10 жовтня 2022 року Справа № 160/11766/22
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боженко Н.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу №160/11766/22 за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «АТБ- МАРКЕТ» (49031, м. Дніпро, проспект Олександра Поля, 40, код ЄДРПОУ: 30487219) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, 17-А, код ЄДРПОУ відокремленого підрозділу: 44118658) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
04 серпня 2022 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «АТБ- МАРКЕТ» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0058500709 від 08.07.2022 р. на суму 17 000,00 грн., прийняте Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області (місцезнаходження: вулиця Сімферопольська, 17-А, м. Дніпро, 49005; ідентифікаційний код відокремленого підрозділу: 44118658);
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0058510709 від 08.07.2022 р. на суму 17 000,00 грн., прийняте Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області (місцезнаходження: Вулиця Сімферопольська, 17-А, м. Дніпро, 49005; Ідентифікаційний код відокремленого підрозділу: 44118658);
- судові витрати, які пов'язані зі сплатою судового збору, у розмірі 2 481,00 грн, а також витрати на професійну правничу допомогу, у розмірі, який буде встановлено судом на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, поданих позивачем, присудити ТОВ «АТБ-МАРКЕТ» за рахунок бюджетних асигнувань Головного у Дніпропетровській області управління ДПС у Дніпропетровської області.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що проведеними контролюючим органом фактичними перевірками встановлено порушення ст. 11 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», п. 226.7, п. 226.9, ст. 226 Податкового кодексу України; Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах» затверджене постановою КМУ від 27.12.2010 №1251 (із змінами і доповненнями)». Проте, ТОВ «АТБ-МАРКЕТ» не погоджується із висновком відповідача про те, що повторювання реквізитів марок акцизного податку у декількох фіскальних чеках є достатньою підставою для висновку про маркування алкогольних напоїв марками акцизного податку з відхиленнями від вимог Положення №1251. Відповідач не виявив безпосередньо під час перевірок наявності у магазинах позивача алкогольних напоїв, маркованих з відхиленням від вимог Положення №1251, а всі висновки зроблені на підставі фіскальних чеків минулих періодів (тобто, витягнутих з пам'яті РРО).
Справі за даним адміністративним позовом присвоєно єдиний унікальний номер судової справи - 160/11766/22 та у зв'язку з автоматизованим розподілом дана адміністративна справа була передана для розгляду судді Боженко Н.В.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09 серпня 2022 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №160/11766/22 та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників, за наявними у справі матеріалами (письмове провадження).
Відповідачем 07.09.2022 року надано відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що у спірних правовідносинах діяв в межах наданих повноважень, відтак підстави для задоволення позову відсутні. Також зазначив, що контролюючим органом здійснено фактичну перевірку ТОВ «АТБ-маркет» за місцем знаходження господарської одиниці «Продукти-492» за адресою: пр. Дмитра Яворницького, буд. 13, прим. 107, м. Дніпро та «Продукти-170» за адресою: вул. Терещенківська, буд.25А, м. Дніпро. За результатами аналізу даних системи контролю за обігом алкогольних напоїв (Е-акциз) ІТС «Єдине вікно подання електронної звітності» в частині зіставлення виданих виробникам та імпортерам марок акцизного податку, встановлено реалізацію алкогольних напоїв без наявності марок акцизного податку встановленого зразка, чим порушено абз. 3 ч. 4 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального». Відповідач звертає увагу, що позивачем у позовній заяві не було спростовано наявність порушення, викладеного в акті фактичної перевірки. Отже, обов'язок за належне ведення господарської діяльності та, у тому числі, дотримання вимог Закону №481/95-ВР та Закону №265/95-ВР щодо, зокрема, відображення у чеках РРО/ПРРО реквізитів марок акцизного податку (серію та її номер) покладається саме на суб'єкт господарювання. Наведені обставини свідчать про правомірність винесення оскаржуваних податкових повідомлень- рішень.
