Рішення від 07.10.2022 по справі 420/10577/22

Справа № 420/10577/22

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 жовтня 2022 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді: Юхтенко Л.Р.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Національної поліції в Одеській області (код ЄДРПОУ 40108740, місцезнаходження: 65014, м.Одеса, вул. Єврейська, 12) за участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До суду 02 серпня 2022 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Національної поліції в Одеській області (код ЄДРПОУ 40108740, місцезнаходження: 65014, м.Одеса, вул. Єврейська, 12), в якій позивач просив:

-визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Одеській області, які полягають у невиготовленні та ненаданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нової довідки про розмір грошового забезпечення позивача за посадою або прирівняною посадою поліцейського молодшого інспектора взводу № 1 роти охорони об'єктів та публічної безпеки батальйону з фізичної безпеки УПО в Одеській області, станом на листопад 2019 року за формою, встановленою додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 року з врахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 року №260 «Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання» із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення з урахуванням зміни розміру надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції для перерахунку пенсії з грудня 2019 року.

-зобов'язати Головне управління Національної поліції в Одеській області скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача за формою, встановленою додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 року з урахуванням змін у грошовому забезпеченні з врахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 року №260 «Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання» із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення з урахуванням зміни розміру надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції по посаді або прирівняній посаді, яку позивач займав або прирівняною посадою поліцейського молодшого інспектора взводу № 1 роти охорони об'єктів та публічної безпеки батальйону з фізичної безпеки УПО в Одеській області для проведення перерахунку основного розміру пенсії з 1 грудня 2019 року (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії).

Ухвалою суду 08 серпня 2022 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) учасників справи і порядку ч. 5 ст. 262 КАС України.

Також вказаною ухвалою залучено до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83). Запропоновано третій особі надати суду протягом п'яти днів з моменту отримання копії ухвали письмові пояснення з приводу заявлених позовних вимог, та надіслати їх сторонам по справі, та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області надати суду протягом п'яти днів з моменту отримання копії ухвали належним чином засвідчену копію пенсійної справи ОСОБА_1 в частині, що стосується спірного питання.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач проходив службу в Національній поліції України та на цей час отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до листа Національної поліції України №2388/09/48-2021 від 24.02.2021 року надано інформацію про підвищення надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції та премії працівникам поліції відповідно до займаної посади з листопада 2019 року.

Позивач через свого представника звернувся із заявою до відповідача про виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідку про розмір грошового забезпечення заявника за його посадою або прирівняною посадою станом на листопад 2019 року за формою, встановленою додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 року з врахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 року №260 «Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання» для перерахунку з 01 грудня 2019 року пенсії та з адвокатським запитом, яким просив повідомити яке процентне співвідношення складає надбавка за специфічні умови проходження служби за посадою заявника.

18.07.2022 року відповідач надав відповідь листом за №33/Є-98 на заяву та зазначив, про відсутність правових підстав для видачі оновленої довідки про грошове забезпечення.

Таку бездіяльність відповідача позивач вважає протиправною та такою, що порушує його право на пенсійне забезпечення, оскільки за приписами ч. 3 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Позивач зазначив, що відповідно до листа Національної поліції України № 2388/09/48-2021 від 24.02.2021 року надано інформацію про підвищення надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції та премії працівникам поліції відповідно до займаної посади з листопада 2019 року, а тому позивач вважає, що дійсно відбулось підвищення грошового забезпечення по прирівняній посаді позивача за рахунок введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а саме надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції, яка має постійний характер, прямо визначені постановою № 988, є безумовними складовими грошового забезпечення поліцейських.

Також позивач зазначив, що додатком 2 до Порядку № 45 визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яка постановою КМУ № 103 від 21.02.2018 року була затверджена в новій редакції, яка згодом рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 року по справі № 826/3858/18 (яке набрало законної сили 05 березня 2019 року) була визнана нечинною.

Таким чином, до правовідносин, пов'язаних з оформленням і видачою уповноваженими органами довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, повинні застосовуватись правила Порядку № 45, що діяли до 21 лютого 2018 року.

На підставі зазначеного, позивач вважає, що положення Закону № 2262-ХІІ, Порядку № 45 та Порядку № 3-1 не містять обмежень для видачі уповноваженим органом на звернення позивача відповідної довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Відповідач надав суду відзив на позовну заяву (вхід. № ЕП/22873/22 від 12.08.2022 року), відповідно до якого просить відмовити у задоволенні позову в зв'язку з тим, що Кабінет Міністрів України станом на 19 листопада 2019 року не приймав жодних рішень про підвищення або зміну грошового забезпечення поліцейських.

Відповідач звернув увагу, що позивач звільнено з поліції та призначено пенсію згідно з Закону № 2262-ХІІ, до складу грошового забезпечення якого включено: посадовий оклад, оклад за звання, надбавка за вислугу років та середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці.

У зв'язку з тим, що на даний час до ГУНП в Одеській списки осіб, які проходили службу в Національній поліції України і отримали право на перерахунок пенсії не надходили, у відповідача відсутні підстави для видачі позивачу довідки для перерахунку пенсії.

Також відповідач зазначив, що скасування в судовому порядку п. 3 постанови КМУ № 103 від 21.02.2021 стосується перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), а позивач є пенсіонером Національної поліції України, тому рішення у справі № 826/12794/18 не впливає на право позивача на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановами № 988, № 260.

Щодо введення нової складової грошового забезпечення - надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції відповідач зазначив, що на день звільнення позивача така надбавка була передбачена чинним законодавством, вона не є новою складовою грошового забезпечення поліцейських.

Однак, у звязку з тим, що ОСОБА_1 надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції не встановлювалась, вона не була включена в довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії за останні 24 календарні місяці служби в поліції перед звільненням.

