Справа № 752/9314/22
Провадження № 1-кс/752/4556/22
про проведення обшуку
07 жовтня 2022 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши в закритому судовому засіданні клопотання керівника Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , про проведення обшуку, подане в рамках кримінального провадження №12022100000000287 від 24.05.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 362 КК України,
встановив:
До слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання керівника Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , про проведення обшуку в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022100000000287 від 24.05.2022 року.
Клопотання обґрунтоване тим, що Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022100000000287 від 24.05.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 362 КК України.
У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Термін дії воєнного стану в подальшому продовжено на 30 днів указами Президента України від 14.03.2022 № 133/2022 та від 18.04.2022 № 259/2022, а також на 90 днів від 17.05.2022 №341/2022, які затверджено Верховною Радою України відповідними Законами України «Про затвердження Указу Президента «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні».
Відповідно до п. 2 Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» постановлено Військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з'єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», на період дії правового режиму воєнного стану чоловікам - громадянам України, віком від 18 до 60 років, а також жінкам-військовозобов'язаним обмежено виїзд за межі України, крім військовозобов'язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Досудовим розслідуванням встановлено, що у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці у ОСОБА_5 виник злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення осіб призовного віку від 18 до 60 років, яким обмежено виїзд за кордон, через державний кордон України, всупереч обмеженням, встановленим Законом України «Про правовий режим воєнного стану», з корисливих мотивів, тобто на організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями, та сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів та усуненням перешкод, вчиненому з корисливих мотивів.
ОСОБА_5 з корисливих мотивів організувала злочинну схему з незаконного переправлення через державний кордон України осіб призовного віку від 18 до 60 років, яким обмежено виїзд за кордон, всупереч обмеженням, встановленим Законом України «Про правовий режим воєнного стану», шляхом підробки довідок військово-лікарських комісій про непридатність до військової служби, посвідчень військовозобов'язаних з відомостями про зняття з військового обліку, до якої залучила невстановлених досудовим розслідуванням осіб, діями яких керувала.
Так, з метою реалізації злочинного умислу ОСОБА_5 , діючи умисно, на виконання заздалегідь розробленої злочинної схеми, 28.06.2022 о 14:47 год, під час телефонної бесіди з ОСОБА_6 , достовірно знаючи, що йому обмежено виїзд за кордон, повідомила останньому, що вона організовує проходження особами призовного віку військово-лікарської комісії в одному з ІНФОРМАЦІЯ_2 з подальшим визнанням особи непридатною до військової служби та з виключенням з військового обліку за відсутності до того підстав, що дає можливість безперешкодного виїзду особи за кордон. Також під час розмови ОСОБА_5 повідомила, що за вказані послуги їй потрібно заплатити 12 000 доларів США.
В подальшому, 12.07.2022 близько 14:47 год, ОСОБА_5 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_1 , реалізуючи свій злочинний умисел, зустрілась із ОСОБА_6 та повідомила останньому про необхідність надання грошових коштів у розмірі 10 000 доларів США за проходження військово-лікарської комісії в одному з ІНФОРМАЦІЯ_2 з подальшим визнанням ОСОБА_6 непридатним до військової служби та виключенням з військового обліку, що надасть можливість останньому безперешкодно виїхати за межі території України, всупереч обмежень, встановлених Законом України «Про правовий режим воєнного стану». Останні 2 000 доларів США ОСОБА_6 повинен буде передати ОСОБА_5 вже безпосередньо після отримання документів щодо непридатності до військової служби.
Після цього, перебуваючи в офісному приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_6 , відповідно до попередньої домовленості передав ОСОБА_5 грошові кошти в розмірі 10 000 доларів США, яка підтвердила, що дані грошові кошти потрібні для сприяння у проходженні ОСОБА_6 військово-лікарської комісії в одному з ІНФОРМАЦІЯ_2 з подальшим визнанням останнього непридатним до військової служби та виключенням з військового обліку без наявних для того підстав.
В подальшому, в ході телефонної розмови, яка відбулась 09.08.2022 ОСОБА_5 повідомила ОСОБА_6 , що 10.08.2022 документи про його непридатність до військової служби та виключенням з військового обліку будуть готові та вона зможе їх йому передати.
Прибувши 10.08.2022 близько 11 год 35 хв в раніше обумовлене місце за адресою: м. Київ, вул. Сікорського, 1-А в приміщення закладу харчування « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_6 зустрівся з ОСОБА_5 та передав їй грошову суму в розмірі 2 000 доларів США згідно попередньої домовленості, на що ОСОБА_5 в свою чергу надала ОСОБА_6 тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 від 01.07.2021 та довідку військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку № 4792 від 23.06.2022, що надає можливість останньому безперешкодно перетинати державний кордон України без наявних для того підстав.
