Рішення від 07.10.2022 по справі 520/5758/22

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

07 жовтня 2022 року справа №520/5758/22

Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Ніколаєвої Ольги, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без призначення судового засідання з повідомленням осіб (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області

та Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області

про визнання протиправним, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі по тексту - відповідач-1, ГУ ПФ України в Дніпропетровській області), Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (далі по тексту - відповідач, ГУ ПФ України в Харківській області), в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ПФ України в Дніпропетровській області від 27.06.2022 №963320833799 про відмову у перерахунку пенсії за вислугу років позивача;

- зобов'язати ГУ ПФ України в Дніпропетровській області здійснити на користь позивача з 01.01.2022 перерахунок пенсії за вислугу років у розмірі 90% від заробітної плати згідно довідки про заробітну плату, що враховується для перерахунку його пенсії, без обмеження перерахованої пенсії максимальним розміром.

- зобов'язати ГУ ПФ України в Харківській області проводити щомісячно на користь позивача виплату перерахованої з 01.01.2022 пенсії за вислугу років у розмірі 90% від заробітної плати згідно довідки про заробітну плату, що враховується для перерахунку його пенсії, без обмеження виплачуваної пенсії максимальним розміром.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що до 2013 року працював в органах прокуратури та з 27.09.2011 отримує пенсію за вислугу років призначену на підставі статті 50-1 Закону України “Про прокуратуру” від 05.11.1991 №1789-ХІІ у розмірі 90% від заробітної плати. Вказує, що він 22.06.2022 звернувся до ГУ ПФ України в Харківській області із заявою про перерахунок пенсії у розмірі 90% заробітної плати згідно з довідкою Харківської обласної прокуратури від 09.02.2022 №21-64, долученої ним до заяви. За результатами розгляду заяви позивача, ГУ ПФ України у Дніпропетровській області прийнято рішення про відмову у перерахунку пенсії по вислузі років згідно Закону України “Про прокуратуру”, з врахуванням довідки про заробітну плату про складові заробітної плати від 09.02.2022 №21-64 та зазначив про те, що розрахунки пенсії будуть проведені у розмірі 60% від заробітної плати, а виплата буде обмежена десятьма прожитковими мінімумами. Позивач вважає, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, яка діяла на момент призначення пенсії. Відтак, на переконання позивача, до розміру його пенсії не можуть застосовуватись обмеження максимального розміру та зменшуватися відсотковий розмір пенсії від суми місячної заробітної плати, оскільки такі обмеження виникли після призначення йому пенсії та звужують його права. Стверджує, що його право на перерахунок пенсії у розмірі 90% від суми заробітної плати, та без обмеження її максимальним розміром, є незаперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов'язань.

Згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано на розгляд судді Ніколаєвій Ользі.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду прийнято позов до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі у порядку спрощеного позовного провадження без призначення судового засідання з повідомленням осіб.

Цією ж ухвалою відповідачу запропоновано у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття спрощеного провадження у справі подати до суду відзив на адміністративний позов разом з усіма доказами, що обґрунтовують доводи, які в ньому наведені або заяву про визнання позову та надати суду докази надіслання (подання) копії відзиву іншим учасникам справи.

Відповідач-1 через систему “Електронний суд” подав відзив на позовну заяву, в якому ГУ ПФ України в Дніпропетровській області просить відмовити у задоволенні позовних вимог з тих підстав, що на момент звернення позивача за перерахунком пенсії положення статті 86 Закону України №1697-VII були встановленні обмеження розміру виплачуваної пенсії, які мають імперативний характер, неконституційними не визнавались, є чинними та обов'язковими до застосування органами Пенсійного фонду України.

Відповідач-2 засобами електронного зв'язку подав відзив на позовну заяву, в якому ГУ ПФ України в Харківській області просить відмовити у задоволенні позовних вимог з тих підстав, що на час звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії, а саме - 03.11.2020 частина друга статті 86 Закону України “Про прокуратуру” №1697-VII визначає, що пенсія призначається у розмірі 60% від суми місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, одержаної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Зазначає, що на підставі вказаної законодавчої норми позивачу здійснено перерахунок його пенсії у розмірі 60% від суми заробітку, вказаного у довідці Харківської обласної прокуратури. При цьому, основний розмір пенсії обчислений із застосуванням максимального відсотку розрахунку пенсії за вислугу років, передбаченого частиною другою статті 86 Закону України “Про прокуратуру” №1697-VII, у редакції чинній на момент проведення перерахунку.

