Рішення від 22.09.2022 по справі 904/867/22

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

22.09.2022Справа № 904/867/22

Господарський суд міста Києва у складі судді Полякової К.В., за участі секретаря судового засідання Саруханян Д.С., розглянувши за правилами загального позовного провадження матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Система аптек "Лінда-Фарм"

до 1) Приватного підприємства "Соломія-Сервіс", 2) Дніпропетровської обласної ради, 3) Обласного комунального підприємства "Фармація"

про визнання недійсними результатів аукціону

за участі представників:

від позивача: Кім Г.В., адвокат,

від відповідача-1: Павлюк О.В., адвокат,

від відповідача-2: Прохоренко А.В., самопредставництво;

від відповідача-3: не з'явився,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Система аптек "Лінда-Фарм" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Приватного підприємства "Соломія-Сервіс" та Дніпропетровської обласної ради про визнання недійсними результатів аукціону з передачі в оренду нерухомого майна - нежитлового приміщення, загальною площею 20,70 кв.м., на першому поверсі будівлі, розташоване за адресою: вул. Космічна, 13, м. Дніпро, оформлені Протоколом електронного аукціону №LLE001-UA-20220117-35862, сформованим 10.02.2022 12:09:03.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 08.04.2022 матеріали справи № 904/867/22 передано за територіальною підсудністю на розгляд Господарському суду міста Києва.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.05.2022 матеріали справи № 904/867/22 передані на розгляд судді Поляковій К.В.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.05.2022 відмовлено в задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Система аптек "Лінда-Фарм" про забезпечення позову.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.05.2022 вказану позовну заяву залишено без руху та надано строк на усунення її недоліків.

16.05.2022 через відділ діловодства та документообігу суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.

17.05.2022 від позивача через відділ діловодства та документообігу суду надійшла заява про зміну предмету позову. Відповідно до поданої заяви позивач просив: визнати недійсними результати аукціону з передачі в оренду нерухомого майна - нежитлового приміщення, загальною площею 20,70 кв.м., на першому поверсі будівлі, розташоване за адресою: вул. Космічна, 13, м. Дніпро, оформлені Протоколом електронного аукціону №LLE001-UA-20220117-35862, сформованим 10.02.2022 12:09:03; визнати позивача переможцем електронного аукціону з ідентифікатором №LLE001-UA-20220117-35862 від 10.02.2022 щодо передачі в оренду об'єкта - нежитлового приміщення, загальною площею 20,7 кв.м. на першому поверсі будівлі за адресою: вул. Космічна, 13, у місті Дніпро; визнати укладеним договір оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Дніпропетровської області між Дніпропетровською обласною радою, як орендарем, Товариством з обмеженою відповідальністю "Система аптек "Лінда-Фарм", як орендарем, Обласним комунальним підприємством "Фармація", як балансоутримувачем, строком на 2 роки 11 місяців з моменту набрання законної сили рішенням суду в даній справі на умовах, що визначені в проекті договору оренди, оприлюдненому в складі документації аукціону за посиланням http://prozorro.sale/auction/LLE001-UA-20220117-35862, а саме в наведеній позивачем редакції.

Крім того, позивач разом із позовною заявою подавав клопотання про залучення до участі у справі Обласного комунального підприємства "Фармація" в якості третьої особи.

Разом із цим, надалі позивач заявив клопотання щодо залучення Обласного комунального підприємства "Фармація" в якості співвідповідача.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 23.05.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання. Прийнято заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Система аптек "Лінда-Фарм" про зміну предмету позову до розгляду та залучено до участі у справі в якості співвідповідача Обласне комунальне підприємство "Фармація".

У відзиві відповідач-1 наголосив, що умови щодо надання документів на підтвердження наявності ліцензії з виготовлення лікарських засобів в умовах аптеки в межах міста Дніпра не носила обов'язкового характеру з огляду на відсутність будь-якого рішення про затвердження такої умови. У той же час, відповідачем-1 подані всі необхідні документи, сплачено внески та запропоновано вищу цінову пропозицію, ніж позивачем.