Крім того, діючи з корисливих мотивів з метою реалізації злочинного умислу, направленого на надання засобів та усунення перешкод для організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, ОСОБА_6 у невстановлений досудовим розслідування час та місці ОСОБА_5 залучила до незаконної схеми ОСОБА_7 та інших невстановлених осіб.
Так, ОСОБА_5 залучила до своєї протиправної діяльності лікаря-психотерапевта КНП «Київська міська клінічна лікарня № 1 Дарницького району» ОСОБА_7 , який погодився виписати заздалегідь підроблений висновок спеціаліста про наявність у ОСОБА_6 психологічних розладів. Для забезпечення створення підробленого документу ОСОБА_5 заздалегідь надіслала ОСОБА_7 анкетні дані ОСОБА_6 , чим надала інформацію для створення завідомо підробленого офіційного документу, який посвідчує факти, що мають юридичне значення, а також домовилась із ОСОБА_7 про здійснення прийому ОСОБА_6 на 23.07.2022, без проходження медичного обстеження.
Так, 23.07.2022 року приблизно о 12:00 годині ОСОБА_7 , використовуючи заздалегідь надану ОСОБА_5 інформацію щодо персональних даних ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою м. Київ, вул. Харківське шосе, буд. 121 у приміщенні КНП «Київська міська клінічна лікарня № 1 Дарницького району» підготував та видав завідомо підроблений офіційний документ, який посвідчує факт психологічного розладу, а саме Консультативний висновок спеціаліста, де було зазначено наявність у ОСОБА_6 «Постравматичного стресового розладу F43.1», який того ж дня передав ОСОБА_6 . При цьому ОСОБА_6 медичного обстеження для встановлення і підтвердження вказаного діагнозу не проходив.
Крім того, з метою реалізації злочинного умислу, направленого на надання засобів та усунення перешкод для організації незаконного переправлення через державний кордон України ОСОБА_6 , у невстановлені досудовим розслідування час та місці ОСОБА_5 залучила до незаконної схеми невстановлених осіб для створення завідомо підроблених тимчасового посвідчення військовозобов'язаного та довідки військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_4 . З метою забезпечення створення вказаних документів, ОСОБА_5 надіслала невстановленим особам анкетні дані ОСОБА_6 , чим надала інформацію для створення завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення.
В подальшому, невстановлені особи, використовуючи заздалегідь надану ОСОБА_5 інформацію щодо ОСОБА_6 підготували та видали завідомо підроблені офіційні документи, а саме: тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 від 01.07.2021, в якому зазначено, що ОСОБА_6 01.07.2021 знятий з військового обліку військовозобов'язаних, а також довідку військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_4 про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку за №4792 від 23.06.2022, в якій зазначено діагноз «Полікістоз нирок, хронічний пієлонефрит ХНН 2 ст. Вторинна артеріальна гіпертензія» - які посвідчують факт непридатності до військової служби з виключенням з військового обліку та дають можливість ОСОБА_6 безперешкодно перетинати державний кордон України без наявних для того підстав.
10.08.2022 ОСОБА_5 затримано у порядку ч. 1 ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 358 КК України.
10.08.2022 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 358 КК України.
В ході проведення досудового розслідування було допитано в якості підозрюваної ОСОБА_5 під час якого остання повідомила про те, що до вчинення вищевказаного кримінального правопорушення можуть мати відношення наступні особи, а саме:
-ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який зареєстрований за адресою АДРЕСА_2 , фактично перебуває за адресами АДРЕСА_3 , та АДРЕСА_4 ;
-ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_6 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_5 , фактично перебуває за адресами АДРЕСА_2 , фактично перебуває за адресами АДРЕСА_4 ;
Так, до відділу СУ ГУНП у м. Києві надійшли матеріали від співробітників СБ України, в яких зазначено, що за місцями мешкання ОСОБА_8 та ОСОБА_9 можуть зберігатись предмети та документи, які можуть використовуватись як речові докази у даному кримінальному провадженні.
Враховуючи що під час досудового розслідування отримано фактичні відомості про те, що до вчинення кримінального правопорушення, яке розслідується у кримінальному провадженні №12022100000000287, можуть бути причетні окрім ОСОБА_5 й інші особи, які, як вбачається з матеріалів досудового розслідування сприяють у незаконному переправленню осіб через державний кордон, керують такими діями, надають засоби та усувають перешкоди щодо перетину кордону. Тому, за місцем їх проживання можуть знаходитися предмети які повністю, або частково можуть містити у собі інформацію яка б підтверджувала або спростовувала причетність вищевказаних осіб до кримінального правопорушення.