Розглянувши надані сторонами документи, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Харківський окружний адміністративний суд встановив наступне.

Позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Харківській області та з 27.09.2011 отримує пенсію за вислугу років згідно зі статтею 50-1 Закону України “Про прокуратуру” від 05.11.1991 №1789-ХІІ, яка призначена у розмірі 90% місячної заробітної плати. Вказані факти не заперечуються сторонами та підтверджуються постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 19.01.2015 у справі №644/11385/14-а.

За результатами розгляду звернення позивача Харківська обласна прокуратура видала йому довідку від 09.02.2022 №21-64 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), за нормами чинними на 01.01.2022 за відповідною (прирівняною) посадою старшого прокурора міжрайонної прокуратури, що враховується для перерахунку пенсії. Довідка видана відповідно до статті 81 Закону України “Про прокуратуру” та у зв'язку з початком роботи окружних прокуратур Харківської обласної прокуратури (наказ Генерального прокурора від 17.02.2021 №40).

Позивач 22.06.2022 звернувся до ГУ ПФ України в Харківській області із заявою про перерахунок його пенсії на підставі зазначеної довідки.

Листом від 28.06.2022 №48947/01-16 ГУ ПФ України у Дніпропетровській області повідомило позивача про те, що на підставі рішення від 27.06.2022 йому відмовлено у перерахунку пенсії згідно із заявою від 22.06.2022. Копія зазначеного рішення додана відповідачем до цього листа.

Рішення про відмову в перерахунку пенсії №963320833799 прийнято 27.06.2022 ГУ ПФ України у Дніпропетровській області. Відмова вмотивована тим, що частина друга статті 86 Закону України “Про прокуратуру” №1697-VII визначає, що пенсія призначається у розмірі 60% від суми місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, одержаної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. Крім того зазначено, що основний розмір пенсії обчислений із застосуванням максимального відсотку розрахунку пенсії за вислугу років, передбаченого частиною другою статті 86 Закону України “Про прокуратуру” №1697-VII, у редакції чинній на момент проведення перерахунку. Позивач отримує пенсію за вислугу років, призначену на виконання рішення суду від 18.04.2019 у справі №520/2324/19 у розмірі 26 332, 52 грн. (з розрахунку 90% від розміру заробітної плати 29 258,36), а тому здійснити перерахунок з врахуванням довідки Харківської обласної прокуратури про складові заробітної плати від 09.02.2022 №21-04 немає правових підстав.

Позивач, вважаючи, що йому має бути здійснено з 01.01.2022 перерахунок пенсії на підставі довідки Харківської обласної прокуратури від 09.02.2022 №21-64 про розмір заробітної плати, що враховується для перерахунку пенсії у розмірі 90% місячної (чинної) заробітної плати без обмеження її максимального розміру, звернувся з цією позовною заявою до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Спірними у цій справі є питання щодо перерахунку пенсії, розміру відсотку, який підлягає застосуванню при перерахунку пенсії, призначеної працівнику прокуратури відповідно до Закону України №1789-XII, а також застосування при перерахунку такої пенсії обмеження десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність.

Принципи, підстави, механізм та умови призначення, перерахунку і виплати пенсії за вислугу років працівникам органів прокуратури встановлені Законом України “Про прокуратуру” від 05.11.1991 №1789-ХІІ (далі по тексту - Закон України №1789-ХІІ) та Законом України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VІІ (далі по тексту - Закон України №1697-VІІ).

Суд зазначає, що на час призначення пенсії позивачу (27.09.2011) особливості пенсійного забезпечення прокурорів і слідчих визначалися положеннями статті 50-1 Закону України №1789-ХІІ, тобто до 15.07.2015.

Положеннями статті 50-1 Закону України №1789-ХІІ у редакції, чинній до 01.10.2011, було передбачено, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Законом України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” від 08.07.2011 №3668-VI у статтю 50-1 Закону України №1789-ХІІ внесено зміни, відповідно до яких пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Законом України “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” від 27.03.2014 №1166-VII у статті 50-1 Закону України №1789-ХІІ у частинах другій і п'ятій цифри “ 80” замінено цифрами “ 70”.

Законом України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28.12.2014 №76-VIII у статті 50-1 Закону України №1789-ХІІ у частинах другій та п'ятій цифри “70” замінено цифрами “ 60”.

