печерський районний суд міста києва
Справа № 757/10681/22-к
підготовчого судового засідання
13 жовтня 2022 року Печерський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді ОСОБА_2,
при секретарі - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальне провадження відносно вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-3 КК України,
03.05.2022 року до Печерського районного суду м. Києва надійшов обвинувальний акт з додатками та угодою про визнання винуватості у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-3 КК України.
20.05.2022 року ухвалою суду вказане кримінальне провадження призначене до підготовчого судового засідання.
В підготовче судове засідання прокурор, обвинувачений ОСОБА_1 та його захисник - адвокат ОСОБА_4 не з'явились, про час та місце підготовчого судового засідання повідомлялись належним чином, про поважність причин неявки суду не повідомили, будь-яких заяв, щодо неможливості проведення підготовчого судового засідання у їх відсутність, до суду не надали та судом визнано можливим вирішення питання про направлення вказаного кримінального провадження до Київського апеляційного суду за даної явки сторін.
Суд, вивчивши в нарадчій кімнаті обвинувальний акт та доданий до нього реєстр, приходить до наступного висновку.
Відповідно до п. 4 ч.3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право направити обвинувальний акт до відповідного суду для визначення підсудності у випадку встановлення непідсудності кримінального провадження.
Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України № 2102-1 від 24 лютого 2022 року, в Україні введено воєнний стан, який продовжено до 21 листопада 2022 року.
Відповідно до вимог ч. 9 ст. 615 КПК під час дії воєнного стану обвинувальні акти, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності скеровуються та розглядаються судами, в межах територіальної юрисдикції яких закінчено досудове розслідування, а в разі неможливості з об'єктивних причин здійснювати відповідним судом правосуддя - найбільш територіально наближеним до нього судом, що може здійснювати правосуддя, або іншим судом, визначеним у порядку передбаченому законодавством.
Разом з тим, відповідно до ч. 1 ст. 32 КПК України кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення. Якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування.
Частиною 1 статті 412 КПК України передбачено, що істотними порушеннями вимог кримінального процесуального закону є такі порушення вимог цього Кодексу, які перешкодили чи могли перешкодити суду ухвалити законне та обґрунтоване судове рішення.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 412 КПК України судове рішення у будь-якому разі підлягає скасуванню, якщо, зокрема, порушено правила підсудності.
Згідно ч.7 ст. 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (в редакції Закону №2112-IX від 03.03.2022 року) у разі неможливості здійснення правосуддя судом з об'єктивних причин під час воєнного або надзвичайного стану, у зв'язку зі стихійним лихом, військовими діями, заходами щодо боротьби з тероризмом або іншими надзвичайними обставинами може бути змінено територіальну підсудність судових справ, що розглядаються в такому суді, за рішенням Вищої ради правосуддя, що ухвалюється за поданням Голови Верховного Суду, шляхом її передачі до суду, який найбільш територіально наближений до суду, який не може здійснювати правосуддя, або іншого визначеного суду. У разі неможливості здійснення Вищою радою правосуддя такого повноваження воно здійснюється за розпорядженням Голови Верховного Суду. Відповідне рішення є також підставою для передачі усіх справ, які перебували на розгляді суду, територіальна підсудність якого змінюється.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні проводилось слідчими Першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Києві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Києві і після його завершення обвинувальний акт у кримінальному провадженні був скерований та надійшов на розгляд до Печерського районного суду м. Києва. Судовий розгляд у провадженні не розпочато.
Як вбачається з обвинувального акту, ОСОБА_1 обвинувачується у тому, що будучи суб'єктом декларування, умисно не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції». Як зазначено в обвинувальному акті, ОСОБА_1 звільнившись з посади поліцейського відділення № 2 взводу №2 роти №6 (з охорони заарештованих в лікувальних закладах) батальйону конвойної служби ГУНП в м. Києві, був зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік. Також встановлено, що місце роботи ОСОБА_1 та вчинення ним кримінального правопорушення є ГУНП в м. Києві за адресою: АДРЕСА_1, що територіально не відноситься до Печерського району м. Києва.
Відповідних доказів щодо неможливості здійснення правосуддя Шевченківським районним судом м. Києва з об'єктивних причин під час воєнного стану, або рішення про зміну територіальної підсудності вказаного суду у зв'язку з військовими діями, органом досудового розслідування до матеріалів кримінального провадження не долучено та у судовому засіданні не надано.
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність направлення обвинувального акту відносно ОСОБА_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-3 КК України до Київського апеляційного суду для вирішення питання про направлення вказаного кримінального провадження для розгляду за підсудністю.
На підставі викладеного, керуючись ст. 32, 34, 314, 412 КПК України,
Обвинувальний акт та угоду про визнання винуватості, у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-3 КК України - направити до Київського апеляційного суду для направлення вказаного кримінального провадження для розгляду за підсудністю.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_2