Дата документу 10.10.2022Справа № 554/6722/22
Провадження № 3/554/2351/2022
10 жовтня 2022 року м.Полтава
Суддя Октябрського районного суду м. Полтави Троцька А.І., розглянувши в приміщенні Октябрського районного суду м.Полтави протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 187 КУпАП, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого: АДРЕСА_1 ,-
25 липня 2022 року до Октябрського районного суду м.Полтави надійшли вищевказані протоколи.
Згідно розпорядження Верховного Суду №2/0/9-22 від 08.03.2022, враховуючи неможливість судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану, на підставі ч.7 ст. 147 Закону України « Про судоустрій і статус суддів» змінено територіальну підсудність судових справ, зокрема, Фрунзенського та Московського районних судів м.Харкова за Октябрським районним судом м.Полтави.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №343204 від 07.07.2022 року, слідує, що 06 липня 2022 року ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, не прибув на відмітку до Харківського РУП №2, чим порушив правила перебування під адміністративним наглядом, за що відповідальність передбачена ч.1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №343173 від 30.06.2022 року, слідує, що 23 червня 2022 року близько 22.00 год. ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним на час перевірки був відсутній вдома, чим порушив правила перебування під адміністративним наглядом, за що відповідальність передбачена ч.1 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №343172 від 30.06.2022 року, слідує, що 25 червня 2022 року близько 22.00 год. ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним на час перевірки був відсутній вдома, чим порушив правила перебування під адміністративним наглядом, за що відповідальність передбачена ч.1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №343174 від 30.06.2022 року, слідує, що 21 червня 2022 року близько 22.00 год. ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним на час перевірки був відсутній вдома, чим порушив правила перебування під адміністративним наглядом, за що відповідальність передбачена ч.1 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №343170 від 30.06.2022 року, слідує, що 29 червня 2022 року близько 22.00 год. ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним на час перевірки був відсутній вдома, чим порушив правила перебування під адміністративним наглядом, за що відповідальність передбачена ч.1 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №343171 від 30.06.2022 року, слідує, що 27 червня 2022 року близько 22.00 год. ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним на час перевірки був відсутній вдома, чим порушив правила перебування під адміністративним наглядом, за що відповідальність передбачена ч.1 ст. 187 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання повторно не з'явився, про причини неявки не повідомляв.
Приймаючи до уваги те, що ОСОБА_1 про день та час розгляду справи повідомлявся, причину неявки не повідомляв, та враховуючи те, що особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов'язки, розцінює причину його неявки як неповажну. У зв'язку з чим, вважаю можливим розглянути справу за відсутності особи на підставі наявних у справі даних та доказів.
Так, згідно ст. 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Особливості розгляду справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279-1-279-4 цього Кодексу.
При розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
Законами України може бути передбачено й інші випадки, коли явка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в орган (до посадової особи), який вирішує справу, є обов'язковою.
Відповідно до п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 до суду не з'явився, заяви щодо розгляду справи у його відсутність не надав, а його участь є обов'язковою, на даний час закінчився строк, передбачений ст. 38 КУпАП для накладення адміністративного стягнення, тому вважаю за необхідне провадження по адміністративній справі за ч.1 ст. 187 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 38 ч. 2, 247 ч.1 п.7, 286 ч.1 КУпАП, -
Провадження по адміністративній справі за ч.1 ст. 187 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 діб до Полтавського апеляційного суду через Октябрський районний суд м. Полтави.
Суддя : Троцька А.І.