Рішення від 11.10.2022 по справі 140/5278/22

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 жовтня 2022 року ЛуцькСправа № 140/5278/22

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Андрусенко О. О.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся в суд з позовом до Військової частини НОМЕР_1 (далі - відповідач) про визнання бездіяльності протиправною щодо ненадання відповіді на запит на інформацію від 13.07.2022 та зобов'язання відповідача надати відповідь на запит на інформацію від 13.07.2022.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач з 22.03.2019 по 28.04.2022 проходив військову службу за контрактом у Військовій частині НОМЕР_1 . При цьому, у період з 25.02.2022 по 23.03.2022 позивач перебував в районі виконання бойових завдань на території України з метою забезпечення національної безпеки і оборони України.

Зазначає, що звернувся до Військової частини НОМЕР_1 із запитом на інформацію від 13.07.2022, у якому просив надати інформацію, оформлену довідкою довільної форми, про його безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, зазначивши період такої участі у цих заходах, а також надати завірені належним чином копії документів (витяги з наказів, бойових розпоряджень, повідомлень, та ін.), на підставі яких він приймав безпосередню участь у даних заходах.

02.02.2022 позивач отримав лист відповідача від 01.08.2022 № 5292, в якому повідомлялось, що у відповідь на запит стосовно надання документів останній направляє довідку про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, а також відповідні витяги з наказів, які стали підставою для участі у здійсненні цих заходів.

Проте, ОСОБА_1 вказує, що вищевказана довідка від 29.07.2022 № 7200 містить інформацію про те, що він дійсно в період з 30.05.2019 по 10.08.2019, з 23.08.2019 по 20.12.2019, з 31.07.2020 по 30.06.2021 брав участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів, водночас будь-якої інформації стосовно його безпосередньої участі з 25.02.2022 по 23.03.2022 у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України дана довідка не містить. Також відповідачем не надано жодного документу (витягу з наказу, бойового розпорядження, повідомлення, та ін.), на підставі яких він приймав безпосередню участь у здійсненні цих заходів протягом періоду з 25.02.2022 по 23.03.2022. При цьому, лист відповідача від 01.08.2022 №5292 за своїм текстом не містить відмови останнього у задоволенні запиту стосовно надання довідки та відповідних документів про безпосередню участь позивача з 25.02.2022 по 23.03.2022 у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України. Дана обставина свідчить про те, що надана відповідачем відповідь, а саме лист від 01.08.2022 № 5292 з додатками, жодним чином не стосується зазначеного вище запиту на інформацію.

З посиланням на Закон України «Про доступ до публічної інформації», пункт 1 розділу II, пункт 3,5, розділу IV, пункт 3 розділу VI Інструкції із забезпечення доступу до публічної інформації в Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 13.06.2017 № 319, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06.07.2017 за № 827/30695, позивач зауважує, відповідач був зобов'язаний розглянути його запит на інформацію, який він отримав 18.07.2022, та надати відповідь на нього не пізніше п'яти робочих днів з дня його отримання, тобто, не пізніше 25.07.2022. У даний строк відповідач інформації, що запитувалась, не надав, а також фактично не відмовив позивачу у задоволенні запиту, тобто, не надав відповіді на запит, при цьому, не повідомив про продовження строку розгляду запиту з обґрунтуванням такого продовження.

Вважає, що така протиправна бездіяльність відповідача призвела до порушення його права на отримання відповіді на запит у встановлені чинним законодавством строки, у зв'язку з чим звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою суду від 10.08.2022 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній справі, ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

У відзиві на позовну заяву відповідач позовних вимог не визнав. В обґрунтування такої позиції, зазначив, що Військова частина НОМЕР_1 , у рамках наданих їй повноважень, виготовляє та видає довідки про ті чи інші факти відповідно до встановлених зразків (форм). Зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №413 затверджено Порядок надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення. Вказаним порядком передбачено оформлення «Довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України», форма якої встановлена Додатком 1, інформація у даній довідці надається за період з 14.04.2014 до 30.04.2018 та «Довідки про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення», форма якої встановлена Додатком 4, інформація у даній довідці надається за період з 01.05.2018 до 23.02.2022.

