Постанова від 13.10.2022 по справі 293/1608/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №293/1608/22

Провадження № 1-в/293/41/2022

13 жовтня 2022 рокусмт Черняхів

Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:

головуючої судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

представника відділу поліції №1 ОСОБА_3 ,

особи, щодо якої вирішується питання про встановлення

адміністративного нагляду ОСОБА_4 ,

розглянувши матеріали за поданням начальника відділу поліцейської діяльності №1 Житомирського районного управління поліції ГУ НП в Житомирській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , раніше судимого:

- 01.10.1999 Черняхівським районним судом Житомирської області за ч.3 ст.140, 208, 42 КК України до виправних робіт на 2 роки;

- 18.02.2004 Черняхівським районним судом Житомирської області за ч.1 ст.185 КК України до 1 року позбавлення волі на підставі ст. 75, 76 КК України від відбування покарання звільнений з випробувальним терміном на 1 рік;

-19.09.2012 Черняхівським районним судом Житомирської області за ч.3 ст.185 КК України до 3 років позбавлення волі на підставі ст.75, 76 КК України з випробувальним терміном на 2 роки;

- 27.03.2014 Черняхівським районним судом Житомирської області за ч.3 ст.185 КК України до 3 років позбавлення волі на підставі ст.71 ч.1 КК України частково приєднано невідбуте покарання по вироку цього ж суду до відбування 4 роки позбавлення волі

ВСТАНОВИВ:

03.10.2022 начальник відділу поліцейської діяльності №1 Житомирського районного управління поліції ГУ НП в Житомирській області ОСОБА_5 звернувся до Черняхівського районного суду Житомирської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 терміном на 1 рік та встановлення відносно нього наступні обмеження:

- заборонити вихід з будинку по місцю постійного проживання в період часу з 22-00 год. до 6-00 год. наступного дня;

- заборонити відвідування ресторанів, кафе, барів, магазинів, відділів у магазинах, які здійснюють торгівлю спиртними напоями, з метою їх придбання;

- заборонити виїзд в особистих справах за межі району без дозволу органів поліції;

- зобов'язати явкою в органи поліції для реєстрації кожної другої суботи місяця.

В обґрунтування подання зазначає, що ОСОБА_4 30.01.2017 поставлений на облік до відділу поліцейської діяльності № 1 Житомирського РУП ГУ НП в Житомирській області та попереджений про те, що в разі вчинення ним правопорушень, відносно нього буде встановлено адміністративний нагляд.

26.07.2022 ОСОБА_4 притягнутий до адміністративної відповідальності відділом поліцейської діяльності № 1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області за ч.1 ст.175-1 КУпАП, за що отримав попередження.

27.07.2022 ОСОБА_4 попереджений відділом поліцейської діяльності №1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області про те, що в разі вчинення ним правопорушень, відносно нього буде встановлений адміністративний нагляд.

20.08.2022 ОСОБА_4 притягнутий до адміністративної відповідальності відділом поліцейської діяльності №1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області за ст.176 КУпАП, за що отримав стягнення у виді - штрафу у розмірі 51 (п'ятдесят одна) грн.

21.08.2022 ОСОБА_4 попереджений відділом поліцейської діяльності №1 Житомирського районного управління поліції ГУ НП в Житомирській області про те, що в разі вчинення ним правопорушень, відносно нього буде встановлений адміністративний нагляд.

22.08.2022 ОСОБА_4 притягнутий до адміністративної відповідальності відділом поліцейської діяльності №1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області за ст. 176 КУпАП, за що отримав стягнення у виді - штрафу у розмірі 51 ( п'ятдесят одна) грн.

23.08.2022 ОСОБА_4 попереджений відділом поліцейської діяльності № 1 Житомирського районного управління поліції ГУ НП в Житомирській області про те, що в разі вчинення ним правопорушень, відносно нього буде встановлений адміністративний нагляд.

27.08.2022 ОСОБА_4 притягнутий до адміністративної відповідальності відділом поліцейської діяльності № 1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області за ст. 176 КУпАП, за що отримав стягнення у виді - штрафу у розмірі 51 ( п'ятдесят одна) грн.

