Справа № 521/6269/22
Номер провадження 3/521/4979/22
21 липня 2022 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Коблова О.Д. розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №1 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області у відношенні: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , офіційно не працевлаштованого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП,-
02.05.2022 року о 10 години 00 хвилин, ОСОБА_1 знаходився в громадському місці по вулиці Ген. Петрова, 9, чим порушив обмеження комендантської години.
За даним фактом 02.05.2022 року ДОП СП ВП №1 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області, у відношенні ОСОБА_1 було складено протокол серії ВАВ № 164897 від 02.05.2022 року про адміністративне правопорушення за ст. 185 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду адміністративної справи повідомлений належним чином.
Судом досліджувалися письмові пояснення ОСОБА_1 , де він свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення визнав та не заперечував, що 02.05.2022 року так як не розрахував час та йшов додому.
Дослідивши матеріали справи, вивчивши пояснення особи, щодо якої складено протокол, суддя вважає, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності і його дії суддя кваліфікує за ст. 185 КУпАП за кваліфікуючими ознаками: злісна непокора законному розпорядженню військовослужбовця у зв'язку з його участю в охороні громадського порядку.
Приймаючи рішення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 185 КУпАП суд враховує наступне.
Відповідно до Указу Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України « Про правовий режим воєнного стану», в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який в подальшому продовжено.
Відповідно до Закону України « Про військово-цивільна адміністрації» для виконання повноважень місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у випадках, встановлених цим Законом, в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації, зокрема в районі проведення антитерористичної операції можуть утворюватися військово-цивільні адміністрації. Відповідно до ч.3 п.4 цього Закону Військово-цивільні адміністрації населених пунктів формуються з військовослужбовців військових формувань, утворених відповідно до законів України, осіб рядового і начальницького складу правоохоронних органів, які відряджаються до них у встановленому законодавством порядку для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі, службі в правоохоронних органах без виключення зі списків особового складу, а також працівників, які уклали з Антитерористичним центром при Службі безпеки України (у разі утворення для виконання повноважень відповідних органів у районі проведення антитерористичної операції) або з Об'єднаним оперативним штабом Збройних Сил України (у разі утворення для виконання повноважень відповідних органів у районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях) трудовий договір.
Відповідно до указу № 90/2022 від 01 березня 2022 року Президент України ОСОБА_2 призначив на посаду голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Марченко, українського військового, полковника Збройних сил України, командира 28-ї окремої механізованої бригади (м. Одеса), який відповідно до вимог Закону України « Про військово-цивільна адміністрації» є військовослужбовцем військових формувань, утворених відповідно до законів України, які відряджаються до них у встановленому законодавством порядку для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі.
Розпорядженням начальника Одеської обласної військової адміністрації Максима Марченка запроваджено з 13 березня 2022 року на території Одеси та Одеської області комендантську годину з 20:00 до 06:00.
Заборонено перебування людей у зазначені години на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень.
Враховуючи вищевикладене, зокрема те, що голова ОСОБА_3 є військовослужбовцем, порушення його розпорядження щодо запровадження комендантської години, враховуючи воєнний час підпадає під ознаки статті 185 КУпАП, тобто злісна непокора законному розпорядженню військовослужбовця у зв'язку з його участю в охороні громадського порядку.
Таким чином обставини правопорушення й вина правопорушника підтверджуються зібраними в порядку ст. 251 КУпАП доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серія ВАВ № 164897 від 02.05.2022 року, яким зафіксовані місце, час та спосіб адміністративного правопорушення; письмовими поясненнями гр. ОСОБА_1 доказами, що знаходяться в матеріалах адміністративної справи.
Статтею 23 КУпАП передбачається, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. Частиною 2 статті 33 КУпАП встановлено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до санкції ст. 185 КУпАП, за вказане правопорушення передбачено накладення стягнення у вигляді штрафу у розмірі від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, шкоди вказаним правопорушеннями не завдано, суддя вважає можливим звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення та обмежитись усним зауваженням.
На підставі викладеного, ст.ст.22, 185, 284 КУпАП , суддя,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення та притягнути до адміністративної відповідальності за ст.185 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП і обмежитись усним зауваженням, у зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення.
Провадження по справі закрити на підставі ч.2 ст. 284 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.Д. Коблова