Справа № 496/2819/22
Провадження № 3/496/2169/22
28 вересня 2022 року суддя Біляївського районного суду Одеської області Галич О.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої ФОП ОСОБА_1 ,
за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
12 липня 2022 року до Біляївського районного суду Одеської області від Головного управління ДПС в Одеській області надійшов адміністративний протокол № 216/11/15-32-07-06-15 від 23 червня 2022 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно зазначеного протоколу, вбачається, що ФОП ОСОБА_1 , вчинила правопорушення, передбачене п. 11 ст. 3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 року (із змінами та доповненнями), а саме: реалізацію алкогольних виробів без застосування попереднього програмування, а саме не вказано код УКТ ЗЕД для підакцизних товарів, акт від 23.06.2022 року, № 3528/15/09/РРО/ НОМЕР_1 .
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що справа про притягнення до адміністративної відповідальності відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП підлягає закриттю з огляду на наступне.
Відповідно до вказаного протоколу, порушення було скоєно 16 червня 2022 року, до суду справа надійшла 12 липня 2021 року, та відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12 липня 2021 року передано судді Галич О.П.
У судове засідання ОСОБА_1 доставлена не була, не з'являлась, про слухання справи належним чином не повідомлена у зв'язку з незабезпеченням суду знаками поштової оплати для відправки поштової кореспонденції.
Вважаю за необхідне зазначити, що у справах «Рябих проти Росії» (заява № 52854/99, рішення від 24 липня 2003 року, пункт 52) та «Пономарьов проти України» (заява № 3236/03 від 03 квітня 2008, пункт 40) Європейський суд з прав людини зазначив, що правова визначеність передбачає повагу до принципу resjudicata, тобто принципу остаточності судових рішень.
Встановлення в законі строків на розгляд справи про адміністративне правопорушення також спрямоване на забезпечення вказаного принципу.
Таким чином, суд приходить до висновку про розгляд справи за відсутності ОСОБА_1 .
Ознайомившись з адміністративними матеріалами, вважаю за необхідне провадження по справі закрити, у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строку накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
З огляду на ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Згідно п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення, не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю внаслідок закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП; ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 216/11/15-32-07-06-15 від 23 червня 2022 року, ОСОБА_1 адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП вчинила, 16 червня 2022, а тому, строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбачений ст. 38 КУпАП закінчився, що відповідно вимог п. 7 ст. 247 КУпАП є підставою для закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст. ст. 38, 130, 221, 247, 284, 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП - закрити в зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Одеського апеляційного суду через Біляївський районний суд Одеської області.
Суддя О.П. Галич