У відзиві на позовну заяву відповідач-2 вказав, що додаткова умова як наявність місця провадження діяльності в межах м. Дніпра не передбачена жодним актом законодавства чи рішенням Дніпропетровської обласної ради, у зв'язку з чим не надання відповідачем-1 відповідних документів не свідчить про невиконання умов аукціону. У свою чергу, відповідач-1 надав цінові пропозиції майже в два рази вищі за цінові пропозиції позивача, внаслідок чого відповідач-1 автоматично визнаний переможцем електронного аукціону.

Відповідач-3 про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, проте відзив на позовну заяву не подавав та уповноваженого представника до судового засідання не направляв.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

11.10.2021 Обласним комунальним підприємством "Фармація" подано голові Дніпропетровської обласної ради заяву №5/917 про включення майна - нежитлового приміщення, загальною площею 20,70 кв.м., на першому поверсі будівлі, розташоване за адресою: вул. Космічна, 13, м. Дніпро, до переліку першого типу з метою передачі в оренду на 2 роки та 11 місяців.

Рішенням №122-8/VІІІ від 05.11.2021 Дніпропетровської обласної ради "Про оренду нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області" затверджено перелік першого типу об'єктів оренди, які підлягають передачі в оренду через проведення аукціону, згідно з додатком 1 Перелік першого типу об'єктів оренди, які підлягають передачі в оренду через проведення аукціону, до якого внесено, в тому числі, спірне нежитлове приміщення, цільове використання: розміщення аптеки (що реалізує готові ліки, в тому числі виготовлені в умовах аптеки, та здійснює господарську діяльність з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів).

В електронній торговій системі "Прозоро.Продажі" Дніпропетровською обласною радою опубліковано оголошення про проведення аукціону з передачі в оренду нерухомого майна - нежитлового приміщення, загальною площею 20,70 кв.м., на першому поверсі будівлі, розташоване за адресою: вул. Космічна, 13, м. Дніпро.

В оголошенні визначено інформацію про об'єкт оренди, стартову орендну плату, інформацію про аукціон, інформацію про умови, на яких проводиться аукціон, додаткову інформацію, технічні реквізити інформаційного повідомлення, умови оренди об'єкта, в тому числі, додаткові: здійснення невід'ємних поліпшень можливо тільки у разі надання орендодавцем згоди на поточний та/або капітальний ремонт орендованого майна; якщо це вимагається законом, договір оренди підлягає нотаріальному посвідченню і державній реєстрації; майно може бути використано під розміщення аптечного пункту, що реалізує готові ліки, в тому числі виготовлені в умовах аптеки, та здійснює господарську діяльність з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів; потенційний орендар повинен мати ліцензію на право провадження відповідних видів діяльності згідно п. п. 10 та 22 п. 1 ст. 7 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" від 02.03.2015р. № 222-VIII, а саме "Роздрібна торгівля лікарськими засобами" включаючи виробництво (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки" та здійснення господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів" з наявними місцями провадження діяльності в межах м. Дніпра.

На участь в електронному аукціоні №LLE001-UA-20220117-35862 щодо оренди державного та комунального майна подано дві заявки - позивачем та відповідачем-1, якими обома надано на виконання додаткової умови щодо наявності ліцензії на право проводження відповідних видів діяльності згідно п. п. 10 та 22 п. 1 ст. 7 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" необхідні документи.

Відповідно до протоколу електронного аукціону №LLE001-UA-20220117-35862 від 10.02.2022 за наслідками оцінки цінових пропозицій учасників переможцем електронного аукціону визначено відповідача-1, цінова пропозиція якого становила 5299 грн.

Згідно з частиною 1 статті 650 Цивільного кодексу України особливості укладення договорів на біржах, аукціонах, конкурсах тощо встановлюються відповідними актами цивільного законодавства.

Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" етапність передачі в оренду державного та комунального майна передбачає: прийняття рішення щодо наміру передачі майна в оренду; внесення інформації про потенційний об'єкт оренди до ЕТС; прийняття рішення про включення потенційного об'єкта оренди до одного із Переліків; опублікування інформації про потенційний об'єкт оренди, щодо якого прийнято рішення про включення до одного з Переліків, в ЕТС; розміщення в ЕТС оголошення про передачу майна в оренду; проведення аукціону на право оренди майна або передача об'єкта в оренду без проведення аукціону, укладення та публікація в ЕТС договору оренди.

