30.09.2022 Єдиний унікальний № 371/867/22
провадження № 3/371/458/22
30 вересня 2022 року м. Миронівка
ЄУН 371/789/22
Провадження № 3/371/427/22
Суддя Миронівського районного суду Київської області Капшук Л.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, порушену відносно ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює,
за ст. 122-2 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 02 вересня 2022 року о 17 годині 50 хвилин, керуючи транспортним засобом мотоциклом марки «Jawa 350», реєстраційний номер НОМЕР_1 , вулицею Лугова села Козин Обухівського району Київської області, на вимогу працівника поліції про зупинку транспортного засобу, завчасно подану шляхом увімкнення проблискового маячка червоного кольору та звукового сигналу, не зупинив мотоцикл, продовжив рух.
Вказаними діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.4 Правил дорожнього руху.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 викладені у протоколі про адміністративне правопорушення факти підтвердив, вину у вчиненні правопорушення визнав, у вчиненому розкаявся.
У відповідності до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Таким чином, при розгляді справи про адміністративне правопорушення необхідно належно з'ясувати: чи було вчинене таке правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Пунктом 2.4 Правил дорожнього руху передбачено, що на вимогу працівника міліції водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил.
Відповідальність за ст. 122-2 ч. 1 КУпАП настає в разі невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу.
З'ясувавши обставини справи, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 було вчинене адміністративне правопорушення.
За фактом вчиненого правопорушення за встановленою формою з урахуванням всіх вимог, передбачених ст. 256 КУпАП, а також Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 07.11.2015 № 1395, складено протокол про адміністративне правопорушення.
Діями, що порушили вимоги п. 2.4 Правил дорожнього руху, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ст. 122-2 ч. 1 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень підтверджується даними письмових матеріалів: протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 435794 від 02 вересня 2022 року.
Факт правопорушення та його обставини правопорушник підтвердив у судовому засіданні під час розгляду справи.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність особи, що притягається до адміністративної відповідальності, є щире каяття у вчиненому.
Обставин, що обтяжують відповідальність вказаної особи, не встановлено.
Враховуючи обставини справи, характер вчиненого правопорушення, обставину, що пом'якшує відповідальність, вважаю, що до особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, необхідно застосувати стягнення у виді штрафу. Такий вид стягнення зможе здійснити виховний вплив на правопорушника та попередити скоєння протиправних дій у майбутньому.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст. ст. 33-35, 40-1, 122-2 ч. 1, 245, 280, 286 ч. 1 КУпАП,
ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню за ст. 122-2 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушенняу виді штрафу в розмірі дев'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 153 гривні.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 496 гривень 20 копійок судового збору.
Штраф підлягає сплаті на рахунок ГУК у Київ.обл/Миронівська міс/21081100, номер рахунку UA488999980313030149000010001, код ЄДРПОУ 37955989, МФО 899998, код класифікації доходів бюджету: 21081300.
Судовий збір підлягає сплаті на рахунок ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, номер рахунку UА908999980313111256000026001, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Миронівський районний суд Київської області протягом десятиденного строку з дня винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя підпис Л.О. Капшук
Згідно з оригіналом.
Суддя Л.О. Капшук