Відповідно до інформації яка міститься у Єдиному реєстру адвокатів України ОСОБА_9 є адвокатом, свідоцтво № 8720/10 та обліковується у Раді адвокатів Київської області. У зв'язку із воєнним станом, введеним на території України, інформація викладена у Єдиному реєстрі адвокатів України викладена у стислій формі без зазначення адреси діяльності адвоката та номеру мобільного телефону.
Вищевказані предмети та документи які містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, можуть зберігатися за місцем проживання ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_6 , а саме за адресою: АДРЕСА_6 (згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно інформації про власника даної квартири відсутня).
Отримати доступ до зазначених речей та документів у добровільному порядку передбаченому частиною другою ст. 93 КПК України або за допомогою інших слідчих не можливо, оскільки вони можуть зберігатися в приміщенні квартири, яка є житлом і проникнення до якого здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
У зв'язку з наведеними обставинами прокурор просить надати дозвіл на обшук квартири за адресою АДРЕСА_6 , яка перебуває у користуванні ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_6 , з метою виявлення відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення та відшукання блокнотів, робочих записів, чернеток, переписок між фігурантами кримінального провадження щодо переведення грошових коштів із призначенням для здійснення діяльності пов'язаної із наданням допомоги у отриманні документів для перетину кордону, та інша документація, яка має відношення до здійснення вказаної протиправної діяльності; мобільні термінали, стаціонарні телефони, сім-карти та стартові пакети операторів мобільного зв'язку, електронні пошти та програми для спілкування через мережу Інтернет (Skype, Viber та ін.), засоби зв'язку, які використовуються фігурантами для спілкування та підтримання зв'язку між собою; комп'ютерну техніку та обладнання, в тому числі флеш-накопичувачі, цифрові карти пам'яті, жорсткі диски та інші носії цифрової інформації, які використовувались як засоби або знаряддя вчинення вищевказаного кримінального правопорушення; Грошові кошти здобуті злочинним шляхом та платіжні карти банківських установ, на які перераховувались грошові кошти здобуті злочинним шляхом від здійснення зазначеної протиправної діяльності, які будуть використані як доказ фактів чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання здійснювалось за допомогою технічних засобів.
Прокурор у судовому засіданні підтримав клопотання і просив задовольнити, посилаючись на наведені у ньому підстави.
Заслухавши пояснення прокурора, вивчивши клопотання та долучені до нього матеріалами, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Клопотання подане у кримінальному провадженні, відомості про яке були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022100000000287 від 24.05.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 362 КК України.
Відповідно до положень статті 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Згідно зі статтею 13 КПК України, не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Під час судового розгляду клопотання слідчий має довести наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи (ч. 5 ст. 234 КПК України). У іншому випадку слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук.
Описані у клопотанні фактичні обставини в сукупності з наданими прокуром поясненнями та поданими копіями матеріалів кримінального провадження, свідчать про наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення.
На даному етапі кримінального провадження слідчий суддя оцінює речі та документи, дозвіл на відшукання яких просить прокурор, лише на наявність підстав вважати, що в подальшому вони можуть бути визнані доказами. Метою постановлення ухвали про обшук є відшукання та, у разі потреби, вилучення доказів, тобто встановлення їх статусу як таких, що будуть отримані в порядку, установленому КПК України (допустимі докази).
Враховуючи доводи прокурора та матеріали клопотання, а також перелік речей і документів, на відшукання яких просять дозвіл, слідчий суддя дійшов висновку, що речі і документи, які відшукуються, можуть бути визнані доказами в подальшому.
У клопотанні прокурор зазначає, що відшукувані речі і документи можуть перебувати у квартирі за адресою: АДРЕСА_6 яка перебуває у користуванні ОСОБА_9 , та відповідно до довідки з КМБТІ право власності належить ОСОБА_10 , ОСОБА_11 .
Належність ОСОБА_10 , ОСОБА_11 на праві власності квартири за вказаною адресою підтверджено інформацією з КП КМР «КМ БТІ» від 04.10.2022.
Підставами вважати, що житло за вказаною адресою є житлом ОСОБА_9 , є долучені до матеріалів клопотання відомості.
Отже, слідчому судді надано достатньо відомостей для висновку про можливість знаходження відшукуваних речей та документів у житлі за адресою: АДРЕСА_6 , в якому проживає ОСОБА_9 .
