< Копия >
Іменем України
04.08.10Справа №2а-1892/10/2770
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя до Севастопольської міської організації «Українська консервативна партія»про припинення юридичної особи,
Державна податкова інспекція в Гагарінському районі м. Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Севастопольської міської організації «Українська консервативна партія»про припинення юридичної особи. Вказує, що відповідач у порушення пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»не надає звітність про свою фінансово-господарську діяльність позивачу з моменту реєстрації.
Просить припинити юридичну особу відповідача.
Ухвалою від 24 червня 2010 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 25 червня 2010 року підготовче провадження було закінчено та справу призначено до судового розгляду.
Відповідач у судове засідання не прибув, явку повноважних представників у судове засідання не забезпечив, письмові заперечення на позовну заяву не надав, про час та місце проведення судових засідань повідомлений належним чином (а.с.23).
Відповідач був повідомлений згідно вимог глави 3 Кодексу адміністративного судочинства України за місцем реєстрації юридичної особи, яка є місцем здійснення підприємницької діяльності. Згідно вимог ст. 45 Закону України від 15.02.2003 р. № 7550-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»ред. від 14.02.2009 р., проведення змін щодо місця реєстрації юридичної особи здійснюються ним, шляхом подання даних державному реєстратору для внесення змін до Єдиного державного реєстру. Даних про зміну місця реєстрації відповідача матеріали справи не містять.
В порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідача за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу Адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити з таких підстав.
Севастопольська міська організація «Українська консервативна партія» зареєстрована Гагарінською районною державною адміністрацією м. Севастополя 27.09.2005 року (а.с.8) та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя як платник податків, код ЄДРПОУ 33862131.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про об'єднання громадян»від 16.06.1992 року № 2460-XII, політичною партією є об'єднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, які мають головною метою участь у виробленні державної політики, формуванні органів влади, місцевого та регіонального самоврядування і представництво в їх складі.
Статтею 19 Закону України «Про об'єднання громадян»від 16.06.1992 року № 2460-XII передбачено, що припинення діяльності об'єднання громадян може бути проведено шляхом його реорганізації або ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску). Реорганізація об'єднання громадян здійснюється відповідно до його статуту. Реєстрація новоствореного об'єднання здійснюється у порядку, встановленому цим Законом. Ліквідація об'єднання громадян здійснюється на підставі статуту або рішення суду.
З метою виконання статутних завдань і цілей зареєстровані об'єднання громадян можуть здійснювати необхідну господарську та іншу комерційну діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій із статусом юридичної особи, заснування підприємств в порядку, встановленому законодавством. Об'єднання громадян, створені ними установи та організації зобов'язані вести оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність, зареєструватись в органах державної податкової інспекції та вносити до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених законодавством (ч.ч. 1, 3 ст. 24 Закону України «Про об'єднання громадян»від 16.06.1992 року № 2460-XII).
Форми, порядок складання та подання фінансової звітності про використання коштів та майна громадськими організаціями передбачені Порядком складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 11.07.97 р. № 233, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.08.97 р. за № 290/2094.
Відповідно до пункту 2 статті 9 Закону України “Про систему оподаткування ” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, які пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів.
Відповідно до пункту 4.1.4 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” від 21.12.2000 № 2181 податкові декларації надаються за базовий (звітний) період, який рівняється календарному кварталу -протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Вказаний обов'язок відповідачем не виконується, податкова звітність до позивача не надається з моменту реєстрації, а саме з 27.09.2005 року, що підтверджується довідкою (а.с.13).
Таким чином, у порушення законодавства про оподаткування відповідач більше року не надає до органів державної податкової служби декларації, бухгалтерську звітність та інші документи та відомості, пов'язані з обчисленням та сплатою податків, зборів (обов'язкових платежів).
Згідно частини першої статті 33 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 3, абз. 5 ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців; підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно частини першої статті 60 Господарського кодексу України ліквідація суб'єкта господарювання здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється власником (власниками) майна суб'єкта господарювання чи його (їх) представниками (органами), або іншим органом, визначеним законом, якщо інший порядок її утворення не передбачений цим Кодексом. Ліквідацію суб'єкта господарювання може бути також покладено на орган управління суб'єкта, що ліквідується.
Згідно п. 17 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
З аналізу зазначених положень слідує, що органи державної податкової служби мають право на звернення до суду з позовом про припинення міських організацій як юридичних осіб, взятих ними на податковий облік.
Відповідно до довідки Державної податкової інспекції у відповідача станом на 27.08.2009 року заборгованості перед бюджетом не має (а.с.14).
За таких обставин позовні вимоги Державної податкової інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя підлягають задоволенню, а Севастопольська міська організація Української консервативної партії підлягає припиненню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005 року, суд
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Припинити підприємницьку діяльність юридичної особи Севастопольської міської організації «Українська консервативна партія» (99014, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 15, кв. 24, код ЄДРПОУ 33862131).
3. Проведення ліквідаційних заходів для державної реєстрації припинення юридичної особи покласти на Севастопольську міську організацію «Українська консервативна партія».
4. Надіслати копію постанови державному реєстратору Гагарінської районної державної адміністрації м. Севастополя для внесення до Єдиного державного реєстру відповідного запису після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги. У разі прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя підпис О.І. Майсак
< З оригіналом згідно >
< Суддя > < підпис > < Суддя >