонн (а.с.86).

Згідно розрахунку №223394 від 01.08.2020р. відповідачу нараховано 569,85 Євро плати за проїзд великогабаритним транспортом автомобільними дорогами загального користування (а.с.83).

01.09.2020р. Управлінням Укртрансбезпеки у Житомирській області винесено припис №0072452 відносно ОСОБА_1 щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт, в якому повідомлено про необхідність внесення до 15.09.2020р. плати за проїзд (а.с.91).

Постановою від 01.09.2020р. №207526 ОСОБА_1 притягнено до адміністративної відповідальності за порушення приписів ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт» у вигляді штрафу в сумі 34000,00 грн. (а.с.93).

Зазначену постанову направлено відповідачу, а після спливу строку на добровільне виконання, 11.10.2020р. відправлено на виконання до Коростишівського РВ ДВС Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельнийцький) (а.с.94, 95).

05.01.2021р. Подільським регіональним управлінням Укртрансбезпеки винесено постанову №216640 про притягнення ФОП Станчик Я.Б. до адмінвідповідальності у вигляді штрафу в сумі 680 грн. за невиконання припису та направлено її Станчик Я.Б. (а.с.96, 97).

Листом від 15.02.2021р. позивач надіслав Житомирській обласній прокуратурі матеріали відносно ОСОБА_1 (а.с.80-81).

22.02.2021р. прокурор надіслав до Подільського регіонального управління Укртрансбезпеки лист про необхідність надання інформації про порушення перевізником ФОП Станчик Я.Б. вимог законодавства про автомобільний транспорт та стягнення плати за проїзд (а.с.79).

27.01.2022р. Відділом державного нагляду (контролю) у Житомирській області Державної служби безпеки на транспорті було надіслано ФОП Станчик Я.Б. повідомлення про необхідність сплати плати за проїзд в сумі 569,85 Євро (а.с.100-101).

08.02.2022р. Коростишівською окружною прокуратурою направлено лист до Подільського регіонального управління Укртрансбезпеки щодо надання інформації про вжиті заходи щодо стягнення з ФОП Станчик Я.Б. плати за проїзд (а.с.104).

15.02.2022р. Відділом державного нагляду (контролю) у Житомирській області Державної служби безпеки на транспорті було направлено Коростишівській окружній прокуратурі лист №602/821/23-22, де вказало, що управлінням позов до ФОП Станчик Я.Б. самостійно подаватися не буде (а.с.105).

19.05.2022р. Подільське регіональне управління Укртрансбезпеки надіслало прокурору лист, в якому зазначило про відсутність фінансування та відповідно можливості звернутися до суду з позовом до ФОП Станчик Я.Б. (а.с.106-107).

24.06.2022 року Коростишівською окружною прокуратурою надіслано Подільському регіональному управлінню Укртрансбезпеки повідомлення в порядку ст.23 Закону України "Про прокуратуру" про вжиття заходів представницького характеру для поновлення порушених інтересів держави, шляхом звернення до суду в інтересах управління з позовом до ФОП Станчик Я.Б. (а.с.108).

За вказаних обставин, Керівник Коростишівської окружної прокуратури звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті про стягнення зі Станчик Ярослави Борисівни 18546,908 грн. плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Станчик Я.Б. припинила підприємницьку діяльність 30.12.2020р. на підставі власного рішення (а.с.78).

При розгляді даної справи судом враховано висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13.02.2019р. у справі №910/8729/18, згідно з яким за змістом статей 51, 52, 598-609 ЦК України, статей 202-208 ГК України, частини восьмої статті 4 Закону України від 15 травня 2003 року №755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" у випадку припинення підприємницької діяльності ФОП її зобов'язання не припиняються, а продовжують існувати, оскільки вона як фізична особа не перестає існувати та відповідає за своїми зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном.

Норми права, застосовані судом, оцінка доказів, аргументів, наведених учасниками справи, та висновки щодо порушення, не визнання або оспорення прав чи інтересів, за захистом яких мало місце звернення до суду.

Відповідно до ч. 2 ст. 29 Закону України "Про дорожній рух" з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів.

Положеннями ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює: державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті; габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.

Статтею 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються вантажні перевезення. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.

Статтею 33 Закону України "Про автомобільні дороги" передбачено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 N 103 Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.

Згідно з пунктом 8 вказаного Положення Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Відповідно до пунктів 2, 3, 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 N 1567 (далі - Порядок N 1567), державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

Органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансбезпека, її територіальні органи.

Державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879 (далі - Порядок).

Відповідно до підпункту 4 пункту 2 Порядку габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.

