Постанова від 30.06.2010 по справі 2а-6533/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

30 червня 2010 року 16:02 № 2а-6533/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Баранова Д.О. за участю секретаря судового засідання Наумець О.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва

доТовариства з обмеженою відповідальністю «Автобус-сервіс-центр»

простягнення 3987,61 грн. за рахунок активів платника

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Оболонському районі м. Києва звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до ТзОВ «Автобус-сервіс-центр»про стягнення 3987,61 грн. за рахунок активів платника.

Позовні вимоги мотивовані тим, що податковий борг виник у зв'язку з порушенням відповідачем податкового законодавства, у зв'язку невчасною подачею декларацій на прибуток та податоку на додану вартість, та відповідно нарахуванням штрафних санкцій.

Відповідач заперечень на позовну заяву не подав, в судове засідання явку представника не забезпечив, повідомлявся належним чином, поштова кореспонденція направлялася на адресу згідно відомостей статистики. У зв'язку з нез'явленням представника відповідача, відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

ТзОВ «Автобус-сервіс-центр»зареєстроване у ДПІ у Оболонському районі м. Києва як платник податків.

31.03.2008р. ДПІ у Оболонському районі м. Києва проведено невиїзну документальну перевірку ТзОВ «Автобус-сервіс-центр»своєчасності подання податкової звітності, про що складено Акт №1419/15-109. Перевіркою встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», не подано декларації з податку на прибуток за 2007 рік.

ДПІ у Оболонському районі м. Києва скеровувала на адресу лист №7677/10/15-105 від 31.03.2008р. з пропозицією ознайомитись та підписати акт перевірки, оскільки лист повернувся із відміткою, що ТзОВ «Автобус-сервіс-центр»за зазначеною адресою не знаходиться, відповідачем складено акт №214-15-1 від 17.04.2008р.

На підставі висновків акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення №0018231501 від 17.04.2008р., яким до відповідача на підставі п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами застосовано штрафні санкції за платежем податок на прибуток в розмірі 510 грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення направлялось відповідачу рекомендованою кореспонденцією, проте не було вручено у зв'язку з відсутністю адресата за місцем реєстрації про що складено акт №163/15-110 від 17.05.2008р.

26.05.2009р. ДПІ у Оболонському районі м. Києва проведено невиїзну документальну перевірку ТзОВ «Автобус-сервіс-центр»своєчасності подання податкової звітності, про що складено Акт №2112/15-111. Перевіркою встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», не подано декларації з податку на прибуток за 2008 рік, І-й квартал 2009р.

Відповідачу скеровувався лист №12260/10/105 від 15.06.2009р. в якому пропонувалось посадовим особам ТзОВ «Автобус-сервіс-центр»з'явитись для ознайомлення та підписання акту перевірки, проте лист повернувся з відміткою про невручення у зв'язку з відсутністю адресата.

На підставі висновків акту перевірки ДПІ у Оболонському районі м. Києва прийнято податкове повідомлення-рішення №0009731501/0 від 10.06.2009р., яким до відповідача на підставі п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами застосовано штрафні санкції за платежем податок на прибуток в розмірі 1020 грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення направлялось відповідачу рекомендованою кореспонденцією, проте не було вручено у зв'язку з відсутністю адресата за місцем реєстрації.

06.03.2008р. ДПІ у Оболонському районі м. Києва проведено невиїзну перевірку ТзОВ «Автобус-сервіс-центр»щодо дотримання граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання податку на додану вартість за період 03.03.2007р. по 23.03.2007р. про що складено Акт №1025/15-215. Перевіркою, встановлено, що ТзОВ «Автобус-сервіс-центр»подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за січень 2007р. в якій самостійно визначено зобов'язання з податку на додану вартість, проте в порушення п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»не сплатив цього зобов'язання.

За результатами перевірки ДПІ у Оболонському районі м. Києва прийнято податкове повідомлення-рішення №3016641502/0 від 06.03.2008р., яким визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 31,70 грн. Зазначене податкове повідомлення-рішення направлялось відповідачу за місцем реєстрації, проте не було вручене у зв'язку з відсутністю останнього за місцем реєстрації.

На підставі положень ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»ДПІ у Оболонському районі м. Києва розміщено зазначене податкове повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень, про що складено Акт №104/15-220 від 25.03.2008р.

21.11.2008р. ДПІ у Оболонському районі м. Києва проведено перевірку своєчасності подання ТзОВ «Автобус-сервіс-центр»декларацій з податку на додану вартість, про що складено Акт №4161/15-215. Перевіркою встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», не подано декларацій з податку на додану вартість за жовтень-грудень 2007р., січень-жовтень 2008р. Всього встановлено 13 випадків не подання податкової звітності.

