вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
04.10.2022м. ДніпроСправа № 904/242/22
за заявою Головного управління ДПС у Дніпропетровській області
до Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів" (51914, Дніпропетровська область, м.Кам'янське, вул.Романківська, буд.1, ідентифікаційний номер юридичної особи 00377532)
про визнання грошових вимог
Суддя Суховаров А.В.
при секретарі судового засідання Рудь В.Г.
Представники:
від кредитора: Горбань Р.С., посв ОН №000354 ГУ ДПС в Дніпропетровській області
від боржника: ліквідатор не з'явився
Товариство з обмеженою відповідальністю "Мастер-Пак" (61004, м.Харків, вул.Катеринінська, буд.46, ідентифікаційний номер юридичної особи 25181787) звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів" (51914, Дніпропетровська область, м.Кам'янське, вул.Романківська, буд.1, ідентифікаційний номер юридичної особи 00377532).
Ухвалою суду від 26.01.2022 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Мастер-Пак" (61004, м.Харків, вул.Катеринінська, буд.46, ідентифікаційний номер юридичної особи 25181787) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів" (51914, Дніпропетровська область, м.Кам'янське, вул.Романківська, буд.1, ідентифікаційний номер юридичної особи 00377532) прийнято до розгляду в підготовчому засіданні 08.02.2022.
08.02.2022 господарський суд виніс ухвалу відкрив провадження у справі №904/242/22, визнав грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Мастер-Пак" (61004, м.Харків, вул.Катеринінська, буд.46, ідентифікаційний номер юридичної особи 25181787) на суму 142 343,99грн., ввів процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів до 28.07.2022, призначив розпорядником майна Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів" арбітражного керуючого Венську Оксану Олександрівну, свідоцтво №174 від 24.04.2013.
Вказаною вище ухвалою суд призначив попереднє засідання суду на 29.03.2022.
Ухвалою суду від 29.03.2022 попереднє засідання відкладено 10.05.2022.
Ухвалою суду від 10.05.2022 завершено попереднє судове засідання, за результатами якого внести до реєстру вимоги кредиторів у наступній черговості:
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Мастер-Пак" на суму 83 310,00грн. - 1 черга задоволення реєстру вимог кредиторів, суму 142 343,99грн. - 4 черга задоволення реєстру вимог кредиторів.
Постановою суду від 14.06.2022 припинено процедуру розпорядження майном Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів" (51914, Дніпропетровська область, м.Кам'янське, вул.Романківська, буд.1, ідентифікаційний номер юридичної особи 00377532), припинено повноваження арбітражного керуючого Венської Оксани Олександрівни, свідоцтво №174 від 24.04.2013 (49000, м.Дніпро, а/с 162, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) як розпорядника майна Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів", визнано Товариство з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів" (51914, Дніпропетровська область, м.Кам'янське, вул.Романківська, буд.1, ідентифікаційний номер юридичної особи 00377532) банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру у справі строком на 12 місяців, до 14.06.2023, призначено ліквідатором банкрута Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів" арбітражного керуючого Венську Оксану Олександрівну, свідоцтво №174 від 24.04.2013 (49000, м.Дніпро, а/с 162, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ).
14.06.2022 на веб-сайті Вищого господарського суду України опубліковано повідомлення за №68821 про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів".
01.09.2022 до господарського суду Дніпропетровської області надійшла заява Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів" про визнання грошових вимог на суму 5 483 098,57грн. та судового збору у розмірі 4 962,00грн.
Ухвалою суду від 06.09.2022 заяву Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів" про визнання грошових вимог на суму 5 483 098,57грн. та судового збору у розмірі 4 962,00грн. по справі №904/242/22 до розгляду в судовому засіданні на 04.10.2022.
До господарського суду Дніпропетровської області надійшли наступні документи:
- 08.09.2022 повідомлення ліквідатора Венської О.О. про розгляд грошових вимог Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, за змістом якого останні визнані у повному обсязі;
- 03.10.2022 заява ліквідатора Венської О.О. про розгляд справи без її участі.
В судовому засіданні 04.10.2022 присутній представник Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, інші учасники справи в судове засідання не з'явились.
Дослідивши матеріали грошових вимог, заслухавши представника кредитора, господарський суд встановив наступне.
З матеріалів справи вбачається, що Товариство з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів" обліковується в Головному управлінні Державної податкової служби у Дніпропетровській області як платник податків.
