30.09.2022 Справа №607/10651/22
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Багрій Т.Я., розглянувши матеріали, які надійшли від ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , сержанта резерву запасної батареї військової частини НОМЕР_1 , який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
за ч.4 ст.172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
ОСОБА_1 будучи військовослужбовцем військової служби за контрактом, займаючи посаду сержанта резерву військової частини НОМЕР_1 , 28 червня 2022 року вчинив самовільне залишення військової частини або місця служби, в умовах особливого періоду. 11 липня 2022 року ОСОБА_1 самостійно повернувся в розташування військової частини НОМЕР_1 . Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.172-11 КУпАП.
В п. 13 Постанови пленуму вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 року № 11 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» вказано, що стаття 268 КУпАП передбачає можливість розгляду справи про адміністративне правопорушення за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, лише за наявності у справі відомостей про належне повідомлення цієї особи про час і місце розгляду цієї справи та за відсутності її клопотання про відкладення розгляду справи.
ОСОБА_1 , до суду з невідомих причин не з'явився, заяв чи клопотань про відкладення з поважних причин не подав, хоча про час та дату судового розгляду був повідомлений належним чином, в тому числі секретарем судового засідання по телефону, тому з огляду на належне повідомлення, та відсутність підстав для відкладення з метою забезпечення розумності строків, суд дійшов висновку про доцільність розгляду адміністративної справи без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання кодексу. Також суд враховує наявну в матеріалах справи заяву ОСОБА_1 від 12 серпня 2022 року, згідно якої останній просить справу про притягнення його до адміністративної відповідальності розглядати за його відсутності. Також суд враховує наявну в матеріалах справи заяву ОСОБА_1 від 12 серпня 2022 року, згідно якої останній просить розглядати справу про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.172-11 КУпАП за його відсутності.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаного адміністративного правопорушення доведена матеріалами справи, а саме:
- даними протоколу про військове адміністративне правопорушення ЛВТ №132 від 12 серпня 2022 року;
- копією військового квитка серії НОМЕР_2 від 22 грудня 1998 року;
- доповіддю про факт самовільного залишення військової частини (без зброї) військовослужбовцем військової служби за контрактом військової частини НОМЕР_1 солдатом ОСОБА_1 під час дії воєнного стану №910а від 28 червня 2022 року;
- доповіддю про прибуття із самовільного залишення військової частини НОМЕР_1 військовослужбовцем військової служби за призовом під час мобілізації сержантом ОСОБА_1 №1131а/окп/дск від 11 липня 2022 року;
- копією контракту про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України на посадах осіб сержантського (старшинського) складу;
- копією наказу командира військової частини НОМЕР_1 (з адміністративно-господарської діяльності) №791 від 28 червня 2022 року;
- рапортом т.в.о. командира запасної батареї військової частини НОМЕР_1 майора ОСОБА_2 від 28 червня 2022 року.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 самостійно повернувся в розташування військової частини НОМЕР_1 11 липня 2022 року. Таким чином, оскільки вчинене ОСОБА_1 адміністративне правопорушення є триваючим, трьохмісячний строк накладення адміністративного стягнення слід рахувати саме з 11 липня 2022 року.
За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-11 - самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем строкової служби, а також нез'явлення його вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез'явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до трьох діб, вчинене в умовах особливого періоду.
При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, зокрема суд відносить до обставин, що пом'якшують відповідальність те, що порушник вину визнав, а тому приходить до переконання, що до нього слід застосувати стягнення у виді штрафу в дохід держави.
Також, враховуючи вимоги ст. 40-1 КУпАП, вважаю за необхідне стягнути із ОСОБА_1 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення.
Керуючись статтями 23, 33, 40-1, 172-20, 245, 283, 284, 287 КУпАП, суд, -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі ста сорока п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2465 (дві тисячі чотириста шістдесят п'ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 496 грн. 20 коп. в дохід держави.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
CуддяТ. Я. Багрій