За результатами перевірки ДПІ у Оболонському районі м. Києва прийнято податкове повідомлення-рішення №0000371502/0 від 16.01.2009р., яким визначено суму штрафних санкцій з податку на прибуток в сумі 2210 грн.

Зазначене податкове повідомлення-рішення направлялось ТзОВ «Автобус-сервіс-центр»рекомендованою кореспонденцією, проте лист повернувся з відміткою про відсутність адресата, а тому податкове повідомлення-рішення було розміщене на дошці податкових повідомлень, про що складено Акт №14/15-220 від 05.02.2009р.

19.01.2009р. ДПІ у Оболонському районі м. Києва проведено невиїзну перевірку ТзОВ «Автобус-сервіс-центр» щодо неповернення Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість, про що складено Акт №156. Перевіркою встановлено, що Свідоцтво у визначені Законом України «Про податок на додану вартість»не повернуто.

За наслідками перевірки ДПІ у Оболонському районі м. Києва прийнято податкове повідомлення-рішення №0004231502/0 від 16.02.2009р., яким застосовано до ТзОВ «Автобус-сервіс-центр»штрафні санкції в сумі 170 грн.

Зазначене податкове повідомлення-рішення направлялось ТзОВ «Автобус-сервіс-центр»рекомендованою кореспонденцією, проте лист повернувся з відміткою про відсутність адресата, а тому податкове повідомлення-рішення було розміщене на дошці податкових повідомлень, про що складено Акт №174/15-220 від 07.04.2009р.

Відповідач доказів оскарження наведених вище податкових повідомлень-рішень в порядку процедури апеляційного узгодження не надав.

Згідно ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податків зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Ненарахування та несплата податків з коштів (доходів), отриманих від здійснення господарської діяльності, є порушенням інтересів держави та суспільства.

Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року N2181-III (далі -Закон №2181) є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Підпунктом 4.1.4. Закону № 2181 встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону №2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Підпунктом 4.1.1. пункту 4.1 статті 4 Закону 2181 встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Пунктом 5.2.1. Закону №2181 встановлено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Пунктом 17.1.1. Закону №2181 передбачено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до підпункту “а” пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону №2181 перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.

Відповідно до підпункту “б” пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону №2181 друга податкова вимога направляється не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

ДПІ у Оболонському районі м. Києва з метою погашення податкової заборгованості були виставлені: перша податкова вимога №1/3842 від 02.11.2007р. та друга податкова вимога №2/4446 від 17.12.2007р.

Зазначені податкові вимоги направлялись відповідачу рекомендованою кореспонденцією за місцем реєстрації адресата, проте не були ним отримані у зв'язку його відсутністю, оскаржені не були.

Як вбачається з наявних у справі доказів у ТзОВ «Автобус-сервіс-центр»обліковувалась переплата у сумі 109,90 грн. по податку на прибуток. Таким чином, податковий борг по податку на прибуток складає 1420,0 грн., а залишок несплаченого податкового зобов'язання по податку на додану вартість становить 2567,51 грн.

Беручи до уваги вищезазначені факти, позовні вимоги щодо стягнення податкової заборгованості визнаються судом такими, що підлягають задоволенню, оскільки відповідач не спростував жодних фактів з приводу необґрунтованості позовних вимог в та жодних доказів про сплату узгоджених податкових зобов'язань суду не надав.

Отже, відповідно до пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону № 2181 у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи не дали позитивного результату, податковий орган здійснює заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності -шляхом продажу інших активів такого платника податків.

04.02.2008р. ДПІ у Оболонському районі м. Києва прийнято рішення №11 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону № 2181 встановлено, що підставою для примусового стягнення активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заявленої суми заборгованості у розмірі 3987,61 грн.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Автобус-сервіс-центр»(м. Київ, вул. Куренівська, буд. 16-а, код ЄДРПОУ 32347360) податковий борг в дохід державного бюджету в сумі 3987,61 грн.:

- по податку на прибуток в сумі 1420,10 грн. на бюджетний рахунок №31111009700006 УДК у м. Києві, МФО 820019, одержувач ВДК у Оболонському районі м. Києва, код 26077916);

- по податку на додану вартість в сумі 2567,51 грн. на бюджетний рахунок №31113029700006 УДК у м. Києві, МФО 820019, одержувач ВДК у Оболонському районі м. Києва, код 26077916).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Д.О. Баранов