Справа № 699/1091/22
Номер провадження № 3/699/794/22
10.10.2022 року м. Корсунь-Шевченківський
Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області Свитка С.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, складені Головним управлінням ДПС у Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ФОП ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий 22.05.1996 Корсунь-Шевченківським РВ УМВС України в Черкаській області, жителя АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.155-1 КУпАП,
До Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області надійшов протокол №306/23-07-07-01 від 22.08.2022, згідно якого ФОП ОСОБА_1 вчинив правопорушення: порушено встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме; встановлено факти продажу/реалізації ОСОБА_1 підакцизних товарів та проведення вказаних розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, чим порушено вимоги п.11 ст. 3 Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995 року «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями.
Вказані дії ОСОБА_2 кваліфіковані за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
У судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 у судове засідання з'явився, вину у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення визнав.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП підтверджується дослідженими у судовому засіданні письмовими доказами:
протоколом №306/23-00-07-07-01 про адміністративне правопорушення від 22.08.2022 року;
актом №2840/23-00-07-07-01/2928415593 від 22.08.2022 «Про результати фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), згідно якого посадовими особами ГУ ДПС у Черкаській області на підставі направлень, виданих ГУ ДПС у Черкаській області від 10.08.2022 проведено фактичну перевірку ФОП ОСОБА_1 за місцем фактичного провадження діяльності по АДРЕСА_2 за період діяльності з 20.08.2019 по 19.08.2022.
Перевіркою встановлено в період з 11.08.2022 по 19.08.2022 проведено фактичну перевірку ФОП ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) (далі - Платник) за місцем фактичного провадження діяльності за адресою: АДРЕСА_2 .
Вибірковою перевіркою Інформації системи зберігання і збору даних реєстраторів розрахункових операцій: обов'язкової звітності про використання РРО/ПРРО заводський номер ПБ4101403189, фіскальний номер 3000128839 поданої Платником, у тому числі почекової інформації, встановлено:
-факти порушення Платником постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» зі змінами та доповненнями (чек продажу від 27.06.2021 №6487 «2204109800#Вино ігристе Ореанда» за ціною 90,00 грн. за пляшку, чек продажу від 11.05.2021 №6301 «2208601100 Немирів 1» за ціною 125,00 грн. за пляшку);
-факти продажу/реалізації підакцизних товарів та проведення вказаних розрахункових операцій РРО, з порушенням використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД, що підтверджено даними обов'язкової звітності про використання РРО поданої Платником, у тому числі почекової Інформації (чек продажу від 02.06.2021 №6387 «КОНЬЯК АЗНАУРІ 5* 0,5Л» та інші);
-перевіркою дотримання роботодавцем законодавства щодо укладання трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) порушень не встановлено.
Оцінюючи вказані докази у їхній сукупності, приймаючи до уваги, що вказані докази не викликають у суду сумнівів у їхній достовірності, суд приходить до висновку, що вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності в повному обсязі доказана.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно п.11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з додержанням встановленого порядку їх застосування.
Частиною 1 ст. 155-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 155-1 КУпАП, тобто допустив порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі.
Вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в повному обсязі доказана, але відповідно до вимог ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 155-1 цього Кодексу, може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Відповідно до п.7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Згідно матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 допустив порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі 11.05.2021 року, 02.06.2021 року, 27.06.2021 року, тобто на час розгляду справи у суді закінчився тримісячний строк накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , а тому суд з цієї підстави закриває провадження у справі.
Оскільки стягнення судового збору передбачено законом лише при накладенні адміністративного стягнення, судовий збір стягненню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 38, 247 п. 7, 284 КУпАП,
Визнати винуватим ФОП ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий 22.05.1996 Корсунь-Шевченківським РВ УМВС України в Черкаській області, жителя АДРЕСА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП.
В зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення на ФОП ОСОБА_1 за дане адміністративне правопорушення, провадження у справі закрити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана до Черкаського апеляційного суду через Корсунь-Шевченківський районний суд протягом десяти днів з дня винесення даної постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Суддя Свитка С.Л.