Габаритно-ваговий контроль, крім документального, здійснюється виключно в пунктах габаритно-вагового контролю посадовими особами та/або працівниками відповідних органів (п.6 Порядку).

Згідно з п. 20 Порядку за результатами габаритно-вагового контролю посадові особи та/або працівники Укртрансбезпеки або її територіальних органів визначають належність транспортного засобу до великовагових та/або великогабаритних.

Пунктом 22.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, передбачено, що за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м. Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м. Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.

Пунктом 21 Порядку встановлено, що у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування (далі - плата за проїзд). Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.

Плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками, виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень (п. 28 Порядку).

Відповідно до пункту 30 Порядку плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів. Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 метра.

За правилами пункту 31-1 Порядку якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі.

Як вбачається з матеріалів справи, працівниками Укртрансбезпеки здійснено перевірку транспортного засобу марки RENAULT, реєстраційний номер НОМЕР_1 та напівпричепом марки KASSBOHRER, реєстраційний номер НОМЕР_2 , який належить ФОП Станчик Я.Б. - відповідачу.

Перевіркою виявлено порушення - перевезення вантажу з перевищенням вагових норм 48,67 тонн при допустимих 22,0 тонн без відповідного дозволу.

Вказані порушення вагових параметрів автомобіля встановлені за допомогою проведення габаритно-вагового контролю, здійснення якого підтверджується довідкою про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 01.08.2020, де вказано результати вагового контролю, зокрема: навантаження на осі, тонн: 1) 7,46; 2) 13,52, 3) 9,14, 4) 8,17, 5) 9,28; Повна маса ТЗ - 48,57 т.

Перевищення вагових параметрів транспортним засобом, що належить відповідачу, підтверджується також актом про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 01.08.2020 та квитанцією вагового контролю від 31.07.2020р

Отже, факт порушення вагових характеристик транспортного засобу відповідача документально підтверджений, а відомості щодо величини процентного перевищення допустимих вагових параметрів дають підстави для застосування п. 21 Порядку (у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування) щодо нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування.

З розрахунку №223394 від 01.08.2020р. вбачається, що відповідачу нарахована плата у розмірі 569,85 Євро, що станом на дату здійснення розрахунку за офіційним курсом Національного Банку України становить 18546,908 грн. (а.с.27).

Перевіривши вказаний розрахунок, суд дійшов висновку, що його проведено у відповідності до п. п. 30, 31-1 постанови КМУ № 879 від 27.06.2007, виходячи з даних встановлених під час перевірки, а саме:

- Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду становить 0,42 євро/км, який розрахований згідно п.2 Ставок плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 р. № 879;

- 145 км - пройдена відстань дорогами загального користування;

- перевищення нормативу вагового параметру становить 21,43 відсотки, тому плата встановлена у потрійному розмірі.

Згідно п. 31-1 Порядку перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.

Отже, враховуючи, що розрахунок плати проведено 01.08.2020, обов'язок щодо внесення такої плати мав бути виконаний відповідачем до 30.08.2020 включно. Відсутність доказів проведення такої оплати, доказів щодо оскарження матеріалів перевірки, визнання їх недійсними чи скасування свідчить про невиконання відповідачем покладених на нього обов'язків.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що вимога щодо стягнення з відповідача плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Згідно з частиною 1 статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Статтею 76 ГПК України передбачено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.

Частиною 1 статті 78 ГПК України визначено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

За приписами частини 1 статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі в сумі 18546,91 грн.

Судові витрати за результатами розгляду справи.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.129 ГПК України судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи задоволення позову, в порядку п.2 ч.1 ст.129 ГПК України, сплачений позивачем судовий збір в сумі 2481,00 грн. покладається на відповідача.

Суд зазначає, що судовий збір підлягає стягненню на користь особи, яка його сплатила, у даному випадку - Житомирської обласної прокуратури.

Керуючись статтями 123, 129, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

УХВАЛИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 )

на користь Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки) (03135, м.Київ, проспект Перемоги, 14, код ЄДРПОУ 39816845):

- 18546,91 грн. плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом.

3. Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 )

на користь Житомирської обласної прокуратури (10002, м.Житомир, вул.Святослава Ріхтера,11, код ЄДРПОУ 02909950)

- 2481,00 грн. судового збору.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня підписання судового рішення.

Суддя Сікорська Н.А.

Віддрукувати:

1 - до справи

2 - прокурору (рек. з повід. - 12501, м.Коростишів, вул.Шевченка, 5)

3 - позивачу (рек. з повід.)

4 - відповідач (рек. з повід.)