Ухвала від 12.10.2022 по справі 320/8545/22

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі

без проведення судового засідання

12 жовтня 2022 року м. Київ № 320/8545/22

Суддя Київського окружного адміністративного суду Дудін С.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Територіального управління Служби судової охорони у м.Києві та Київській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Територіального управління Служби судової охорони у м.Києві та Київській області та Державної судової адміністрації України , у якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Територіального управління Служби судової охорони у м.Києві та Київської області щодо невинесення наказу про виплату, а також щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 щомісячної додаткової винагороди в розмірі 30000,00 грн., встановленої постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022, у період з 24.02.2022 по 01.08.2022;

- зобов'язати Територіальне управління Служби судової охорони у м.Києві та Київської області нарахувати і виплатити ОСОБА_1 додаткову щомісячну винагороду у розмірі 30000,00 грн., встановлену постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022, за період проходження служби з 24.02.2022 по 01.08.2022.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 21.09.2022 позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу 10-денний строк з дня отримання копії ухвали суду, протягом якого позивачу необхідно було усунути недоліки позовної заяви, а саме: надати уточнену позовну заяву (три примірники), з урахуванням вказаних судом зауважень.

05.10.2022 на адресу суду від позивача надійшла уточнена позовна заява, у якій в якості відповідача зазначено Територіальне управління Служби судової охорони у м.Києві та Київської області.

Дослідивши уточнену позовну заяву, суд дійшов висновку про те, що позивач виконав вимоги ухвали суду від 21.09.2022 та усунув недоліки позовної заяви у повному обсязі.

Спір виник з публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.

Відповідно до положень статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з частиною другою статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Спір у цій справі виник у зв'язку з неправомірною, за твердженням позивача, невиплатою додаткової винагороди відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану", починаючи з 24.02.2022 до 01.08.2022.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну судову адміністрацію України, затвердженого рішення Вищої ради правосуддя від 17.01.2019 № 141/0/15-19, Державна судова адміністрація України (ДСА України) є державним органом у системі правосуддя, який здійснює організаційне та фінансове забезпечення діяльності органів судової влади в межах повноважень, установлених законом.

Пунктом 6 Положення визначено, що ДСА України відповідно до визначених завдань, зокрема, здійснює функції головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення діяльності судів (крім Верховного Суду та вищих спеціалізованих судів), Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, органів суддівського самоврядування, Національної школи суддів України, Служби судової охорони, ДСА України та її територіальних управлінь.

Крім того, суд звертає увагу на те, що згідно з пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" встановлено Міністерству фінансів України було доручено опрацювати питання щодо збільшення видатків відповідним розпорядникам бюджетних коштів для забезпечення реалізації цієї постанови.

Таким чином, суд вважає, що рішення у справі може вплинути на права та обов'язки Державної судової адміністрації України як головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового забезпечення Служби судової охорони та Міністерства фінансів України, на яке постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 покладено обов'язок опрацювати питання щодо збільшення видатків відповідним розпорядникам бюджетних коштів для забезпечення реалізації постанови, у зв'язку з чим суд вважає за необхідне залучити вказані органи державної влади до участі у справі у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

В уточненій позовній заяві відповідач в якості третьої особи зазначив Державну казначейську службу України.

Проте, позивач не навів в уточненій позовній заяві жодних мотивів для необхідності залучення Державної казначейської служби України в якості третьої особи.

Враховуючи вказане, суд не вбачає підстав для залучення вказаного органу держаної влади до участі у справі в якості третьої особи.

Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 49, 171, 243, 248, 257, 259-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі.

Справа буде розглядатися одноособово суддею Дудіним С.О. за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

2. Залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Державну судову адміністрацію України (01601, м.Київ, вул.Липська, 18/5) та Міністерство фінансів України (04071, м.Київ, вул.Межигірська, 11).

3. Витребувати від відповідача:

- довідку про суму нарахованого та виплаченого позивачу грошового забезпечення за період з 24.02.2022 по 01.08.2022 із зазначенням всіх складових нарахованого та виплаченого грошового забезпечення та підстав їх нарахування та виплати;

- копії графіків несення служби структурного підрозділу за період з 24.02.2022 по 01.08.2022 в частині, що стосується позивача;

- письмові пояснення про підстави невидання наказів командирів (начальників) про виплату додаткової винагороди за постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022;

- копію Порядку виплати співробітникам Служби судової охорони додаткової винагороди на період дії воєнного стану, затвердженого наказом Служби судової охорони від 30.03.2022 №124;

- письмові пояснення про вчинені позивачем дії по виконанню постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022, у тому числі, але не виключно: щодо складання та направлення до підрозділів по роботі з персоналом відповідних клопотань, як це передбачено Порядком виплати співробітникам Служби судової охорони додаткової винагороди на період дії воєнного стану, затвердженим наказом Служби судової охорони від 30.03.2022 №124;

- копію послужного списку позивача;

- документально підтверджені письмові пояснення щодо місця (місць) несення служби позивачем із зазначенням назви (назв) об'єкту та місця його (їх) знаходження за період з 24.02.2022 по 01.08.2022.

4. Витребувати від Міністерства фінансів України:

- документально підтверджені письмові пояснення щодо вчинених дій по збільшенню видатків Державній судовій адміністрації України, як розпоряднику бюджетних коштів, для забезпечення реалізації постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022.

5. Витребувати від Державної судової адміністрації України:

- документально підтверджені письмові пояснення щодо вчинених дій по розподілу бюджетних коштів, головним розпорядником яких є ДСА України, для забезпечення реалізації постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 (п.4-1 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України).

6. Повідомити учасникам справи, що відповідно до положень статті 94 КАС України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

7. Роз'яснити учасникам судового процесу, що відповідно до положень статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України за неподання без поважних причин доказів, витребуваних судом, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом, зокрема, штраф або тимчасове вилучення доказів для дослідження судом.

У разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.

8. Роз'яснити учасникам судового процесу, що відповідно до положень статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи.

9. Запропонувати відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.

10. Запропонувати позивачеві протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.

11. Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.

12. Запропонувати третім особам подати пояснення щодо позову у п'ятиденний строк з моменту отримання копії позовної заяви з додатком, з доказами направлення копій пояснень іншим учасникам справи.

13. Запропонувати учасникам справи надати суду відповідь на пояснення третіх осіб протягом п'яти днів з моменту отримання ними таких пояснень.

14. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/, а також в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/.

15. У зв'язку з недостатнім фінансуванням суду на здійснення витрат на закупівлю поштових марок та оплати послуг відправлення поштової кореспонденції запропонувати позивачеві повідомити учасників процесу про відкриття провадження у справі та докази такого повідомлення надати суду.

16. Повідомити відповідачу про наявні в суді матеріали, які підлягають врученню йому як стороні, та по можливість їх отримання лише безпосередньо у суді.

17. Копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) учасникам справи (їх представникам), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Дудін С.О.