Справа № 151/384/22
Провадження № 3/151/235/22
іменем України
11 жовтня 2022 року смт. Чечельник
Суддя Чечельницького районного суду Вінницької області Токарчук Л.Г. ознайомившись з матеріали, які надійшли від головного управління ДПС у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , картка платника податків НОМЕР_1 , місце проживання АДРЕСА_1 , голову ліквідаційної комісії ДП "Чечельницьке лісове господарство", за частиною 1 статті 163-1 КУпАП,
Головним державним інспектором Гайсинського відділу перевірок платників Орищуком С.В. 29 серпня 2022 року складено адміністративний протокол відносно ОСОБА_1 по частині 1 статті 163-1 КУпАП за те, що він будучи головою ліквідаційної комісії ДП "Чечельницьке лісове господарство" допустив заниження рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за 4 квартал 2021 року в сумі 2 666 гривень, чим порушив п. 256.1 ст. 256 ПКУ від 02.12.2010 року та заниження рентної плати за користування надрами при видобутку корисних копалин в сумі 47,31 гривень, в результаті порушив п.252.1, пункти 252.1, 252.6, 252.7.2, 252.7 ст. 252, п.252.11, 252.16 ст.252 НКУ від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями, акт № 4726/02-30-07-10/01193414 від 11.08.2022 року.
Ознайомившись з матеріалами справи, виконуючи положення ст.278 КУпАП про підготовку до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд проходить до висновку про необхідність повернення протоколу про адміністративне правопорушення до головного управління ДПС у Вінницькій області для належного оформлення, виходячи з наступного.
Статтею 245 КУпАП визначено завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення. Такими, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення повинна ретельно з'ясувати характер правопорушення та правильно кваліфікувати дії винної особи. У протоколі мають бути зазначені обставини, які свідчать про наявність адміністративного проступку та його характер, а також, обставини, що характеризують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки протокол є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, дата, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення № 403 від 29 серпня 2022 року не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а саме: у протоколі зазначено, що він складено на голову ліквідаційної комісії ДП "Чечельницьке лісове господарство", проте до матеріалів справи не додано документ, який підтверджує даний факт, що є необхідним для вирішення конкретної справи.
Крім того, доданий до протоколу акт документальної позапланової виїзної перевірки від 11.08.2022 не підписаний ні державними інспекторами, що проводили перевірку, ні ОСОБА_1 ..
Оскільки обов'язок з'ясування і зазначення таких відомостей та подання належних доказів законодавцем покладено на органи, які в силу ст.255 КУпАП уповноважені складати протоколи про адміністративні правопорушення, а не на органи, уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення , тому вважаю за необхідне повернути вказаний протокол про адміністративне правопорушення до головного управління ДПС у Вінницькій області для належного оформлення.
На підставі зазначеного та керуючись статтями 256, 268, 279, 280, 283 КУпАП,
Адміністративний протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 1 статті 163-1 КУпАП, разом з матеріалами повернути до головного управління ДПС у Вінницькій області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Людмила ТОКАРЧУК