вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
05.10.2022м. ДніпроСправа № 904/229/22
За заявою Акціонерного товариства "ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ"
до боржника Комунального підприємства "Житлове господарство Красногвардійського району" Дніпропетровської міської ради (49006, м. Дніпро, вул. Шмідта, буд.22, код ЄДРПОУ 03341240)
про визнання банкрутом
Суддя Соловйова А.Є.
Акціонерне товариство "ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства "Житлове господарство Красногвардійського району" Дніпропетровської міської ради (49006, м. Дніпро, вул. Шмідта, буд.22, код ЄДРПОУ 03341240).
Постановою суду від 21.06.2022 припинено процедуру розпорядження майном Комунального підприємства "Житлове господарство Красногвардійського району" Дніпропетровської міської ради (49006, м. Дніпро, вул. Шмідта, буд.22, код ЄДРПОУ 03341240). Припинено повноваження арбітражного керуючого Ткаченка Дениса Володимировича (свідоцтво №1057 від 04.07.2013, 49107, вул. Казакова, буд. 3, офіс 14), як розпорядника майна Комунального підприємства "Житлове господарство Красногвардійського району" Дніпропетровської міської ради. Визнано Комунальне підприємство "Житлове господарство Красногвардійського району" Дніпропетровської міської ради (49006, м. Дніпро, вул. Шмідта, буд.22, код ЄДРПОУ 03341240) банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру у справі строком на 12 місяців, до 21.06.2023. Призначено ліквідатором Комунального підприємства "Житлове господарство Красногвардійського району" Дніпропетровської міської ради (49006, м. Дніпро, вул. Шмідта, буд.22, код ЄДРПОУ 03341240) арбітражного керуючого Ткаченка Дениса Володимировича (свідоцтво №1057 від 04.07.2013, 49107, вул. Казакова, буд. 3, офіс 14).
30.09.2022 від ліквідатора Комунального підприємства "Житлове господарство Красногвардійського району" Дніпропетровської міської ради арбітражного керуючого Ткаченка Д.В. електронною поштою надійшло клопотання вих.№01-34/02-97 від 30.09.2022 про витребування документів.
Розглянувши подане клопотання вих.№01-34/02-97 від 30.09.2022 арбітражного керуючого Ткаченка Д.В. про витребування документів, суд вважає його обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з огляду на таке.
Ліквідатором на адресу керівника та засновника (органу управління) було направлено повідомлення про правові наслідки визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, а також щодо передачі ліквідатору бухгалтерської та іншої документації, печаток і штампів, матеріальних та інших цінностей банкрута.
Згідно даних наявних у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновником (органом управління) банкрута є Дніпровська Міська Рада. Тобто, банкрут був підзвітний та підконтрольний засновнику (органу управління).
Відповідні посадові особи банкрута в порушення положень ч.2 ст.59 Кодексу, та постанови Господарського суду Дніпропетровської області від 21.06.2022 (справа №904/229/22), ігнорують законні вимоги розпорядника майна та не передають ліквідатору банкрута - арбітражному керуючому Ткаченку Д.В. бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута.
У зв'язку з цим, з метою вжиття заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, ліквідатором було підготовлено та направлено запити до відповідних реєстраційних та інших установ.
Так, за період з липня по вересень 2022, ліквідатором були підготовлені та направлені, в тому числі запити до:
- Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради, щодо надання інформації чи укладалися договори оренди на майно, яке знаходиться на балансі банкрута, а також; надання переліку такого майна;
- Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, щодо надання інформації про те, чи відбувалась передача та перереєстрація майнових прав на нерухоме майно з балансу боржника на інші комунальні підприємства, а також надання відповідних копій документів;
- Дніпропетровської міської ради та Департаменту житлового господарства Дніпровської міської, щодо надання відомостей та копій документів, на підставі яких проводилася реорганізація та ліквідація банкрута відповідно до рішення Дніпровської міської ради; відомості та копії документів щодо передачі активів банкрута на баланс інших комунальних підприємств; ліквідаційний баланс та акт розподілу активів; данні Голови ліквідаційної комісії та членів ліквідаційної комісії з метою передачі фінансово-бухгалтерської документації та активів;
- КП «Дніпровське міське бюро технічної інвентаризації» щодо надання інформації про все нерухоме майно, яке зареєстровано банкрутом, а також: відомості, за останні 3 роки, про відчуження та/або перереєстрацію у банкрута нерухомого майна.
Станом на дату звернення з вказаним клопотанням, відповідь надійшла від:
- Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради (вих.№8/454.01.1-19/471 від 21.09.2022), в якій роз'яснено, що витребування (вилучення) реєстраційних справ або документів із них здійснюється виключно за судовим рішенням.
- КП «Дніпровське міське бюро технічної інвентаризації» (вих.№5493 від 01.08.2022), в якій повідомлено, що станом на дату відповіді, відсутній доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно.
Відповіді на інші вищезазначені запити не надходили.
Також, в вересні 2022 року був підготовлений та направлений до Дніпровської міської ради запит, в якому було зазначено про наслідки ненадання документів, а також щодо необхідності надання ліквідатору відомостей, які будуть спрямовані для вжиття заходів по збереження майна боржника. Відповідь на вказаний запит не надходила.