28.08.2022 року гр. ОСОБА_4 попереджений відділом поліцейської діяльності № 1 Житомирського районного управління поліції ГУ НП в Житомирській області про те, що в разі вчинення ним правопорушень, відносно нього буде встановлений адміністративний нагляд.

В судовому засіданні представник відділу поліції №1 подання підтримав, просив задовольнити.

ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду. Вказав, що буде старатись не порушувати громадський порядок та права інших громадян.

Заслухавши пояснення представника відділу поліцейської діяльності та ОСОБА_4 перевіривши матеріали подання, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01.12.94 року N 264/94-ВР (надалі - Закон України N 264/94) визначено умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки.

Так адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції. (ст. 1 Закону).

Згідно зі ст.2 ЗУ "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Приписами п. "в" ст.3 даного Закону визначено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Підставами для встановлення адміністративного нагляду згідно п. "в" ст. 4 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" є зокрема матеріали органів внутрішніх справ щодо осіб, зазначених у пункті "в'статті 3 цього Закону.

Статтею 6 ЗУ "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" визначені терміни адміністративного нагляду.

Відповідно до п. 6 Постанови пленуму Верховного суду України N 3 від 28.03.86 року "Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду" зазначено, що перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п. "в" ст. 3 Закону, належить перевірити дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.

При цьому, слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.

Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку.

Матеріали справи свідчать про те, що згідно п. "в" ст.3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ОСОБА_4 є особою, відносно якої може бути встановлено адміністративний нагляд.

В силу ч.4 ст.166 Кримінально-виконавчого кодексу України систематичним вчиненням правопорушень вважається вчинення трьох і більше правопорушень, за які особу було притягнуто до адміністративної відповідальності.

Судом встановлено, що відповідно до відомостей що містяться у вимозі про судимість від 20.09.2022 ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , неодноразово засуджений. Зокрема, останній раз - вироком Черняхівського районного суду Житомирської області від 27.03.2014 за ч.3 ст.185 КК України засудженого ОСОБА_4 до 3 років позбавлення волі. На підставі ч.1 ст.71 КК України частково приєднано невідбуте покарання по вироку цього ж суду і до відбування остаточне покарання становить 4 роки позбавлення волі. Звільнений умовно-достроково. Невідбутий строк покарання становить 1 рік 2 місяці 26 днів.

Після звільнення з місць позбавлення волі, ОСОБА_4 , незважаючи на попередження працівників поліції, систематично порушував громадський порядок, за що 26.07.2022 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.175-1 КУпАП; 20.08.2022 за ст.176 КУпАП; 22.08.2022 за ст.126 КУпАП; 27.08.2022 за ст.176 КУпАП. За кожне з правопорушень на ОСОБА_4 накладено адміністративне стягнення.

Після вчинення кожного правопорушення ОСОБА_4 тричі попереджався про недопущення вчинення подібних дій та те, що у разі вчинення ним правопорушень, відносно нього буде встановлений адміністративний нагляд.

Враховуючи те, що громадянин ОСОБА_4 є особою визначеною ст. 3 п. "в" ЗУ Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", схильний до вчинення адміністративних правопорушень, раніше судимий за вчинення умисних злочинів, з метою посилення контролю за його поведінкою та способом життя, суд дійшов висновку що подання про встановлення адміністративного нагляду підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 3, 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд

ПОСТАНОВИВ:

Подання задовольнити.

Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 строком на один рік.

На час адміністративного нагляду встановити ОСОБА_4 такі обмеження:

- заборонити вихід з будинку по місцю постійного проживання в період часу з 22-00 год. до 6-00 год. наступного дня;

- заборонити відвідування ресторанів, кафе, барів, магазинів, відділів у магазинах, які здійснюють торгівлю спиртними напоями, з метою їх придбання;

- заборонити виїзд в особистих справах за межі району без дозволу органів поліції;

- зобов'язати явкою в органи поліції для реєстрації кожної другої суботи місяця.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Черняхівський районний суд Житомирської області протягом 7 днів з моменту її проголошення.

Головуюча суддя ОСОБА_6