Ухвала від 08.09.2022 по справі 495/6741/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 495/6741/22

Номер провадження 1-кс/495/1825/2022

08 вересня 2022 рокум. Білгород-Дністровський

Слідчий суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Білгород-Дністровському клопотання старшого слідчий відділення №2 СВ Білгород-Дністровського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області капітана поліції ОСОБА_3 про накладення арешту на майно,

ВСТАНОВИВ:

05.09.2022 року старший слідчий відділення №2 СВ Білгород-Дністровського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області з погодженим прокурором Білгород-Дністровської окружної прокуратури клопотанням про накладення арешту на майно.

В клопотанні зазначено, що 02.09.2022 до чергової частини відділення поліції №2 Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області надійшла заява від ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 про те, що невідомо особа, яка знаходилась за місце її мешкання шляхом вільного доступу 02.09.2022 викрала належні їй грошові кошти. Сума збитку складає 3500 гривень.

02.09.2022 за вказаним фактом розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022162240001026, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.

Так, в ході досудового розслідування встановлено, що 02.09.2022 року у потерпілої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , особа шляхом вільного доступу пройшла до гаражного приміщення та з її сумочки викрала грошові кошти в сумі 100 доларів США та 1065 гривень. Встановлено, що вказану крадіжку вчинив ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який тимчасово працював у неї на території подвір'я розташованого за місцем її мешкання та викрадені грошові кошти передав на зберігання ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мешканкі АДРЕСА_2 .

03.09.2022 у ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мешканки АДРЕСА_2 тимчасово вилучено грошові кошти в сумі 3500 гривень, а саме 7 купюр номіналом по 500 гривень з наступними серіями та номерами: ВВ 4156947, ВЄ 1539155, ВИ 2819976, ЕЗ 1571409, АЄ 4861921, СЗ 3442066, ЛВ 8846024, а також аркуш паперу з написом зробленим кульовою ручкою «Олег 3.500 гр. до воскрес.» Вказані грошові кошти поміщено до паперового конверту з маркуванням «Пакет №1», а аркуш паперу з написом зробленим кульовою ручкою «Олег 3.500 гр. до воскрес.» поміщено до паперового конверту з маркуванням «Пакет №2».

Тимчасово вилучене майно визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №12022162240001026.

На даний час виникла необхідність в накладенні арешту на тимчасово вилучене майно оскільки вказане майно має значення речових доказів у кримінальному провадженні та визнано речовими доказами.

На підставі наведеного слідчий просить клопотання задовольнити.

В судове засідання слідчий та прокурор не з'явилися, надали до суду письмову заяву з проханням розглядати дане клопотання за їх відсутності та на підставі доданих копій матеріалів до клопотання..

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди .

Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Відповідно до ч.1 ст. 173 КПК України слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала не доведе необхідність такого арешту, а згідно ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову; наслідки арешту майна для інших осіб; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.

Відповідно до ч.5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено. У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої ст. статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.

Враховуючи вищевикладене та те, що в ході досудового розслідування необхідно вжити певні заходи щодо всебічного, повного дослідження всіх обставин кримінального провадження, а також з метою запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження та відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення слідчий суддя дійшов до висновку про необхідність накладення арешту на вище зазначене майно, для збереження його як речового доказу та проведення відповідних експертиз в кримінальному провадженні №12022162240001026.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 170, 172, 173 Кримінального процесуального України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого відділення №2 СВ Білгород-Дністровського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області капітана поліції ОСОБА_3 про накладення арешту на майно про накладення арешту на майно - задовольнити.

Накласти арешт на грошові кошти в сумі 3500 гривень, а саме 7 купюр номіналом по 500 гривень з наступними серіями та номерами: ВВ 4156947, ВЄ 1539155, ВИ 2819976, ЕЗ 1571409, АЄ 4861921, СЗ 3442066, ЛВ 8846024, які поміщено до паперового конверту з маркуванням «Пакет №1»; аркуш паперу з написом зробленим кульовою ручкою «Олег 3.500 гр. до воскрес.» який поміщено до паперового конверту «Пакет №2».

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області протягом п'яти діб з дня проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
106546510
Наступний документ
106546512
Інформація про рішення:
№ рішення: 106546511
№ справи: 495/6741/22
Дата рішення: 08.09.2022
Дата публікації: 14.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; арешт майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (31.10.2022)
Дата надходження: 31.10.2022
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
МИШКО ВІТАЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
суддя-доповідач:
МИШКО ВІТАЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