В порушення положень діючого законодавства України, керівник та засновник (орган управління) банкрута - Дніпровська міська рада та його підпорядковані органи та підприємства (Комунальне підприємство "Дніпровське міське бюро технічної інвентаризації" Дніпровської міської ради, Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, Департамент по роботі з активами Дніпровської міської ради, Департамент житлового господарства Дніпровської міської ради), проігнорували звернення та запити ліквідатора Банкрута - арбітражного керуючого Ткаченка Д.В., щодо отримання необхідних відомостей, документів та інформації стосовно банкрута. Така бездіяльність перешкоджає належному проведенню ліквідаційної процедури.
Протоколом засідання комітету кредиторів у справі №904/229/22 про банкрутство Комунального підприємства "Житлове господарство Красногвардійського району" Дніпропетровської міської ради від 22.09.2022 комітет кредиторів зобов'язав ліквідатора банкрута, підготувати та подати до Господарського суду Дніпропетровської області, в рамках справи про банкрутство банкрутство №904/229/22, клопотання про витребування у органа управління банкрута (він же єдиний учасник Банкрута) - Дніпровської міської ради та його підпорядкованих органів та підприємств (Комунальне підприємство "Дніпровське міське бюро технічної інвентаризації" Дніпровської міської ради, Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, Департамент по роботі з активами Дніпровської міської ради, Департамент житлового господарства Дніпровської міської ради) необхідних відомостей, документів та інформації стосовно банкрута.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право: запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб за їхньою згодою; отримувати інформацію з державних реєстрів.
Відповідно до ч. 8 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства під час виконання повноважень арбітражний керуючий має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, що міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних.
Частиною другою статті 61 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що під час здійснення своїх повноважень ліквідатор має право заявити вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями боржника у зв'язку з доведенням його до банкрутства. Розмір зазначених вимог визначається з різниці між сумою вимог кредиторів і ліквідаційною масою. У разі банкрутства боржника з вини його засновників (учасників, акціонерів) або інших осіб, у тому числі з вини керівника боржника, які мають право давати обов'язкові для боржника вказівки чи мають можливість іншим чином визначати його дії, на засновників (учасників, акціонерів) боржника-юридичної особи або інших осіб у разі недостатності майна боржника може бути покладена субсидіарна відповідальність за його зобов'язаннями. Стягнені суми включаються до складу ліквідаційної маси і можуть бути використані тільки для задоволення вимог кредиторів у порядку черговості, встановленому цим Кодексом.
За приписами частин 1, 3 статті 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, показаннями свідків.
Згідно ч.1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Приписи ч. 2 ст. 81 Господарського процесуального України визначають зміст клопотання про витребування судом доказів. Так, у клопотанні повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів);
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;
5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
В частині 4 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України зазначено, що у разі задоволення клопотання суд ухвалою витребовує відповідні докази.
Керуючись ст.ст. 13, 42, 73, 74, 78, 81, 91, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, ст.1 Кодексу України з процедур банкрутства, суд
1. Клопотання вих.№01-34/02-97 від 30.09.2022 арбітражного керуючого Ткаченка Д.В. - задовольнити.
2. Зобов'язати Дніпровську Міську Раду (49000, м.Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 75) надати суду та ліквідатору в строк до 20.10.2022:
- відомості та копії документів, на підставі яких проводилася реорганізація та ліквідація банкрута відповідно до рішення Дніпровської міської ради за період з 01.01.2019 по 29.09.2022;
- відомості та копії документів щодо передачі активів банкрута на баланс інших комунальних підприємств за період з 01.01.2019 по 29.09.2022;
- ліквідаційний баланс та акт розподілу активів;
- данні Голови ліквідаційної комісії та членів ліквідаційної комісії банкрута з метою передачі фінансово-бухгалтерської документації та активів.
3. Зобов'язати Департамент по роботі з активами Дніпровської міської ради (м.Дніпро, просп. Дмитра Яворницького, 75) надати суду та ліквідатору в строк до 20.10.2022:
- інформацію, чи укладені договори оренди на майно, яке знаходиться на балансі Комунального підприємства "Житлове господарство Красногвардійського району" Дніпропетровської міської ради;
- перелік майна, яке перебуває на балансі Комунального підприємства "Житлове господарство Красногвардійського району" Дніпропетровської міської ради.
4. Зобов'язати Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради (м. Дніпро, вул. Старокозацька (вулиця Комсомольська) 58) надати суду та ліквідатору в строк до 20.10.2022:
- інформацію про те, чи відбувалась передача та перереєстрація майнових прав на нерухоме майно з балансу Комунального підприємства "Житлове господарство Красногвардійського району" Дніпропетровської міської ради на інші комунальні підприємства за період з 01.01.2019 по 29.09.2022;
- надати копії документів, що стали підставою для передачі та перереєстрації майнових прав на нерухоме майно з балансу Комунального підприємства "Житлове господарство Красногвардійського району" Дніпропетровської міської ради на інші комунальні підприємства за період з 01.01.2019 по 29.09.2022.
5. Зобов'язати КП «Дніпровське міське бюро технічної інвентаризації» (м. Дніпро, вул. Воскресенська, буд. 9 ) надати суду та ліквідатору в строк до 20.10.2022:
- інформацію про все нерухоме майно, яке зареєстровано за банкрутом станом на 29.09.2022;
- відомості, про відчуження та/або перереєстрацію у банкрута нерухомого майна за період з 01.01.2019 по 29.09.2022.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття - 05.10.2022 і не підлягає оскарженню.
Суддя А.Є. Соловйова