За правилами частини вісімнадцятої цієї статті (у редакції, чинній до 01.01.2015) призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

З 01.01.2015 умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначалися Кабінетом Міністрів України.

Водночас, 15.07.2015 набрав чинності Закон України №1697-VII, відповідно до Розділу ХІІ Прикінцевих положень якого визнано таким, що втратив чинність із набранням чинності цим Законом, зокрема, Закон України №1789-XII, крім, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, що втратили чинність з 15.12.2015.

З набранням чинності Законом України №1697-VII пенсійне забезпечення працівників прокуратури регулюється положеннями статті 86, за правилами частин першої, другої якої прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років. Пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Згідно з частиною двадцятою цієї статті призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.

Відповідно до частини першої статті 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. За загальним правилом норма права діє щодо відносин, які виникли після набрання чинності цією нормою. Тобто до правовідносин застосовується той закон, під час дії якого вони настали.

До правовідносин щодо визначення відсоткового значення розміру пенсії, право на перерахунок якої виникло після набрання чинності Законом України №1697-VІІ повинні застосовуватись виключно норми цього Закону, оскільки застережень щодо застосування норми, що визначала розмір місячного заробітку у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, Закон України №1697-VІІ не містить та не встановлює окремого порядку обчислення відсоткового розміру під час перерахунку раніше призначеної пенсії з урахуванням норми Закону України №1789-ХІІ, що визначала розмір місячного заробітку у відсотках та яка діяла на момент призначення пенсії, тобто одночасного застосування норм, які передбачені різними законами.

Такий правовий висновок узгоджується з покладеним в основу Закону України №1697-VІІ, принципом єдності системи прокуратури України, що забезпечується, зокрема єдиним статусом прокурорів, який передбачає однакове матеріальне та соціально-побутове забезпечення, зокрема пенсійне забезпечення прокурорів.

Тож, на переконання суду, розмір відсотків, який враховується під час перерахунку пенсії має бути співмірним із тим, який застосовується під час призначення пенсії працівникам прокуратури. Встановлення різних підходів до порядку обчислення відсоткового розміру під час перерахунку пенсії після набуття чинності Законом України №1697-VІІ порушує справедливий баланс між інтересами працівників прокуратури, яким пенсія призначається відповідно до цього Закону та тими, яким вона була призначена відповідно до Закону України №1789-ХІІ, ставить у нерівне становище працівників прокуратури, які отримали право на пенсію відповідно до Закону України №1697-VІІ.

Таким чином, до правовідносин щодо визначення відсоткового значення розміру пенсії, право на перерахунок якої виникло після набранням чинності Законом України №1697-VІІ повинні застосовуватись виключно норми цього Закону, зокрема частини другої статті 86, якими встановлено, що пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати працівників прокуратури, а не норма, що визначає розмір місячного (чинного) заробітку у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. На час звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії стаття 50-1 Закону України №1789-ХІІ відповідно до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України №1697-VІІ у частині перерахунку пенсії втратила чинність.

З огляду на наведене, на спірні правовідносини поширюються положення частини другої статті 86 Закону України №1697-VІІ у силу вимог яких пенсія працівникам прокуратури призначається (перераховується) у розмірі 60 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати.

За змістом статті 2 Закону України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” від 08.07.2011 №3668-VI (який набрав чинності 01.10.2011) максимальний розмір пенсії або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Закону України “Про прокуратуру”, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Цим Законом було внесено зміни до статті 50-1 Закону України “Про прокуратуру” №1789-ХІІ положення частини п'ятнадцятої якої викладено в аналогічній редакції. При цьому, абзацом першим пункту 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” від 08.07.2011 № 3668-VI встановлено, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

Абзацом другим цього пункту визначено, що пенсіонерам, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом і в яких розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) перевищує максимальний розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановлений цим Законом, виплата пенсії здійснюється без індексації, без застосування положень частин другої та третьої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та проведення інших перерахунків, передбачених законодавством, до того часу, коли розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) відповідатиме максимальному розміру пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), установленому цим Законом.

