Ухвала від 11.10.2022 по справі 380/8589/22

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/8589/22

УХВАЛА

з питань зупинення провадження у справі

11 жовтня 2022 року місто Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Мричко Н.І., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України про стягнення коштів, -

встановив:

до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 (далі - позивач) військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України код ЄДРПОУ 08474967, місцезнаходження: 79026, м. Львів, вул. Стрийська, буд.88 (далі - відповідач), в якій позивач просить:

- стягнути з військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України на користь ОСОБА_1 82356,75 грн середнього заробітку за весь час затримки розрахунку при звільненні.

Ухвалою від 21.06.2022 суддя залишила позовну заяву без руху.

Ухвалою від 24.08.2022 суддя прийняла позовну заяву до розгляду й відкрила провадження у справі.

13.09.2022 разом з відзивом на позовну заяву представник відповідача подав до суду клопотання про зупинення провадження у справі. В обґрунтування клопотання зазначено, що з 24.02.2022 військова частина НОМЕР_1 у повному складі залучена до виконання завдань за призначенням в районі проведення активних бойових дій, а тому відсутня можливість належно забезпечити представництво військової частини.

При вирішенні клопотання про зупинення провадження у справі суд виходив з такого.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд зупиняє провадження у справі в разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції, - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Статтею 1 Закону України “Про Збройні Сили України” визначені функції Збройних Сил України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Збройні Сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України у випадках, визначених законом, беруть участь у заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом.

У відповідності до статті 3 Закону України “Про Збройні Сили України” організаційно Збройні Сили України складаються з органів військового управління, з'єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій.

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”, затвердженого Законом України від 24.02.2022 №2102-IХ, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, постановлено:

- ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб;

- військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, Командуванню об'єднаних сил Збройних Сил України, командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з'єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України “Про правовий режим воєнного стану” заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

Указом Президента України від 14.03.2022 №133/2022 продовжений строк дії воєнного стану з 05 години 30 хвилин 26 березня строком на 30 діб. Цей Указ Президента затверджений Законом України від 15.03.2022.

Указом Президента України від 18.04.2022 № 259/2022 продовжений строк дії воєнного стану з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб. Цей Указ Президента затверджений Законом України від 21.04.2022 № 2212-IX.

Указом Президента України від 17.05.2022 № 341/2022 продовжений строк дії воєнного стану з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб. Цей Указ Президента затверджений Законом України від 22.05.2022 № 2263-IX.

Указом Президента України від 12.08.2022 № 573/2022 продовжений строк дії воєнного стану з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб. Цей Указ Президента затверджений Законом України від 15.08.2022 № 2500-IX.

Суд зазначає, що відповідачем у цій справі є військова частина, яка перебуває у складі Збройних Сил України, яка відповідно до Указу Президента України переведена на воєнний стан.

Попри наведене, суд звертає увагу на те, що відповідач не навів будь-яких переконливих та вагомих причин, що б зумовлювали неможливість розгляду справи через правовий режим воєнного стану.

Суд критично оцінює посилання представника відповідача на неможливість належного забезпечення представництва військової частини, адже відповідач скористався правом подання відзиву, в якому виклав заперечення проти позову. Варто додати, що ця справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, а тому явки представника у судове засідання не вимагається.

Зважаючи на викладене, з метою своєчасного вирішення судом спору у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів позивача, суд дійшов висновку про необхідність відмови у задоволенні клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі.

Керуючись статтями 236, 243, 248, 256, 291, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

у задоволенні клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України про стягнення коштів, - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремому оскарженню не підлягає.

Суддя Мричко Н.І.