Позивачем 06.09.2022 року надано відповідь на відзив, за змістом якого останній зазначив, що пунктом 2 Розділу II «Фіскальний касовий чек на товари (послуги)» Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого Постановою КМ України від 21.01.2016 №13 (надалі - Положення №13), визначено, що фіскальний чек має містити такі обов'язкові реквізити: цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством) (рядок 9). Будь-який штрих-код, наноситься з метою його сканування спеціальними приладами. Але жоден нормативно-правовий акт не забороняє продавцю (і існує технічна можливість) вручну вносити до фіскального чеку (РРО) цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої. Внаслідок особливостей форм і розмірів пляшок із алкогольними напоями (марки наклеюються на пляшку П- чи Г- подібним способом через горловину), а також через плівку, яка обклеює марку акцизного податку (наприклад, на деякий коньяках, бренді), іноді, марки акцизного податку не скануються (через викривлення штрих-коду, відблиск плівки). У такому разі продавці-касири вводять до РРО відповідні реквізити марки акцизного податку ручним методом. Проте не всі продавці-касири відповідально підходять до своїх посадових обов'язків і деякі, у випадках, коли штрих-коди марок акцизного податку не зчитувалися, вводили будь-які найлегші комбінації літер та цифр (з метою імітації реквізитів марки акцизного податку, наприклад АААА 147852) для як найшвидшого відпуску покупця (у своїх поясненнях більшість продавців-касирів посилаються на бажання уникнути скарг у чергах на повільне обслуговування або на образи з боку покупців). Таким чином, повторювання реквізитів марок акцизного податку V різних фіскальних чеках, навіть різних магазинів, пояснюється невірним введенням ручним методом реквізитів марок акцизного податку до РРО продавцями-касирами (письмові пояснення додаються), а не наявністю факту продажу алкогольних напоїв, маркованих з порушенням вимог Положення №1251.
Згідно положень ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «АТБ-маркет» зареєстроване в якості юридичної особи 19.07.1999 року та має ідентифікаційний код юридичної особи 30487219.
Основним видом діяльності позивача є 47.11 Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.
Згідно з вимогами пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75, пп. 80.2.2 пп.80.2.5, п.80.2 ст. 80, пп.69.2 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України на підставі наказу №1381-п від 08.06.2022 та направлень від 08.06.2022 №1632 та №1633 Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області проведена фактична перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «АТБ-маркет» за місцем знаходження господарської одиниці «Продукти-492» за адресою: пр. Дмитра Яворницького, буд. 13, прим. 107, м. Дніпро.
Перед початком перевірки уповноваженій особі позивача вручено копію наказу та ознайомлено з направленнями на перевірку.
За результатами перевірки складено акт №936/04/36/07/09/РРО/30487219 від 17.06.2022 р., в якому викладено наступні порушення: «За результатами аналізу даних системи контролю за обігом алкогольних напоїв (Е-акциз) ІТС «Єдине вікно подання електронної звітності» в частині зіставляння виданими виробником та імпортером МАП встановлено реалізацію алкогольних напоїв без наявності марок акцизного податку встановленого зразка. Згідно фіскального чеку РРО (фіскальний номер 3000502456) чек № 634189 від 16.01.2022 р. - реалізовано горілку «Неміров Делікат М'яка» 0,5 л марковану МАП АВ ЛГП серія АААА №147852. Зазначені алкогольні напої марковані з відхиленням від вимог Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів та вважаються такими, що немарковані.
Згідно висновків акту перевірки №936/04/36/07/09/РРО/30487219 від 17.06.2022 р. яким встановлено позивачем порушення ст. 11 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», п. 226.7, п. 226.9, ст. 226 Податкового кодексу України; Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах» затверджене постановою КМУ від 27.12.2010 № 1251 (із змінами і доповненнями)».
Примірник акту перевірки отримано уповноваженою особою товариства, що підтверджується підписом у самому акті.
Не погоджуючись з висновками акту перевірки позивачем подано до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області заперечення.
Рішенням Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 06.07.2022 заперечення платника податку залишені без задоволення.
На підставі вказаних висновків акту перевірки контролюючим органом складено податкове повідомлення-рішення №0058500709 від 08.07.2022 р., яким до Товариства з обмеженою відповідальністю «АТБ-маркет» застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені, у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну у розмірі 17 000,00 грн.
Згідно з вимогами пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75, пп. 80.2.2 пп.80.2.5, п.80.2 ст. 80, пп.69.2 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України на підставі наказу №1385-п від 08.06.2022 та направлень від 08.06.2022 №1632 та №1633 Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області проведена фактична перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «АТБ-маркет» за місцем знаходження господарської одиниці «Продукти-170» за адресою: вул. Терещенківська, буд.25А, м. Дніпро.