Що стосується періоду повномасштабної агресії Російської Федерації проти України, який розпочався 24.02.2022 і триває по даний час, то форма довідки про безпосередню участь особи у заходах з відбиття військової агресії Російської Федерації проти України у вказаний період поки що не встановлена, що підтверджується відповіддю начальника штабу - заступника командира Військової частин НОМЕР_2 від 22.08.2022 року №501/3/4/213 на запит відповідача від 19.08.2022 №14/11/475. Оскільки запит позивача стосувався саме вказаного періоду, а довідка повинна виготовлятись згідно затвердженої форми, то оформити інформацію про безпосередню участь позивача у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України у вигляді довідки не є можливим. З урахуванням наведеного вважає, що командування Військової частини НОМЕР_1 діяло на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, у зв'язку з чим у задоволенні позову просить відмовити повністю.

У відповіді на відзив позивач зазначив, що викладені відповідачем доводи у відзиві на позовну заяву жодним чином не спростовують правомірності вимог, заявлених ним у позовній заяві, оскільки у відповідності до вимог частини першої статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» відповідач зобов'язаний надати відповідь на запит в будь-якому разі, незалежно від того чи підлягає задоволенню цей запит. Просив позов задовольнити повністю.

Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 проходив військову службу за контрактом у Військовій частині НОМЕР_1 .

Відповідно до наказу командира Військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 25.02.2022 №42 старшого сержанта за контрактом ОСОБА_1 , головного сержанта - командира відділення зенітної ракетної батареї зенітного ракетно-артилерійського дивізіону, вважати таким, що 25.02.2022 вибув у відрядження в район виконання завдання для виконання бойових завдань на території України, з метою забезпечення національної безпеки і оборони України до особливого розпорядження.

Згідно з витягом із наказу командира Військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 26.03.2022 №71 старшого сержанта за контрактом ОСОБА_1 , головного сержанта - командира відділення зенітної ракетної батареї зенітного ракетно-артилерійського дивізіону, який перебував в районі виконання бойових завдань на території України, вважати таким, що 26.03.2022 поступив на лікування в Комунальне некомерційне підприємство «Новобузька багатопрофільна лікарня» Миколаївської області. При цьому, у виписці із медичної карти стаціонарного хворого №704/66, виданої Комунальним некомерційним підприємством «Новобузька багатопрофільна лікарня» Миколаївської області, зазначено дату надходження позивача в неврологічне відділення з інсультним блоком - 23.03.2022.

Наказом командира Військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 28.04.2022 №103 старшого сержанта ОСОБА_1 , головного сержанта - командира відділення зенітного ракетно-артилерійського дивізіону, звільненого наказом командира 14 окремої механізованої бригади від 28.04.2022 № 148-РС з військової служби у відставку згідно підпункту «б» пункту 3 частини п'ятої статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби, зі зняттям з військового обліку, з 28.04.2022 виключено із списків особового складу частини, з усіх видів забезпечення.

13.07.2022 позивач направив поштовим зв'язком Військовій частині НОМЕР_1 запит на інформацію, в якому зазначив, що з 24.02.2022 по 23.03.2022 він захищав незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брав безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, у зв'язку з чим просив надати інформацію, оформлену довідкою довільної форми, про його безпосередню участь у вищевказаних заходах, зазначивши період такої участі у цих заходах, а також надати завірені належним чином копії документів (витяги з наказів, бойових розпоряджень, повідомлень, та ін.) на підставі яких він приймав безпосередню участь у даних заходах.

Листом від 01.08.2022 №5292 відповідач, у відповідь на запит позивача, направив згідно з переліком такі документи: довідку про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення; витяг з наказу командира Військової частини НОМЕР_1 від 28.05.2019 №115; витяг з наказу командира ОТУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 18.06.2019 №148; витяг з наказу командира ОТУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 21.08.2019 №203; витяг з наказу командира Військової частини НОМЕР_1 від 12.08.2019 №172; витяг з наказу командира Військової частини НОМЕР_1 від 27.08.2019 №183; витяг з наказу командира ОТУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 12.09.2019 №222; витяг з наказу командира ОТУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 12.12.2019 №313; витяг з наказу командира Військової частини НОМЕР_1 від 20.12.2019 №274; витяг з наказу командира Військової частини НОМЕР_1 від 29.07.2020 №152; витяг з наказу командира ОТУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 05.08.2020 №186, витяг з наказу командира ОТУ «Північ» від 30.06.2021 №155, витяг з наказу командира Військової частини НОМЕР_1 від 30.06.2021 №129.

