пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
18 жовтня 2022 року справа №903/662/22
Суддя Господарського суду Волинської області Войціховський В.А., розглянувши заяву
Управління капітального будівництва та ремонту Повітряних Сил Збройних Сил України (Військова частина НОМЕР_1 )
про проведення в режимі відеоконференції судового засідання по справі
за позовом Управління капітального будівництва та ремонту Повітряних Сил Збройних Сил України (Військова частина НОМЕР_1 ), АДРЕСА_1
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Волиньекобуд", с. Смідин
про стягнення 501 251,47 грн. штрафних санкцій
встановив: ухвалою Господарського суду Волинської області від 03.10.2022р., серед іншого,
розгляд справи в підготовчому судовому засіданні було відкладено на 27.10.2022р. на 10 год. 00 хв.
10 жовтня 2022 року на адресу суду поштовим зв'язком від Управління капітального будівництва та ремонту Повітряних Сил Збройних Сил України (Військова частина НОМЕР_1 ) надійшла заява від 05.10.2022р. про забезпечення участі представника в судовому засіданні по розгляду даної справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням системи відеоконференцзв'язку EASYCON.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання.
Враховуючи викладене та з огляду на необхідність забезпечення своєчасного розгляду справи, наявність в суді в день та час проведення судового засідання технічної можливості (вільний від бронювання трафік), суд вважає за можливе задоволити заяву Управління капітального будівництва та ремонту Повітряних Сил Збройних Сил України (Військова частина НОМЕР_1 ) і провести судове засідання у даній справі, що призначене на 27.10.2022р., в режимі відеоконференції з урахуванням технічних можливостей у суді з використанням системи відеоконференцзв'язку "EаsyCon".
Керуючись ст.ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
1. Заяву Управління капітального будівництва та ремонту Повітряних Сил Збройних Сил України (Військова частина НОМЕР_1 ) про участь представника в судовому засіданні у справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, задоволити.
2. Забезпечити Управлінню капітального будівництва та ремонту Повітряних Сил Збройних Сил України (Військова частина НОМЕР_1 ) участь представника в судовому засіданні у справі 27.10.2022р. об 10 год. 00 хв. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою системи відеоконференцзв'язку "EаsyCon" (https://vkz.court.gov.ua/).
3. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представнику Управління капітального будівництва та ремонту Повітряних Сил Збройних Сил України (Військова частина НОМЕР_1 ) необхідно використовувати комп'ютерну техніку або смартфон з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
4. Роз'яснити Управлінню капітального будівництва та ремонту Повітряних Сил Збройних Сил України (Військова частина НОМЕР_1 ), що для участі представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції останній зобов'язаний зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до початку судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
5. Попередити Управління капітального будівництва та ремонту Повітряних Сил Збройних Сил України (Військова частина НОМЕР_1 ), що відповідно до ч. 5 ст. 197 ГПК України, п. 5 розділу І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
6. Інструкція участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення "EаsyCon" знаходиться за вебпосиланням: https://vkz.court.gov.ua/site/manual.
7. Попередити Управління капітального будівництва та ремонту Повітряних Сил Збройних Сил України (Військова частина НОМЕР_1 ) про необхідність забезпечення участі представника у відеоконференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.
8. Ухвалу надіслати представнику Управління капітального будівництва та ремонту Повітряних Сил Збройних Сил України (Військова частина НОМЕР_1 ) - Алєксєєвій Т. І. на електронну адресу: ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ст. 235 ГПК України та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://vl.arbitr.gov.ua.
Ухвала підписана 18.10.2022р.
Суддя В. А. Войціховський