Постанова від 17.10.2022 по справі 509/4323/22

Справа № 509/4323/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 жовтня 2022 року суддя Овідіопольського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу № 509/4323/22 за подання начальника відділення поліції №1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області полковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -

ВСТАНОВИВ:

Начальник відділення поліції №1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 звернувся до Овідіопольського районного суду Одеської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .

В поданні зазначено, що ОСОБА_4 був засуджений Апеляційним судом Запорізької області 19.09.2008 року за ст 304, 296, ч.2 ст. 115, ч.2 п.п. 4, 9, 12, 70 КК України до 14 років 6 місяців позбавлення волі. В обґрунтування подання вказано, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, систематично порушує громадський порядок, схильний до вчинення правопорушень. Неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме:

-13.09.2022 року Овідіопольським районним судом Одеської області за ч.1 ст. 173-2 КУпАП- штраф 170 грн.;

-03.10.2022 року ВП №1 Одеського РУП № 2 ГУНП в Одеській області за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 175-1 КУпАП - попередження;

-04.10.2022 року Овідіопольським районним судом Одеської області за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 173 КУпАП - 40 год. громадських робіт;

-08.10.2022 року ВП №1 Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 176 КУпАП- штраф 51 грн.

09.08.2022 року та 03.10.2022 року ОСОБА_4 було винесено попередження про необхідність припинення ведення антигромадського способу життя та про можливість встановлення щодо нього адміністративного нагляду, однак висновків останній для себе не зробив.

В судове засідання ОСОБА_4 не з'явився, надав до суду заяву в якій вказав, що з поданням ознайомлений та згоден, просить суд розглядати подання за його відсутності.

Представник відділення поліції №1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області в судове засідання не з'явився.

Дослідивши зміст подання про встановлення адміністративного нагляду та матеріали додані до нього, а також письмову заяву особи, відносно якої розглядаються матеріали, який не заперечував проти задоволення подання, суд доходить до наступного.

Матеріали справи свідчать про те, що згідно п. "в" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ОСОБА_4 , являється особою, відносно якої може бути встановлено адміністративний нагляд.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Статтею 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Відповідно до ст. 8 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд автоматично припиняється: після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом внутрішніх справ не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.

Після закінчення строку адміністративного нагляду він може бути знову встановлений за наявності підстав і з додержанням вимог, які передбачені статтями 4-6 Закону (абзац 3 пункту 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України N 3 від 28.03.86 р. "Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду" (зі змінами).

Згідно вищевказаної Постанови Пленуму Верховного Суду України, перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п. "в" ст. 3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому законом порядку.

З урахуванням вищезазначеного, суд бере до уваги, що на попередження органів поліції про закінчення ведення антигромадського способу життя останній не реагує, систематично притягувався до адміністративної відповідальності, що підтверджується доданими до подання доказами, тобто на шлях виправлення стати не бажає, залишається небезпечним для суспільства, а тому суд доходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення подання про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , із застосованням частини обмежень, передбачених ч.1 ст.10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі". При цьому суд звертає увагу, що час явки та періодичність визначає не суд, а відповідний орган Національної поліції.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3, 5, 6, 10 Закону України "Про встановлення адміністративного нагляду за особами, що звільнились з місць позбавлення волі" та Постановою Пленуму Верховного Суду України N 3 від 28.03.86 р. "Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду", суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника відділення поліції №1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області полковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити частково.

Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , терміном на 1 (один) рік, із встановленням наступних обмежень адміністративного нагляду:

-заборонити гр. ОСОБА_4 вихід з будинку (квартири) за місцем проживання у визначений час, а саме з 22:00 год. по 05:00 год. ранку наступної доби;

-зобов'язати гр. ОСОБА_4 з'являтися для реєстрації до ВП №1 Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області, від одного до чотирьох разів на місяць, в дні та з періодичністю, які будуть визначені зазначеним органом Національної поліції.

-заборонити гр. ОСОБА_4 виїжджати за межі Одеського району без дозволу керівництва ВП №1 Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Овідіопольський районний суд Одеської області.

Суддя: ОСОБА_1