05.10.2022 Справа №607/13594/22
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Стельмащук П.Я., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли від Тернопільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючий, РНОКПП - НОМЕР_1
за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №118469 від 27.09.2022, ОСОБА_1 , будучи особою, стосовно якої постановою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 18.05.2022 встановлено адміністративний нагляд терміном на 12 місяців, 24.09.2022 о 22 год. 52 хв. був відсутній за місцем проживання за адресою АДРЕСА_1 , чим порушив п.1 постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 18.05.2022, а саме заборону виходу з дому (квартири) по місцю проживання (реєстрації) в період з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. ранку наступного дня, за що, враховуючи повторність правопорушення, передбачена відповідальність ч.2 ст.187 КУпАП.
У судове засідання 05.10.2022 особа, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з'явився з невідомої суду причини, хоча про день та час судового засідання повідомлений належним чином, про що свідчить його підпис у відповідній графі протоколу. Заяв про відкладення судового розгляду ОСОБА_1 до суду не подавав.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе за умови наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення, в тому числі, встановлення вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними та допустимими доказами.
Частина 2 ст. 187 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Статтею 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
На підтвердження вини ОСОБА_1 , окрім протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №118469 від 27.09.2022, у матеріалах справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП, наявний рапорт старшого інспектора-чергового Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області Кульпа С.Г. від 25.09.2022, письмові пояснення ОСОБА_1 від 27.09.2022, копія постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 18.05.2022 у справі №607/6109/22 про встановлення ОСОБА_1 адміністративного нагляду терміном на 12 місяців, копія постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 19.07.2022 у справі №607/9028/22 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП, відеозапис.
Проте, протокол про адміністративне правопорушення не є самостійним беззаперечним доказом, а обставини викладені в ньому повинні бути перевірені за допомогою інших доказів, які б підтверджували вину особи, яка притягується до адміністративної відповідальності і не викликали сумніви у суду.
Рапорт працівника поліції це письмове звернення працівника до вищої посадової особи з викладом питань службового чи особистого характеру і висловленням у зв'язку з цим відповідного прохання, тому не може бути єдиним доказом.
Відеозапис, який наданий працівниками поліції не спростовує факту вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, проте і не доводить вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, оскільки фіксує лише здійснення дзвінка через домофонну систему у квартиру АДРЕСА_2 , який залишився без відповіді.
На відеозаписі відсутня дата та час фіксації.
Таким чином, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні докази, які б безсумнівно свідчили про відсутність ОСОБА_1 за місцем проживання за адресою АДРЕСА_1 24.09.2022 о 22 год. 52 хв., обставини яких викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, який є предметом розгляду.
Згідно ч. 2 ст. 62 Конституції України ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину, а згідно з частиною третьою цієї статті обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
У відповідності до вимог ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням, інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за скоєння ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, слід закрити у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого даною статтею.
Керуючись ст.ст. 8, 33, 187, 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч.2 ст.187 КУпАП стосовно ОСОБА_1 , на підставі п. 1 ч. 1 статті 247 КУпАП, у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
CуддяП. Я. Стельмащук