Також відповідач звернув увагу, що зміна розміру надбавки за специфічні умови проходження в поліції станом на листопад 2019 року не може бути підставою для перерахунку пенсії, у звязку з тим, що розмір зазначеної надбавки встановлюється кожному поліцейському індивідуально та змінюється залежно від специфіки умов проходження служби.

Відповідь на відзив до суду не надходила.

До суду 06 жовтня 2022 року від Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на виконання ухвали надійшли належним чином засвідчені копії матеріалів пенсійної справи позивача.

Письмові пояснення від третьої особи до суду не надходили.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив таке.

Сторонами не заперечується, що ОСОБА_1 , проходив службу в Національній поліції та був звільнений зі служби в поліції на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» йому призначено пенсію.

Так, матеріалами пенсійної справи підтверджено, що на підставі подання про призначення пенсії від 23 липня 2019 року № 657, довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до протоколу 1513023463 (НПУ) від 01.06.2019 року, ОСОБА_1 призначено пенсійним органом пенсію по інвалідності за Законом № 2262-ХІІ, як поліцейському, виходячи з таких складових грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років 45 % та премія 113 %.

Суд встановив, що 05 березня 2019 року набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 року по справі № 826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними п.1,2 постанови Кабінету Міністрів України № 103 та зміни до п. 5 і додатку № 45.

Матеріалами справи підтверджено, що позивач через свого представника звернувся до відповідача із заявою підготувати та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та надано адвокатський запит відносно ОСОБА_1 .

Листом від 18.07.2022 року № 33/Є-98 повідомив позивача про те, що розмір премії та надбавок кожному поліцейському встановлюється індивідуально. Водночас відповіді на заяву позивачем не отримано.

Не погодившись з вказаними діями відповідача, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Проаналізувавши положення чинного законодавства, обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не належать задоволенню повністю, з огляду на таке.

Статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Відповідно до частини 3 статті 43 Закону № 2262-ХІІ, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Частина 2 статті 51 Закону № 2262-ХІІ передбачає, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Пунктом 3 Постанови Кабінету Міністрів України №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова №103) передбачено, що з 01 січня 2018 року підлягають перерахуванню пенсії, призначені згідно із Законом №2262-XII особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний відсоток на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Отже, пунктом 3 Постанови №103 врегулювано питання перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, однак це не стосується позивача, оскільки їй призначено пенсію саме як поліцейському.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", яка набрала чинності 02.12.2015 (далі - Постанова №988) установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Цією ж постановою затверджені схеми окладів та окладів за спеціальним званням поліцейських, встановлені розмір та види щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Оскільки, позивач звільнений зі служби в поліції наказом № 67 о/с від 27.05.2019 року, грошове забезпечення він отримував відповідно до Постанови №988 та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення для призначення пенсії позивачу, видані виходячи з грошового забезпечення передбаченого постановою № 988.

Суд звертає увагу, що позивач просить здійснити перерахунок пенсії.

Проте суд зазначає, що згідно з ч.1, 2, 4 ст. 63 Закону № 2262-XII, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Тобто, на уповноважену особу покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно із додатком 1 до Порядку № 45.

Суд звертає увагу, що Кабінетом Міністрів України не було прийнято постанову про затвердження нових розмірів грошового забезпечення поліцейських, чи внесення відповідних змін, які б поширювалися на позивача, та останньою чинною постановою КМУ, на підставі якої розраховується грошове забезпечення діючим поліцейським є постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

Перерахунок пенсії проводиться з урахуванням вимог Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 N 45 (далі - Порядок №45).

Згідно з п.2 Порядку №45, Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).

Отже, після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про перерахунок пенсії та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики, Пенсійний фонд України повідомляє своїм головним управлінням (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію, зокрема, Національній поліції. Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яким у цьому випадку є відповідач у справі.

Згідно з п.3 Порядку №45, на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідач довідки визначеної Порядком №45 не складав за відсутності обставин визначених п.2 цього Порядку.

Посилання позивача на лист Національної поліції України суд відхиляє, оскільки цей лист не є нормативно-правовим актом, який є підставою для перерахунку пенсії у розумінні наведених вище норм права. Крім того, суд звертає увагу, що цей лист містить інформацію про середні розміри надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції та премії за переліком посад поліцейських Національної поліції, затверджених постановою КМУ від 11.11.2015 року № 988, тобто за чинною постановою про розмір грошового забезпечення, на підставі якої позивачу була призначена пенсія, а тому цей лист не може слугувати підставою для видачі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на листопад 2019 року для перерахунку пенсії.

Згідно з ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених, статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, з урахуванням встановлених обставин у цій адміністративній справі, суд доходить висновку, що позивач не довів позовні вимоги, адже був звільнений з поліції, а не міліції, та не було прийнято постанову КМУ про внесення будь-яких змін до розміру грошового забезпечення поліцейського, та перерахунок пенсії проводиться з дотриманням вимог Порядку №45, який відповідач не порушив, відмовляючи у виготовленні нової довідки для проведення перерахунку пенсії позивача, тому у задоволенні позову слід відмовити.

З врахуванням відмови у задоволенні позову, та положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, підстави для розподілу судових витрат - відсутні.

У зв'язку з тим, що судові витрати пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз в цій справі відсутні, жодні судові витрати не належать компенсації за рахунок державного бюджету.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 5, 9, 19, 77, 139, 243, 246, 382 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Національної поліції в Одеській області (код ЄДРПОУ 40108740, місцезнаходження: 65014, м.Одеса, вул. Єврейська, 12) за участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,- відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. ст. 295,297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України, п. 3 розділу УІ Прикінцевих положень КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Суддя Л.Р. Юхтенко

.