Справа № 522/5398/21
Провадження № 2/522/494/22
17 жовтня 2022 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Федчишена Т. Ю., розглянувши клопотання ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Телешевська Світлана Михайлівна, про розгляд справи в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Одеської міської ради, про витребування майна із чужого незаконного володіння, відновлення державної реєстрації права власності, скасування записів про державну реєстрацію права власності,
У провадженні Приморського районного суду м. Одеси перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Одеської міської ради, про витребування майна із чужого незаконного володіння, відновлення державної реєстрації права власності, скасування записів про державну реєстрацію права власності.
07 вересня 2022 року до суду від представника позивача - адвоката Телешевської С. М. надійшло клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції, яке мотивована тим, що вона знаходиться у відряджені у Німеччині, однак зацікавлена, щоб судове засідання відбулося, відтак просить забезпечити проведення судових засідань у справі у режимі відеоконференції шляхом приєднання через електронну пошту ІНФОРМАЦІЯ_1 , тел. НОМЕР_1 (Viber, Telegram, WhatsApp).
Можливість осіб брати участь у судовому засіданні, перебуваючи поза межами приміщення суду, передбачено ст. 212 ЦПК України.
Згідно з ч. 1 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Частиною другою ст. 212 ЦПК України передбачено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання.
Відповідно до ч. 3 ст. 212 ЦПК України, учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Згідно з ч. 4 ст. 212 ЦПК України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Частина 5 ст. 212 ЦПК України передбачає, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Крім того, відповідно до ч.ч. 6 та 8 ст. 212 ЦПК України, суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.
Таким чином, цивільно-процесуальним кодексом України передбачено проведення судового засідання в режимі відеоконференції у випадках участі особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду або в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon».
Зі змісту клопотання представника відповідача - адвоката Телешевської С. М. слідує, що остання просить про участь у судових засіданнях у справі в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів, що передбачає використання програмного забезпечення «EasyCon».
Згідно з вимогами ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом.
Ураховуючи положення ст. 212 ЦПК України та ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», з метою забезпечення права позивача на участь у судових засіданнях, що передбачено ст. ст. 7, 43, 49 ЦПК України, забезпечення безпеки учасників судового процесу, враховуючи, що явка позивача в судове засідання обов'язковою не визнавалася, для забезпечення швидкого та ефективного відправлення правосуддя, суд вважає доцільним судове засідання, призначене на 26 жовтня 2022 року о 15 год. 00 хв. та усі наступні судові засідання у цій справі, провести за участі представника позивача в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon».
З урахуванням викладеного, керуючись ст. 212 ЦПК України,
Клопотання ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Телешевська С. М., про участь представника у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задовольнити.
Судове засідання, призначене на 26 жовтня 2022 року о 15 год. 00 хв. та усі наступні судові засідання у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Одеської міської ради, про витребування майна із чужого незаконного володіння, відновлення державної реєстрації права власності, скасування записів про державну реєстрацію права власності, проводити за участі представника позивача - адвоката Телешевської С. М. в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon».
Попередити, що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя Т. Ю. Федчишена