Перед початком перевірки уповноваженій особі позивача вручено копію наказу та ознайомлено з направленнями на перевірку.
За результатами перевірки складено акт № 934/04/36/07/09/РРО/30487219 від 17.06.2022 р., в якому викладено наступні порушення: «За результатами аналізу даних системи контролю за обігом алкогольних напоїв (Е-акциз) ІТС «Єдине вікно подання електронної звітності» в частині зіставляння виданими виробником та імпортером МАП встановлено реалізацію алкогольних напоїв без наявності марок акцизного податку встановленого зразка. Згідно фіскальних чеків (фіскальний номер РРО 3000450591): чек № 582190 від 28.12.2021 р. - реалізовано вино 0,75 л «Grands Noria Chardonnay IGP» марковану МАП АВ ЛГП серія АААА № 147852; чек № 583829 від 31.12.2021 р. - реалізовано горілка 0,5 л «Хортиця Преміум особлива» марковану МАП АВ ЛГП серія АААА № 147852.
Згідно висновків акту перевірки акт № 934/04/36/07/09/РРО/30487219 від 17.06.2022 р., яким встановлено позивачем порушення ст. 11 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», п. 226.7, п. 226.9, ст. 226 Податкового кодексу України; Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах» затверджене постановою КМУ від 27.12.2010 № 1251(із змінами і доповненнями)».
Примірник акту перевірки отримано уповноваженою особою товариства, що підтверджується підписом у самому акті.
Не погоджуючись з висновками акту перевірки позивачем подано до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області заперечення.
Рішенням Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 06.07.2022 заперечення платника податку залишені без задоволення.
На підставі вказаних висновків акту перевірки контролюючим органом складено податкове повідомлення-рішення №0058510709 від 08.07.2022 р., яким до Товариства з обмеженою відповідальністю «АТБ-маркет» застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені, у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну у розмірі 17 000,00 грн.
Не погодившись з вказаними рішеннями позивач, у межах строку, що встановлений для даної категорії спорів, звернувся з позовом до суду.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів на території України визначено Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон № 481/95-ВР).
Згідно з частиною четвертою статті 11 вказаного Закону, алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів (підпункт 14.1.107).
Маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів - наклеювання марки акцизного податку на пляшку (упаковку) алкогольного напою чи пачку (упаковку) тютюнового виробу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо виробництва, зберігання та продажу марок акцизного податку (підпункт 14.1.109).
Згідно з пунктом 226.1 статті 226 Податкового кодексу України, у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару.
Виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюються відповідно до положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється марками акцизного податку, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об'ємних одиниць. Маркування вироблених в Україні алкогольних напоїв із вмістом спирту етилового до 8,5 відсотка об'ємних одиниць не здійснюється. Кожна марка акцизного податку на алкогольні напої повинна мати окремий номер, місяць і рік випуску марки та позначення про суму сплаченого акцизного податку за одиницю маркованої продукції, крім суми акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі алкогольних напоїв. Кожна марка акцизного податку на тютюнові вироби повинна мати окремий номер та позначення про квартал і рік випуску марки. Виробники та імпортери тютюнових виробів ведуть облік та звітують про використання марок акцизного податку за видами марок (ТІ - "тютюн імпортний", ТВ - "тютюн вітчизняний") у кількісному виразі.
Відповідно до пункту 226.9 статті 226 Податкового кодексу України вважаються такими, що немарковані: алкогольні напої та тютюнові вироби з підробленими марками акцизного податку; алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України, відповідно до якого здійснюються виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції; вироблені в Україні алкогольні напої з марками акцизного податку, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням чинних на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари; алкогольні напої іноземного виробництва з марками акцизного податку, на яких зазначена сума акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням міцності продукції, місткості тари та розміру ставок акцизного податку, діючих на момент виробництва марки.
