Справа 682/1688/22
Провадження № 3/682/890/2022
11 жовтня 2022 року
Суддя Славутського міськрайонного суду Хмельницької області Мотонок Т.Я., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділення поліції № 1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП
При розгляді адміністративного матеріалу судом встановлено, що 10.07.2022 о 15 год. 00 хв. в м. Славута по вул. Соборності 17 водій ОСОБА_1 керував т/з Renault д.н.з НОМЕР_1 , відносно якого встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом постановою Ковельського ВДВС від 04.02.2022 № 65607017, чим порушив ст. 15 Закону України «Про дорожній рух», за що відповідальність передбачена ч. 3 ст. 126 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення не заперечував, однак зауважив, що, на даний час заборгованість зі сплати аліментів ним погашена, виконавче провадження відносно нього закрито, тому на його думку тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами повинно бути знято.
Крім визнання вини, вина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 167085 від 10.07.2022; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 10.07.2022; розпискою про роз'яснення прав та обов'язків, передбачених ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП; постановою про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами у від 04.02.2022 у виконавчому провадженні № 65607017.
Частина 3 ст. 126 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Таким чином, вказані вище обставини у своїй сукупності свідчать про наявність у діях ОСОБА_1 ознак правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.126 КУпАП та доведеність його вини у даному правопорушенні.
Разом із тим, судом береться до уваги надана ОСОБА_1 довідка, видана Ковельським відділом ДВС у Ковельському району Волинської області від 03.10.2022 № 77756/20, згідно із якою заборгованість зі сплати аліментів у ОСОБА_1 відсутня. Виконавчі провадження відносно нього на виконанні не перебувають.
Крім того, відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Суд звертає увагу на ту обставину, що адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 надійшов на розгляд Гощанського районного суду Рівненської області 04.08.2022. 05.08.2022 Гощанським районним судом винесено постанову про повернення матеріалів справи до ВП № 1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області для належного скерування до належного суду. Справа надійшла на розгляд до Славутського міськрайонного суду. Розгляд справи проведено 11.10.2022 року. Таким чином, на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення (станом на 11.10.2022) закінчились строки притягнення гр. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 38 КУпАП.
Тому, відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, справа підлягає закриттю у зв'язку із закінченням передбачених ст.38 КУпАП строків притягнення до адміністративної відповідальності.
На підставі наведеного, керуючись ст.38, ст.126, п.7 ст.247, ст.ст.268, 276-285, 289 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 3 ст. 126 КУпАП.
Провадження в справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 3 ст. 126 КУпАП, закрити у зв'язку із закінченням передбачених ст.38 КУпАП строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Хмельницького апеляційного суду.
Суддя Мотонок Т. Я.