При цьому, довідкою про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення від 29.07.2022 №7200, яка була надіслана Військовою частиною НОМЕР_1 на запит позивача від 13.07.2022, підтверджено те, що старший сержант ОСОБА_1 дійсно в період з 30.05.2019 по 10.08.2019, з 23.08.2019 по 20.12.2019, з 31.07.2020 по 30.06.2021 брав участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів.

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо ненадання відповіді на запит на інформацію від 13.07.2022, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 34 Конституції України кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.

У статті 40 Конституції України визначено, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Згідно преамбулою Закону України від 02.10.1992 № 2657-XII «Про інформацію» (далі - Закон №2657-XII) цей Закон регулює відносини щодо створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорони, захисту інформації.

Згідно із частиною першою статті 5 Закону №2657-XII кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів. Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.

Відповідно до частин першої, другої статті 7 Закону №2657-XII право на інформацію охороняється законом. Держава гарантує всім суб'єктам інформаційних відносин рівні права і можливості доступу до інформації. Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом.

Кожному забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто, крім випадків, передбачених законом (частина друга статті 11 Закону №2657-XII).

Спеціальним законом, який визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес, є Закон України від 13.01.2011 №2939-VI «Про доступ до публічної інформації» (далі - Закон №2939-VI).

Метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 12 Закону №2939-VI суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень.

Таким чином, приписи чинного законодавства надають будь-якій фізичній особі звернутися до відповідного розпорядника публічної інформації із запитом про надання інформації.

При цьому, Законом №2939-VI регламентований порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації.

Відповідно до статті 1 Закону №2939-VI публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Право на доступ до публічної інформації гарантується обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом (пункт 1 частини першої статті 3 Закону №2939-VI).

Відповідно до частини другої статті 5 Закону України №2939-VI доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію.

Як передбачено пунктом 2 частини першої, пунктом 1 частини третьої статті 10 Закону №2939-VI кожна особа має право, зокрема, доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається. Розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов'язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 13 Закону №2939-VI розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються, зокрема, суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання.

Згідно з приписами частин першої-четвертої статті 19 Закону №2939-VI запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача. Письмовий запит подається в довільній формі. Запит на інформацію має містити: 1) ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є; 2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; 3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

За правилами частини першої статті 20 Закону №2939-VІ розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту (частина четверта статті 20 Закону №2939-VІ).

Отже, усі мають право звертатись запит на інформацію до розпорядника інформації, який у свою чергу зобов'язаний не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту, а у випадках визначених частиною четвертою статті 20 Закону №2939-VI протягом 20 робочих днів, надати на нього відповідь.

Відповідно до Закону №2939-VI та з метою впорядкування доступу до публічної інформації в апараті Міністерства оборони України (далі - Міноборони), Генеральному штабі Збройних Сил України, інших органах військового управління, з'єднаннях, військових частинах, військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, установах та організаціях (далі - органи військового управління), наказом Міністерства оборони України від 13.06.2017 №319 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06.07.2017 за № 827/30695) затверджено Інструкцію із забезпечення доступу до публічної інформації в Міністерстві оборони України та Збройних Силах України (далі - Інструкція №319).

Згідно з підпунктом 2 пункту 1 розділу ІІ Інструкції №319 доступ до публічної інформації у Міноборони, органах військового управління забезпечується, зокрема, шляхом надання інформації за запитами.

Відповідно до пункту 4 розділу ІІ Інструкції №319 організація і забезпечення додержання порядку надання публічної інформації, опрацювання, систематизації, аналізу та контролю за наданням відповідей на запити покладаються на керівників (начальників) уповноважених структурних підрозділів Міноборони, органів військового управління.