Відповідно до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1251, підприємства - виробники та імпортери алкогольних напоїв і тютюнових виробів (далі - покупці марок) подають в електронній формі щомісяця до 10 числа територіальному органові ДФС (далі - продавець марок) для задоволення через два місяці потреби в марках акцизного податку попередню заявку-розрахунок про потребу в марках за їх видами, копію платіжного документа на перерахування плати за марки з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення та звіт про використання марок, придбаних у попередньому місяці. До 20 числа місяця, в якому подано згідно з абзацом четвертим цього пункту попередню заявку-розрахунок, покупці марок мають право здійснити корегування такої заявки-розрахунку в бік збільшення, що не перевищує визначеного у ній обсягу, шляхом подачі додаткової попередньої заявки-розрахунку.
Згідно з частиною другою статті 17 Закону №481/95-ВР, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку, або з використанням тари, що не відповідає вимогам, визначеним частиною першою статті 11 цього Закону, - 200 відсотків вартості товару, але не менше 17 000 гривень.
Із матеріалів справи вбачається, що підставою для прийняття відповідачем спірних рішень про накладення штрафних санкцій слугував висновок про реалізацію позивачем алкогольних напоїв без наявності марок акцизного податку встановленого зразка. Алкогольні напої, що було реалізовано позивачем, марковані з відхиленням від вимог Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів та вважаються такими, що немарковані.
На підтвердження факту зазначеного порушення відповідачем долучено до актів фактичних перевірок копії фіскальних чеків про придбання зазначених товарів.
Згідно фіскального чеку РРО (фіскальний номер 3000502456):
чек №634189 від 16.01.2022 р. - реалізовано горілку «Неміров Делікат М'яка» 0,5 л марковану МАП АВ ЛГП серія АААА № 147852.
Згідно фіскальних чеків (фіскальний номер РРО 3000450591):
чек №582190 від 28.12.2021 р. - реалізовано вино 0,75 л «Grands Noria Chardonnay IGP» марковану МАП АВ ЛГП серія АААА № 147852;
чек №583829 від 31.12.2021 р. - реалізовано горілка 0,5 л «Хортиця Преміум особлива» марковану МАП АВ ЛГП серія АААА №147852.
Суд зазначає, що склад правопорушення, за яке статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» передбачена відповідальність, утворює факт зберігання, транспортування чи реалізацію алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку.
Відповідно до абзацу 19 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» склад правопорушення утворює факт зберігання, транспортування чи реалізації алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку.
Отже, склад правопорушення, за яке наведеною нормою передбачена відповідальність, утворює факт зберігання, транспортування чи реалізації алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку.
Таким чином, посилання позивача на введення касирами короткого літерного коду замість встановленої чинним законодавством акцизної марки, якими було промарковано пляшки, є безпідставним та не спростовує встановлених під час перевірок порушень.
Механізм застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону визначає Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 №790.
Пунктом 5 вказаного Порядку передбачено, що підставами для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є результати проведення органом, який видав ліцензію, іншими органами виконавчої влади в межах їх компетенції перевірок суб'єкта господарювання, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами господарювання вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Таким чином, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють зберігання та реалізацію тютюнових виробів, повинні додержуватись вимог абзацу 3 частини 4 статті 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», статті 226 ПК України та пункту 20 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1251, щодо належного маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Згідно рішення Європейського суду з прав людини по справі "Серявін та інші проти України"(п.58) суд вказує, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішенні судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча п. 1 ст.6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.
Пунктом 41 Висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів зазначено, що обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.
Усі інші аргументи сторін вивчені судом, однак є такими, що не потребують детального аналізу у судовому рішенні, оскільки вищенаведених висновків суду не спростовують.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин (частина 2 статті 77 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідачем, у свою чергу, доведено правомірність прийнятих рішень.
Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Оцінивши докази щодо їх належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов є таким, що не підлягає задоволенню.
Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
За змістом ч. 1 ст. 143 КАС України, суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Позивачем у рамках даного позову сплачено суму судового збору у розмірі 2481,00 грн. відповідно до квитанції №495040 від 20.07.2022.
Згідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України в разі відмови в задоволенні позову судові витрати не присуджуються на користь сторони за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень.
Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «АТБ- МАРКЕТ» (49031, м. Дніпро, проспект Олександра Поля, 40, код ЄДРПОУ: 30487219) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, 17-А, код ЄДРПОУ відокремленого підрозділу: 44118658) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Боженко