Відповідно до частини 1 статті 13 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» об'єкти державної та комунальної власності передаються в оренду за результатами проведення аукціону виключно в ЕТС, у тому числі аукціону, предметом якого є право на продовження договору оренди об'єкта згідно із статтею 18 цього Закону. Порядок функціонування ЕТС, порядок та строки передачі майна в оренду, подання заяв на участь в аукціоні, проведення аукціонів, розмір, порядок та строки сплати, повернення гарантійних, реєстраційних внесків, плати за участь в аукціоні (винагороди оператора), порядок та строки підписання, опублікування протоколу та договору оренди за результатами аукціону визначаються Порядком передачі майна в оренду.

У статті 1 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" аукціон - це спосіб передачі в оренду державного та комунального майна особі, яка запропонувала найбільшу орендну плату, що проводиться в електронній формі.

За приписами частин 3, 4 статті 13 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" для участі в аукціоні потенційний орендар подає в ЕТС заяву на участь в аукціоні, вимоги до якої встановлюються адміністратором ЕТС, в електронній формі. До заяви додаються: 1) для потенційних орендарів - фізичних осіб - громадян України - копія паспорта громадянина України; 2) для потенційних орендарів - іноземних громадян та осіб без громадянства - копія документа, що посвідчує особу; 3) для потенційних орендарів - юридичних осіб: витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань України - для юридичних осіб - резидентів; документ про реєстрацію у державі її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського або судового реєстру тощо), засвідчений згідно із законодавством держави його видачі, перекладений українською мовою, - для юридичних осіб - нерезидентів; інформація про кінцевого бенефіціарного власника. Якщо особа не має кінцевого бенефіціарного власника, зазначається інформація про відсутність кінцевого бенефіціарного власника і причина його відсутності; 4) документ, що підтверджує сплату реєстраційного внеску, а також документ, що підтверджує сплату гарантійного внеску на рахунок оператора електронного майданчика. Орендодавець не має права вимагати від потенційного орендаря інші документи і відомості, ніж передбачені частиною третьою цієї статті та умовами оренди майна, опублікованими в оголошенні про проведення відповідного аукціону.

Згідно з пунктом 51 Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 483, орендодавець через свій особистий кабінет оприлюднює в електронній торговій системі оголошення про передачу майна в оренду на аукціоні у випадках та у строки, передбачені частиною першою статті 12 Закону, а щодо єдиного майнового комплексу - у строки, передбачені частиною п'ятою статті 14 Закону. У межах строків, передбачених частиною першою статті 12 Закону, орендодавець розробляє та затверджує умови оренди майна, додаткові умови оренди майна (в разі наявності), крім тих, які затверджуються в порядку, передбаченому абзацом третім пункту 54 цього Порядку. Умови оренди майна включають розмір стартової орендної плати об'єкта оренди для аукціонів, передбачених частинами другою, одинадцятою та тринадцятою статті 13 Закону та строк оренди, визначений згідно пункту 53 цього Порядку.

