ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
06 жовтня 2022 року м. Київ № 640/39681/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Аблова Є.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи заяву позивача про збільшення позовних вимог в адміністративній справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «НОВОСЕРВІС»
до Головного управління ДПС у м. Києві
Державної податкової служби України
третя особа Приватне підприємство «КЛІНІКА АНТИСТАРІННЯ «МЕДІКОМ»
про визнання протиправними та скасування рішень від 07.10.2021 року, від 17.12.2021, зобов'язання вчинити дії,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «НОВОСЕРВІС» (далі по тексту - позивач) з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у м. Києві (далі по тексту - відповідач-1), Державної податкової служби України (далі по тексту - відповідач-2), третя особа - Приватне підприємство «КЛІНІКА АНТИСТАРІННЯ «МЕДІКОМ» про визнання протиправними та скасування рішень від 07.10.2021 року, від 17.12.2021, зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 січня 2022 року відкрито провадження у справі № 640/39681/21 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання (у письмовому провадженні).
24.06.2022 до суду надійшла заява про збільшення (уточнення) позовних вимог, відповідно до якої останній просить викласти позовні вимоги у такій редакції:
«…визнати протиправним та скасувати Рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 07.10.2021 №75818, складене Головним управління ДПС у м. Києві;
- визнати протиправним та скасувати Рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 20.12.2021 №99276, складене Головним управління ДПС у м. Києві;
- зобов'язати Головне управління ДПС у м. Києві виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «НОВОСЕРВІС» (ідентифікаційний код юридичної особи 40065428) з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості платника податку;
- визнати протиправним та скасувати Рішення про відмову в реєстрації податкової накладної №1 від 16.09.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних від 17.12.2021 № 3541231/40065428;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №1 від 16.09.2021 складену та подану Товариством з обмеженою відповідальністю «НОВОСЕРВІС» (ідентифікаційний код юридичної особи 40065428) в Єдиному реєстрі податкових накладних і вважати її прийнятою та зареєстрованою датою направлення - 16.09.2021.».
Дослідивши матеріали справи та вказану заяви про збільшення позовних вимог, суд зазначає наступне.
Вимоги до письмових заяв та клопотань визначені статтею 166 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, частиною 3 виказаної статті передбачено, що заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим кодексом.
Частиною першою статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частин першої-третьої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Як зазначено вище, провадження у даній справі відкрито 10.01.2022 та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання (у письмовому провадженні).
Водночас, позивач подав заяву про уточнення позовних вимог до суду 25.06.2022, тобто після закінчення строку на вчинення такої процесуальної дії.
Беручи до уваги вищевикладені положення, суд зазначає, що заява про збільшення позовних вимог подана поза межами строків, встановлених статтею 47 та частиною третьою статті 262 КАС України.
У зв'язку з вищенаведеними обставинами суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення заяви про збільшення позовних вимог позивачу.
Керуючись статтями 47, 160, 161, 243, 248, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Заяву позивача про збільшення позовних вимог в адміністративній справі № 640/39681/21 - повернути без розгляду.
Відповідно до частини 2 статті 256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Є.В. Аблов