Справа № 143/638/22
Іменем України
07.10.2022 року м. Погребище
Погребищенський районний суд Вінницької області у складі:
головуючого - судді Бойка А.В.
з участю секретаря Москаленко С.П.,
розглянувши у судовому засіданні у залі суду м. Погребище матеріали, що надійшли від Вінницького районного сектору №5 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області щодо вирішення питання про заміну невідбутого строку громадських робіт штрафом ОСОБА_1 , -
Встановив:
До суду надійшло подання начальника Вінницького районного сектору №5 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області Франка О.В. про заміну не відбутого строку громадських робіт штрафом ОСОБА_1
26.08.2022 постановою Погребищенського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173, ч.3 ст. 178 КУпАП, і застосовано до неї адміністративне стягнення у виді громадських робіт строком на 40 годин. В ході виконання вищезазначеної постанови встановлено, що правопорушниця ОСОБА_1 звернулась до відділу пробації з клопотанням замінити їй покарання у виді громадських робіт на штраф, оскільки вона немає змоги відпрацювати громадські роботи по стану свого здоров'я.
Представник органу пробації в судове засідання не з'явився, через канцелярію суду подав заяву про розгляд справи у його відсутності, наполягав на задоволенні подання.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася, про причини неявки суд не повідомила.
Дослідивши письмові докази суд вважає, що подання підлягає до задоволення.
Як передбачено п. 3.22. Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від19.03.2013№474/5 щодо порушників, які ухиляються від відбування громадських робіт, кримінально-виконавча інспекція надсилає подання про заміну невідбутної частини адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт (додаток 13) та особову справу до суду для вирішення питання про заміну не відбутого строку громадських робіт штрафом або адміністративним арештом.
Відповідно до ст. 321-4 КУпАП у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не відбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом. Заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу в такому разі визначається із розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян. Заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу. Строк арешту визначається із розрахунку, що одна доба арешту дорівнює п'яти годинам невідбутих громадських робіт, але не може перевищувати п'ятнадцять діб.
При вирішенні питання про заміну невідбутого строку громадських робіт на штраф суд приймає до уваги, що ОСОБА_1 відмовилась від отримання направлення для відбування стягнення у вигляді громадських робіт.
За таких обставин, суд приходить до висновку про необхідність заміни ОСОБА_1 невідбутого строку громадських робіт штрафом.
Керуючись ст. 321-4 КУпАП, суддя, -
Постановив:
Подання задовольнити.
Замінити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , жительці АДРЕСА_1 , адміністративне стягнення у вигляді 40 годин громадських робіт на штраф в сумі 170 грн. що відповідає 10 (десяти) неоподатковуваним мінімумам доходів громадян.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Погребищенський районний суд протягом десяти днів з часу її винесення.
Суддя