У пункті 54 Порядку вказано, що додаткові умови оренди майна розробляються орендодавцем на підставі пропозицій балансоутримувача, уповноваженого органу управління або з власної ініціативи орендодавця (ч. 1). Орендодавець проводить аналіз пропозицій у частині обмеження конкуренції та дискримінації учасників. Забороняється встановлювати додаткові умови оренди майна, що містять такі положення (ч. 2). Фондом державного майна або відповідним представницьким органом місцевого самоврядування може бути прийняте рішення про затвердження критеріїв для визначення об'єктів, щодо яких рішення про затвердження додаткових умов оренди приймається Фондом державного майна щодо майна державної власності (крім випадків, коли такі умови затверджуються Кабінетом Міністрів України для оренди єдиних майнових комплексів) або відповідним представницьким органом місцевого самоврядування (визначеним ним органом) щодо майна комунальної власності (ч. 3). Можуть бути визначені такі додаткові умови оренди майна: обмеження щодо використання майна для розміщення об'єктів, перелік яких визначений в додатку 3 у кількості не більш як п'ять груп з відповідного переліку; більш тривалий строк оренди, ніж передбачено пунктом 53 Порядку; виконання певних видів ремонтних робіт (поточного та/або капітального ремонту), реконструкції або реставрації об'єкта оренди в певній сумі протягом певного строку чи виконання інших інвестиційних зобов'язань у межах, передбачених законодавством; вимоги щодо наявності досвіду роботи особи у відповідній сфері, якщо об'єктом оренди є майно закладів освіти, охорони здоров'я, соціально-культурного призначення (закладів культури, фізичної культури і спорту) та додаткові документи, які повинен подати потенційний орендар на підтвердження наявності такого досвіду, передбачені цим пунктом Порядку; вимоги щодо особливостей використання об'єкта оренди, що є майном закладів освіти, охорони здоров'я, соціально-культурного призначення (закладів культури, фізичної культури і спорту); інші умови, передбачені законодавством або рішенням представницького органу місцевого самоврядування (у такому разі в оголошенні зазначається посилання на відповідні нормативно-правові акти або рішення, згідно з якими визначені такі додаткові умови) (ч. 4).

Згідно з ч. 6 пункту 54 Порядку додатковими документами, які подаються потенційним орендарем на підтвердження наявності досвіду роботи потенційного орендаря у відповідній сфері для оренди майна закладів освіти, охорони здоров'я, соціально-культурного призначення (закладів культури, фізичної культури і спорту), є документ, який засвідчує досвід роботи особи у відповідній сфері, зокрема щодо ліцензованих видів діяльності - документ, що підтверджує наявність ліцензії на право провадження відповідного виду діяльності (копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань). Додатково може бути встановлена вимога про мінімальний строк з дати видачі ліцензії, що повинен становити не більше ніж три роки.