Так, положення пункту 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” від 08.07.2011 №3668-VI спрямовані на врегулювання питань, які виникли у зв'язку із застосуванням Закону України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” від 08.07.2011 № 3668-VI стосовно осіб, у яких розмір пенсії на момент набрання чинності цим Законом перевищував максимальний розмір, а саме - надання права на отримання пенсії у розмірі, який перевищує максимальний, без можливості її перерахунку до моменту, коли такий розмір відповідатиме максимальному розміру пенсії. Водночас з моменту, коли особа набуде право на перерахунок, на розмір її пенсії будуть поширюватися загальні правила щодо обмежень.

Закон України “Про прокуратуру” від 05.11.1991 №1789-ХІІ утратив чинність (крім окремих положень, які не стосуються спірних правовідносин) у зв'язку з набранням чинності Законом України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 №1697-VІІ, за правилами абзацу шостого частини п'ятнадцятої статті 86 якого максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Ураховуючи наведене, з моменту набрання чинності Законом України №1697-VІІ питання призначення та перерахунку пенсій працівникам прокуратури врегульовувалися нормами цього Закону, зокрема статтею 86, частиною п'ятнадцятою якої були встановлені обмеження пенсії максимальним розміром. Пункт 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” від 08.07.2011 №3668-VI, не скасовує обмеження максимального розміру пенсії, призначеної працівнику прокуратури до набрання чинності цим Законом, а встановлює особливе регулювання щодо застосування такого обмеження до осіб, яким пенсія призначена до набрання чинності Законом України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” від 08.07.2011 №3668-VI, і в яких розмір пенсії на момент набрання чинності цим Законом перевищував максимальний розмір. Зокрема, шляхом надання права на отримання пенсії у розмірі, який перевищує максимальний, без можливості її перерахунку до моменту, коли такий розмір відповідатиме максимальному розміру пенсії. Водночас, з моменту відповідності розміру пенсії максимальному розміру пенсії, - поширення на її розмір загальних правил щодо обмежень, установлених статтею 50-1 Закону України №1789-ХІІ, а з 14.10.2014 - абзацом шостим частини п'ятнадцятої статті 86 Закону України №1697-VІІ.

На спірні правовідносини поширюються положення абзацу шостого частини п'ятнадцятої статті 86 Закону України №1697-VІІ, які встановлюють обмеження пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність.

Слід звернути увагу на правову позицію, висловлену Верховним Судом у складі Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у постанові від 21.12.2021 у справі №580/5962/20.

Щодо аргументів про недопущення погіршення стану позивача, який існував до звернення до суду із даним позовом, суд наголошує на тому, що розмір вже існуючої пенсії позивача внаслідок здійснення нового перерахунку, і так не може бути зменшено у силу норм законодавства.

Щодо посилань позивача на постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 19.01.2015 у справі №644/11385/14-а та рішення Харківського окружного адміністративного суду від 18.04.2019 у адміністративній справі №520/2324/19, згідно якої зобов'язано пенсійний орган перерахувати пенсію позивача, виходячи з 90% та без обмеження її максимальним розміром, суд зазначає, що вказані рішення не можуть впливати на дані правовідносини, адже судове рішення вирішило спір між сторонами саме на момент їх виникнення, та таке не може створювати наслідки на майбутнє. Тож, у даному випадку, посилання позивача на приписи частин четвертої та п'ятої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України, є помилковими.

Суд при розгляді справи враховує правову позицію, висловлену Верховним Судом у постанові від 31.05.2022 у справі №500/3097/21, яка є релевантною до спірних у цій справі питань.

Також, судом враховано і правову позицію Верховного Суду, висловлену у постановах від 27.07.2022 у справі №420/6156/21, та від 21.09.2022 у справі №580/5755/20.

Положеннями частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач у порушення частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України не довів, а позивачем та наявною у матеріалах справи сукупністю належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів спростовано правомірність відмови у здійсненні перерахунку пенсії на підставі наданої довідки, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

Беручи до уваги наведене, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для часткового задоволення позовної заяви.

Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає, що оскільки позовні вимоги є такими, що не підлягають задоволенню, судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись статтями243,245,246,255,263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вулиця Набережна Перемоги, 26, місто Дніпро, Дніпропетровська область, 49094, код ЄДРПОУ: 21910427), Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, місто Харків, 61002, код ЄДРПОУ: 14099344) про визнання протиправним, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Розподіл судових витрат не здійснюється.

Рішення набирає законної сили у порядку, передбаченому статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає оскарженню у порядку та у строки, визначені статями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення складено 07.10.2022.

Суддя Ольга НІКОЛАЄВА