Згідно інформації з державного реєстру адвокатів України встановлено, що ОСОБА_9 , є адвокатом Ради адвокатів Київської області, свідоцтво 8720/10, видане Радою адвокатів Київської області від 07.02.2020.
Відповідно до ст. 480 КПК України, відносно адвоката застосовується особливий порядок кримінального провадження.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» проведення стосовно адвоката оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, що можуть проводитись виключно з дозволу суду, здійснюються на підставі судового рішення, ухваленого за клопотанням Генерального прокурора, його заступників, прокурора АРК, області, міста Києва та міста Севастополя.
Частиною 2 вказаної статті визначено, що у разі проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, тимчасового доступу до речей та документів адвоката слідчий суддя, суд у своєму рішенні в обов'язковому порядку зазначає перелік речей, документів, що планується відшукати, виявити чи вилучити під час проведення слідчої дії чи застосування заходу забезпечення кримінального провадження.
Враховуючи обставини кримінального правопорушення, а також беручи до уваги характер і зміст інформації, що належить відшукати, обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування.
Досліджені обставини вказують на те, що орган досудового розслідування на даному етапі досудового розслідування не має іншого ефективного способу отримати доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, зокрема, в добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до положень про збирання доказів у порядку ч. 2 ст. 93 КПК України або за допомогою інших слідчих дій, передбачених КПК України.
Щодо пропорційності втручання в особисте і сімейне життя, слідчий суддя оцінює таке втручання на відповідність трьом критеріям, встановленим Європейським судом з прав людини: 1) чи відбувається втручання згідно із законом; 2) чи переслідує втручання законну мету та 3) чи є втручання необхідним у демократичному суспільстві. Чинним кримінальним процесуальним законом передбачено процедуру отримання дозволу на проведення обшуку і його проведення. Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування. Втручання в особисте і сімейне життя шляхом обшуку має законну мету - відшукання речей і документів, які мають значення для досудового розслідування та в подальшому можуть бути доказами, оскільки вони прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Отже, втручання відбувається згідно із законом та переслідує законну мету.
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даним матеріалам, слідчий суддя вважає, що для встановлення обставин у кримінальному провадженні, наведено наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, а також те, що відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування, а відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, а тому вбачається необхідність проведення обшуку.
Разом з тим, пункт 7 ч. 3 ст. 234 КПК України містить положення про те, що клопотання про обшук має містити індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна, які планується відшукати. І відповідно до ч. 5 ст. 236 КПК України, обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку. У зв'язку із такими вимогами КПК України, слідчий суддя, надаючи дозвіл на обшук, використовує формулювання, що дозволяють ідентифікувати ті речі, документи, інше майно, які планується відшукати, та уникнути безпідставного розширеного тлумачення кола такого майна особою, яка проводить обшук. Тому, задовольняючи клопотання прокурора, слідчий суддя не може використовувати формулювання з прохальної частини клопотання: «та інша документація, яка має відношення до здійснення вказаної протиправної діяльності», оскільки таке формулювання є занадто широким і абстрактним.
З огляду на викладене клопотання підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст. 233- 236, 309 КПК України, -
Клопотання задовольнити частково.
Надати дозвіл старшому слідчому в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у м. Києві ОСОБА_12 , слідчим групи слідчих, які здійснюють досудове розслідування та прокурорам групи прокурорів, які здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 12022100000000287 від 24.05.2022 на проведення обшуку в квартирі за місцем проживання ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , за адресою: АДРЕСА_6 , яка на праві власності належить ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , з метою виявлення відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а саме: блокнотів, робочих записів, чернеток, чорнових записів, які містять відомості щодо переведення грошових коштів із призначенням для здійснення діяльності пов'язаної із наданням допомоги у отриманні документів для перетину кордону; мобільні термінали, стаціонарні телефони, сім-карти та стартові пакети операторів мобільного зв'язку, засоби зв'язку: електронні пошти та програми для спілкування через мережу Інтернет (Skype, Viber та ін.), які використовуються для спілкування та підтримання зв'язку щодо обставин вчинення кримінального правопорушення; комп'ютерну техніку та обладнання, в тому числі флеш-накопичувачі, цифрові карти пам'яті, жорсткі диски та інші носії цифрової інформації, які використовувались як засоби або знаряддя вчинення кримінального правопорушення; грошові кошти здобуті злочинним шляхом та платіжні карти банківських установ, на які перераховувались грошові кошти здобуті злочинним шляхом від здійснення протиправної діяльності.
У іншій частині клопотання відмовити.
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1