Як встановлено в пункті 55 Порядку в оголошенні про передачу майна в оренду зазначаються: 1) повне найменування і адреса орендодавця та/або балансоутримувача; 2) інформація про об'єкт оренди, що міститься в Переліку першого типу, в обсязі, визначеному пунктом 26 Порядку; 3) проект договору оренди; 4) умови оренди майна та додаткові умови оренди майна (в разі наявності): стартова орендна плата для всіх видів аукціонів; строк оренди, а в разі коли об'єкт оренди пропонується для погодинного використання, - також інформація про графік використання об'єкта оренди; наявність рішення уповноваженого органу про затвердження додаткових умов оренди майна; наявність згоди на здійснення поточного та/або капітального ремонту орендованого майна під час встановлення додаткової умови оренди щодо виконання конкретних видів ремонтних робіт (поточного та/або капітального ремонту), реконструкції або реставрації об'єкта оренди із зазначенням суми і строку; 5) інформація про те, що об'єкт може бути використаний переможцем аукціону за будь-яким цільовим призначенням або про цільове призначення об'єкта оренди у випадках неможливості використання об'єкта за будь-яким цільовим призначенням відповідно до пункту 29 цього Порядку, у тому числі у випадку, передбаченому абзацом сьомим пункту 29 цього Порядку, або про перелік обмежень, за якими не допускається використання об'єкта оренди, у випадку встановлення додатковими умовами оренди майна обмеження щодо використання майна для розміщення об'єктів, перелік яких визначений у додатку 3; 6) інформація про необхідність відповідності орендаря вимогам статті 4 Закону та можливість орендаря укладати договір суборенди лише з особами, які відповідають вимогам статті 4 Закону; 7) копія згоди на укладення майбутнім орендарем договору суборенди, надана відповідно до пунктів 169 та 170 цього Порядку; 8) копія охоронного договору, - якщо об'єктом оренди є пам'ятка, а якщо об'єктом оренди є занедбана пам'ятка, - також копія згоди (дозволу) на здійснення ремонту, реставрації, яка дає право на зарахування витрат орендаря в рахунок орендної плати; 9) контактні дані (номер телефону і адреса електронної пошти) працівника балансоутримувача/орендодавця, відповідального за ознайомлення заінтересованих осіб з об'єктом оренди, із зазначенням адреси, на яку протягом робочого часу такі особи можуть звертатися із заявами про ознайомлення з об'єктом, час і місце проведення огляду об'єкта; 10) інформація про аукціон: спосіб та дата проведення аукціону, що визначається з урахуванням вимог, установлених цим Порядком; кінцевий строк подання заяви на участь в аукціоні, що визначається з урахуванням вимог, установлених цим Порядком; 11) інформація про умови, на яких проводиться аукціон: розмір мінімального кроку підвищення стартової орендної плати під час аукціону; розмір гарантійного внеску; розмір реєстраційного внеску; кількість кроків аукціону за методом покрокового зниження стартової орендної плати та подальшого подання цінових пропозицій; 12) додаткова інформація: реквізити рахунків операторів електронних майданчиків, відкритих для сплати потенційними орендарями гарантійних та реєстраційних внесків (зазначаються в оголошенні шляхом розміщення посилання на сторінку офіційного веб-сайта адміністратора, на якій зазначені реквізити таких рахунків); найменування установи (банку, казначейства), її місцезнаходження та номери рахунків у національній та іноземній валюті, відкритих для внесення операторами електронних майданчиків реєстраційних внесків потенційних орендарів та проведення переможцями аукціонів розрахунків за орендовані об'єкти; 13) технічні реквізити оголошення: період між аукціоном та аукціоном із зниженням стартової ціни, аукціоном із зниженням стартової ціни та аукціоном за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій (20-35 календарних днів з дати оприлюднення оголошення електронною торговою системою про передачу майна в оренду); єдине посилання на веб-сторінку адміністратора, на якій є посилання в алфавітному порядку на веб-сторінки операторів електронного майданчика, які мають право використовувати електронний майданчик і з якими адміністратор уклав відповідний договір; 14) інша додаткова інформація, визначена орендодавцем. Оголошення не повинне містити положення, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Таким чином, із положень ч. 4 пункту 54 Порядку слідує, що додатковими умовами, які не потребують зазначення посилання на відповідні нормативно-правові акти або рішення, є умова, зокрема, щодо наявності досвіду роботи особи у відповідній сфері, якщо об'єктом оренди є майно закладів освіти, охорони здоров'я, соціально-культурного призначення, на підтвердження якої згідно із ч. 6 п. 54 Порядку орендодавець може вимагати надання документу, що підтверджує наявність ліцензії на право провадження відповідного виду діяльності (копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань).

У той же час, виходячи зі змісту ч. 4 пункту 54 Порядку, вимога щодо наявності місця провадження діяльності у місті Дніпро підпадає під категорію інших умов, що можуть бути визначені орендодавцем з обов'язковим посиланням на відповідні нормативно-правові акти або рішення, згідно з якими така додаткова умова визначена.

Натомість, матеріали справи не містять доказів прийняття Дніпропетровською обласною радою рішення щодо визначення додаткової умови для оренди спірного нежитлового приміщення у вигляді надання документів на підтвердження наявності місця провадження діяльності у місті Дніпро.

Також відсутнє рішення Дніпропетровської обласної ради про затвердження критеріїв для визначення об'єктів, щодо яких рішення про затвердження додаткових умов оренди приймається даним органом місцевого самоврядування, про що наголошував позивач.

Судом враховані зауваження позивача про те, що рішенням Дніпропетровської обласної ради від 05.11.2021 № 122-8/VIII не затверджувалися жодні умови спірного аукціону, у зв'язку з чим всі умови оренди визначені лише в оголошені та умовах оренди.

Однак визначення орендодавцем безпосередньо в оголошенні (з додатком про умови оренди об'єкта) про проведення аукціону умов оренди із наведенням додаткових умов, які передбачені частинами 4, 6 пункту 54 Порядку, відповідає вказаним вище вимогам пунктів 51, 54, 55 Порядку.