Згідно пунктів 1, 3, 5 розділу ІV Інструкції №319 керівники уповноважених структурних підрозділів Міноборони, органів військового управління при отриманні запитів зобов'язані визначити осіб, відповідальних за надання публічної інформації, розпорядником якої вони є, та забезпечити контроль за їх опрацюванням. Відповідь на запит надається не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту розпорядником інформації. Відповідь на запит уповноважений структурний підрозділ Міноборони, орган військового управління надсилають запитувачам поштою або на їх вимогу електронною поштою.

Як встановлює частина друга статті 23 Закону №2939-VІ, запитувач має право оскаржити: 1) відмову в задоволенні запиту на інформацію; 2) відстрочку задоволення запиту на інформацію; 3) ненадання відповіді на запит на інформацію; 4) надання недостовірної або неповної інформації; 5) несвоєчасне надання інформації; 6) невиконання розпорядниками обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону; 7) інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.

Матеріалами справи підтверджується та обставина, що позивач звернувся до Військової частини НОМЕР_1 із запитом на інформацію від 13.07.2022, в якому просив надати інформацію, оформлену довідкою довільної форми, про його безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, зазначивши період такої участі у цих заходах, а також надати завірені належним чином копії документів (витяги з наказів, бойових розпоряджень, повідомлень, та ін.), на підставі яких він приймав безпосередню участь у даних заходах.

Вказаний запит отриманий відповідачем 18.07.2022, що підтверджується копією відповідного повідомлення про вручення поштового відправлення.

У відповідь на вказаний запит відповідач листом від 01.08.2022 № 5292 направив позивачу документи згідно з переліком, які стосуються саме участі ОСОБА_1 в період з 30.05.2019 по 10.08.2019, з 23.08.2019 по 20.12.2019, з 31.07.2020 по 30.06.2021 у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення.

Суд звертає увагу на те, що у вказаному переліку документів, зазначеному у листі від 01.08.2022 № 5292, відсутні документи, які стосуються безпосередньої участі ОСОБА_1 в період з 25.02.2022 по 23.03.2022 у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

При цьому, надіслані листом від 01.08.2022 №5292 документи не стосуються запитуваної позивачем у запиті від 13.07.2022 інформації.

З огляду на вищенаведене суд приходить до висновку, що відповідач не надав позивачу інформації та документів (довідки довільної форми, витягів з наказів, бойових розпоряджень, повідомлень тощо), запитуваних у запиті на інформацію від 13.07.2022. Вказаний лист від 01.08.2022 №5292 за своїм змістом також не містить відмови відповідача у задоволенні запиту щодо надання довідки та відповідних документів про безпосередню участь позивача з 25.02.2022 по 23.03.2022 у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

Відтак суд погоджується із доводами позивача про те, що відповідач допустив протиправну бездіяльність щодо ненадання відповіді на його запит про надання інформації від 13.07.2022, чим порушив вимоги Закону №2939-VI.

При цьому, посилання відповідача, що форма довідки про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України на даний час не встановлена та не затверджена, а тому оформити інформацію про безпосередню участь позивача у таких заходах у вигляді довідки не є можливим, суд не бере до уваги, оскільки відповідно до приписів частини першої статті 20 Закону №2939-VІ відповідач як розпорядник інформації зобов'язаний надати відповідь позивачу на його запит на інформацію від 13.07.2022 незалежного від того чи підлягає задоволенню такий запит. У свою чергу, суд звертає увагу на те, що у запиті від 13.07.2022 позивач просив надати таку інформацію, оформлену довідкою довільної форми, а не встановленого зразка, а також завірені належним чином копії документів (витяги з наказів, бойових розпоряджень, повідомлень, та ін.), на підставі яких він приймав безпосередню участь у даних заходах, проте жодних документів, запитуваних позивачем у такому запиті відповідачем не надано.

З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку про те, що відповідач не надав інформацію на запит позивача від 13.07.2022, чим не дотримав вимог Закону №2939-VI, тому з наведених вище підстав взаємопов'язані позовні вимоги належить задовольнити.

Керуючись статтями 243-246, 262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 щодо ненадання відповіді на запит ОСОБА_1 на інформацію від 13 липня 2022 року.

Зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_3 ) надати відповідь на запит ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_4 ) на інформацію від 13 липня 2022 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя О. О. Андрусенко