Постанова від 20.09.2022 по справі 757/1299/22-п

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/1299/22-п

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 вересня 2022 року суддя Печерського районного суду м. Києва Білоцерківець О.А., за участю секретаря Мамед О.Ю., прокурора Сказка Р.І., особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши матеріали, що надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.172-6 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 обіймаючи посаду заступника керівника секретаріату депутатської фракції політичної партії «Слуга Народу» у Верховній Раді України ХІ скликання, подала завідомо недостовірні відомості у щорічній декларації за 2020 рік, яківідрізняються від достовірних на загальну суму 900000 грн.

Відповідальність за вказане адміністративне правопорушення передбачена ч.4 ст.172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнала, зазначила, що відповідно до роз'яснення вона не повинна була її подавати, однак подала.

Прокурор у судовому засіданні просив встановити вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення та провадження закрити за закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Вислухавши пояснення прокурора, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суддя приходить наступного висновку.

Протокол № 41-01/72/21 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.172-6 КУпАП, складений 08.12.2021 заступником керівника першого відділу Управління проведення обов'язкових повних перевірок Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_2 , відповідає вимогам ст. 255 КУпАП.

Відповідно до матеріалів справи, розпорядженням Керівника Апарату Верховної Ради України від 26.12.2019 № 3645-к ОСОБА_1 з 27.12.2019 призначено на посаду заступника керівника секретаріату депутатської фракції політичної партії «Слуга Народу» у Верховній Раді України IX скликання на час діяльності депутатської фракції.

Верховна Рада України є єдиним органом законодавчої влади в України, що визначено у ст. 75 Конституції України.

Згідно з п. 1 Положення про секретаріат депутатської фракції (депутатської групи) у Верховній Раді України, затвердженого розпорядженням Голови Верховної Ради України від 07.12.2020 № 899-к (далі - Положення), секретаріат депутатської фракції (депутатської групи) у Верховній Раді України (далі - секретаріат депутатської фракції) є структурним підрозділом Апарату Верховної Ради України і підпорядковується голові депутатської фракції (депутатської групи) у Верховній Раді України та Керівнику Апарату Верховної Ради України.

Відповідно до п. 8 Положення секретаріат депутатської фракції очолює керівник секретаріату, який призначається на посаду та звільняється з посади Керівником Апарату за поданням голови відповідної депутатської фракції (депутатської групи).

У п. 9 Положення встановлено, що керівник секретаріату депутатської фракції зокрема: здійснює керівництво роботою секретаріату депутатської фракції; забезпечує плановість і системність у роботі секретаріату депутатської фракції; розподіляє обов'язки між працівниками та контролює їх виконання, забезпечує організованість у роботі і додержання трудової дисципліни.

Відповідно до п. 10 Положення, керівник секретаріату депутатської фракції має заступника, який призначається на посаду та звільняється з посади Керівником Апарату за поданням голови відповідної депутатської фракції (депутатської групи).

Також згідно з п. 11 Положення у разі відсутності керівника секретаріату депутатської фракції його обов'язки виконує заступник керівника секретаріату депутатської фракції або інший працівник секретаріату згідно з розпорядженням Керівника Апарату, погодженим з головою депутатської фракції (депутатської групи).

Враховуючи зазначене, зокрема, заступник керівника секретаріату депутатської фракції наділений повноваженнями здійснювати організаційно- розпорядчі функції, а отже, в розумінні абз. 15 ч. 1 ст. 1, п.п. «и» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі-Закон) ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону.

Згідно зі ст. 45 Закону особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2 ч. 1 ст. З Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначена Національним агентством.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону ОСОБА_1 19.03.2020 о 12 год 35 хв подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), щорічну декларацію за 2020 рік, унікальний ідентифікатор документа - 6Ь391а1Ь-2904-4233-а983-6і764еЗс53Ьа).

На підставі ч. 1 ст. 513, ч. 4 ст. 514 Закону, п.п. 5 п. 2 розділу II Порядку проведення повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 29.01.2021 №26/21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2021 за № 158/35780, Національним агентством у порядку черговості відібрана для проведення повної перевірки щорічна декларація за 2020 рік, поданої ОСОБА_1 .

Перевіркою встановлено недостовірність внесених у декларації відомостей на загальну суму 900 000 гривень.

У розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації ОСОБА_1 не зазначила відомостей про дохід, отриманий нею від ОСОБА_3 (сина суб'єкта декларування- близької особи в розумінні ст. 1 Закону) у сумі 900 000,00 гривень.

У розділі 14 «Видатки та правочини суб'єкта декларування» декларації зазначила відомості про видатки у вигляді забезпечувальних платежів за попереднім договором купівлі-продажу квартири у загальному розмірі 999 279,84 грн, у тому числі, вчинені ним 10.02.2020 у розмірі 576 563,00 грн та 05.05.2020 у розмірі 422 716,00 гривень.

Під час перевірки встановлено, що суб'єкт декларування на виконання вимог попереднього договору купівлі-продажу квартири від 07.02.2020, укладеного з ТОВ «Компанія з управління активами «Крістал Ессет Менеджмент» (код ЄДРПОУ 33943393), посвідченого приватним нотаріусом, у звітному періоді здійснив оплату забезпечувального платежу у загальному розмірі 999 279,84 грн, у тому числі 10.02.2020 у сумі 576 563,54 грн та 05.05.2020 у сумі 422 716,30 грн, що підтверджується наданою товариством інформацією та актом звіряння, а також копіями квитанцій, наданих суб'єктом декларування до пояснень.

Таким чином, ОСОБА_1 у розділі 11 декларації зазначила недостовірні відомості, які відрізняються від достовірних на суму 900 000,00 грн, чим не дотримав вимоги п. 7 ч. 1 ст. 46 Закону.

У розділі 12 «Грошові активи» декларації ОСОБА_1 не зазначила відомості про внесок до ТОВ «Компанія з управління активами «Крістал Ессет Менеджмент» (код ЄДРПОУ 33943393), здійснений нею у вигляді забезпечувального платежу в сумі 999 279,84 гривні.

Разом з тим нею у розділі 14 «Видатки та правочини суб'єкта декларування» декларації зазначено відомості про його видатки у вигляді забезпечувальних платежів за попереднім договором купівлі-продажу квартири у загальному розмірі 999 279,84 грн, у тому числі, вчинені ним 10.02.2020 у розмірі 576 563,00 грн та 05.05.2020 у розмірі 422 716,00 гривень.

Таким чином, ОСОБА_1 у розділі 12 декларації зазначила недостовірні відомості, чим не дотрималась вимоги п. 8 ч. 1 ст. 46 Закону.

Отже, ОСОБА_1 у розділі 11 та 12 декларації зазначила недостовірні відомості, які відрізняються від достовірних на загальну суму 900 000,00 грн, чим не дотрималась вимоги п.п. 7 та 8 ч. 1 ст. 46 Закону.

Відповідно до ст.280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язані з'ясувати зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Орган (посадова особа) при розгляді справ про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, як це визначено ст. 252 КУпАП.

За таких обставин, оцінивши докази у справі у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням та з точки зору належності, допустимості та достатності для висновку про вчинення особою адміністративного правопорушення, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-6 КУпАП доведена повністю.

Пункт 7 ч.1 ст.247 КУпАП передбачає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - три місяці з дня його виявлення.

Враховуючи, що строк притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 закінчився, провадження у справі підлягає закриттю.

Враховуючи викладене, керуючись ст.38, п.7 ст.247 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП за закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності закрити.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга, подається до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва.

Суддя О.А. Білоцерківець