Відтак, оскільки умова щодо надання документів на підтвердження наявності місця провадження діяльності у місті Дніпро не затверджена відповідним рішенням Дніпропетровської обласної ради, тобто не є обов'язковою умовою в розумінні частин 4, 6 пункту 54 Порядку, відсутні підстави стверджувати, що не надання відповідачем-1 документів на виконання даної умови порушує вимоги Порядку та Закону України "Про оренду державного та комунального майна" та зумовлює недійсність результатів аукціону.

При цьому, визначення відповідача-1 переможцем аукціону №LLE001-UA-20220117-35862 відбувалося виходячи з надання останнім у трьох раундах аукціону цінових пропозицій, що майже в два рази перевищували цінові пропозиції позивача.

Так, відповідно до протоколу електронного аукціону №LLE001-UA-20220117-35862 від 10.02.2022 у третьому раунді цінова пропозиція відповідача-1 становила 5299 грн. проти 2222 грн. цінової пропозиції позивача.

Відповідно до частини 7 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» майнові операції, які здійснюються органами місцевого самоврядування з об'єктами права комунальної власності, не повинні ослаблювати економічних основ місцевого самоврядування, скорочувати обсяги доходів місцевих бюджетів, зменшувати обсяг та погіршувати умови надання послуг населенню.

У частині 1 пункту 75 Порядку встановлено, що переможцем електронного аукціону вважається учасник, що подав найвищу цінову пропозицію за лот у разі, коли ним зроблений щонайменше один крок аукціону (крім випадку, передбаченого абзацом другим пункту 73 цього Порядку), а у випадках, передбачених пунктом 76 цього Порядку, учасник з наступною за величиною ціновою пропозицією за умови, що ним зроблений щонайменше один крок аукціону, а у разі однакових цінових пропозицій - учасник, що подав її раніше, за умови відсутності звернення від такого учасника про відмову від очікування та відсутності факту натискання ним відповідної кнопки про відмову від очікування в особистому кабінеті.

Оператор електронного майданчика зобов'язаний поінформувати учасника з наступною за величиною після переможця електронного аукціону ціновою пропозицією, а в разі подання однакових цінових пропозицій - учасника, що подав її раніше, про зміну його статусу протягом двох годин з моменту отримання звернення від такого учасника про відмову від очікування або натискання ним відповідної кнопки в особистому кабінеті (ч. 2 пункту 75 Порядку).

Зі змісту частини 9 статті 13 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" та пункту 76 Порядку слідує, що орендодавець не затверджує протокол аукціону, не укладає договір оренди за результатами аукціону з потенційним орендарем, який: не відповідає вимогам статті 4 цього Закону; не подав документи або відомості, обов'язкове подання яких передбачено цим Законом; подав неправдиві відомості про себе; відмовився від підписання протоколу аукціону або договору оренди за результатами аукціону на право оренди того самого об'єкта.

Ураховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про недоведеність позивачем наявності правових підстав для визнання недійсними результатів аукціону з передачі в оренду нерухомого майна - нежитлового приміщення, загальною площею 20,70 кв.м., на першому поверсі будівлі, розташоване за адресою: вул. Космічна, 13, м. Дніпро, оформлені протоколом електронного аукціону №LLE001-UA-20220117-35862, сформованим 10.02.2022 12:09:03.

Приймаючи до уваги, що позовні вимоги про визнання позивача переможцем електронного аукціону з ідентифікатором №LLE001-UA-20220117-35862 від 10.02.2022 та визнання укладеним договору оренди нерухомого майна в наведеній позивачем редакції, мають похідний характер від основної вимоги про визнання недійсними результатів аукціону, переможцем в яких обрано відповідача-1, суд дійшов висновку відмовити в задоволенні даних похідних вимог.

Інші доводи учасників справи судом розглянуті, проте на результат вирішення спору не вплинули. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v. Spain).

Відповідно до частини 1 статті 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з частиною 1 статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Статтею 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до частини 1 статті 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

За приписами частини 1 статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Судові витрати, які складаються зі сплаченої позивачем суми судового збору, покладаються на позивача.

Керуючись статтями 86, 129, 232, 236-241 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Система аптек "Лінда-Фарм" відмовити повністю.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повне судове рішення складено: 03.10.2022 року.

Суддя К.В. Полякова