В інтегрованих картках платника податків у ТДВ "Кам'янський завод продтоварів" обліковується податковий борг на загальну суму 5 224 744,76грн., з якої:
- 626 204,29грн. - податок па додану вартість (619 205,09грн. - основний платіж, пеня 6 999,20грн.), код платежу 14060100;
- 421 218,43грн. - податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, і сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (420 638,40грн. - основний платіж, 580,03грн. - пеня), код платежу 18010400;
- 4 173 463,04грн. - земельний податок з юридичних осіб (414 4603,86грн. - основний платіж, 28 769,18грн. -пеня), код платежу 18010500; без врахування пені та штрафних санкцій, які нараховуються відповідно до ст.126 та 129 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ, із змінами і доповненнями;
Також, згідно з ІКП, що ведеться в ГУ ДПС у Дніпропетровській області, за платником обліковується заборгованість з єдиного внеску, нарахованому роботодавцями на суму заробітної плані, винагороди за договорами ЦПХ, допомоги по тимчасовій непрацездатності в сумі 258 353,81грн.
Пунктом 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України встановлено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим кодексом.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.п.14.1.39 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковим боргом є сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до положень п.п. 41.1, 41.2 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Згідно з п.п.19.3 ст.19 Податкового кодексу України державні податкові інспекції здійснюють сервісне обслуговування платників податків; здійснюють реєстрацію та ведення обліку платників податків та платників єдиного внеску, об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням; формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб - платників податків, Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи; виконують інші функції сервісного обслуговування платників податків, визначені законом.
Відповідно до пп.20.1.34 п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Положеннями пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України визначено, що при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, нарахування пені розпочинається починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Дослідивши подану заяву, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості вимог заявника про визнання грошових вимог Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області на суму 5 029 133,26грн. (податковий борг), 185 068,38грн. (єдиний внесок, нарахований роботодавцями на суму заробітної плані, винагороди за договорами ЦПХ, допомоги по тимчасовій непрацездатності), 268 896,93грн. (пеня та штрафні санкції).
Разом з тим, заявником сплачено судовий збір за подання заяви з грошовими вимогами до боржника у розмірі 4 962,00грн., який підлягає включенню до реєстру вимог кредиторів до першої черги задоволення.
За змістом положень статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсними кредиторами є кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника
Згідно ч.1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
За змістом частини 1 статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому:
1) у першу чергу задовольняються: вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати працюючим та звільненим працівникам банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв'язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов'язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, які направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідна допомога, належна працівникам у зв'язку з припиненням трудових відносин, та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі; вимоги щодо виплати заборгованості із компенсації збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, постановлених проти України; вимоги кредиторів за договорами страхування; витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їхніх коштів;
2) у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників);
3) у третю чергу задовольняються: вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів); вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом;
4) у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою;
5) у п'яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства;
6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.
З огляду на обґрунтованість вимог заяви Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області, яка подана до господарського суду поза межами строку, визначеного приписами ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, дійшов висновку щодо наявності підстав для визнання конкурсним кредитором Головне управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області з грошовими вимогами до Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів" на загальну суму 5 488 060,57грн., яка підлягає погашенню у наступному порядку:
- 1 черга - 4 962, 00грн. (витрати по сплаті судового збору);
- 2 черга - 185 068,38грн. (єдиний внесок, нарахований роботодавцями на суму заробітної плані, винагороди за договорами ЦПХ, допомоги по тимчасовій непрацездатності);
- 3 черга - 5 029 133,26грн. (податковий борг);
- 6 черга - 268 896,93грн. (штрафні санкції. пеня).
Керуючись ст.ст. 2, 73-74, 76-79, 86, 91, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 45, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, суд -
Визнати грошові вимоги Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до Товариства з додатковою відповідальністю "Кам'янський завод продтоварів" (51914, Дніпропетровська область, м.Кам'янське, вул.Романківська, буд.1, ідентифікаційний номер юридичної особи 00377532)на суму 4 962, 00грн. (витрати по сплаті судового збору) - 1 черга задоволення вимог кредиторів, на суму 185 068,38грн. (єдиний внесок, нарахований роботодавцями на суму заробітної плані, винагороди за договорами ЦПХ, допомоги по тимчасовій непрацездатності) - 2 черга задоволення вимог кредиторів, на суму 5 029 133,26грн. (податковий борг) - 3 черга задоволення вимог кредиторів, на суму 268 896,93грн. (штрафні санкції, пеня) - 6 черга задоволення вимог кредиторів.
Зобов'язати ліквідатора Венську О.О. внести відповідні зміни до реєстру вимог кредиторів.
Ухвала набирає законної сили 04.10.2022.
Ухвала може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст ухвали складено 05.10.2022.
Суддя А.В. Суховаров