Березівський районний суд Одеської області
29.08.2022
Справа № 494/1095/22
Провадження № 3/494/636/22
29 серпня 2022 р. м. Березівка
Суддя Березівського районного суду Одеської області Лебединський С.Й. розглянувши справу про адміністративне правопорушення за протоколом серії ВАВ №166422 від 21 серпня 2022 р. складеним інспектором СРПП Березівського РВП ГУНП в Одеській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, що проживає по АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.173-2 КУпАП, -
ОСОБА_1 21 серпня 2022 р. о 18.00 год. по АДРЕСА_1 , знаходячись у стані алкогольного сп'яніння вчинив правопорушення, передбачене п/п14 п.1 ст.1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», а саме вчинив відносно своєї матері ОСОБА_2 умисні дії психологічного характеру, що полягали у висловленні у її бік нецензурною лайкою та погрози застосування фізичної розправи, чим вчинив психологічне насильство.
У судове засідання правопорушник не з'явився, надіслав заяву у якій вину визнав, фактичних обставин справи не оспорював, також просив розгляд справи проводити за його відсутності.
Потерпіла у судове засідання не з'явилася, повідомлялася належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомила.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності правопорушника та потерпілої відповідно до ст.268 КУпАП.
Розглянувши матеріали адміністративної справи суд вважає наступне.
Як передбачено положеннями ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до положень ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно до положень ч.1 ст.173-2 КУпАП вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого - є підставою для притягнення особи до відповідальності.
Як свідчить з матеріалів адміністративної справи правопорушник вчинив дії за які передбачена відповідальність відповідно до ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Положеннями ст.251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У відповідності до вищенаведеної ст.251 КУпАП вина правопорушника підтверджена протоколом Березівського РВП, протоколом медичного огляду на стан сп'яніння від 21 серпня 2022 р. №139, проведеного черговим лікарем Березівської ЦРЛ, згідно якого правопорушник перебував у стані алкогольного сп'яніння, вміст алкоголю склав 3,98 проміле, показами потерпілої та матеріалами справи, з яких вбачається, що він перебуваючи у стані сп'яніння дійсно вчинив відносно своєї матері сварку, висловлював погрози у її бік, від чого вона відчувала емоційну невпевненість та побоювалась за своє життя.
Обставин, що пом'якшують вчинене, згідно ст.34 КУпАП, інші обставини, що мають значення для розгляду справи, не виявлено.
Обставини, що обтяжують відповідальність згідно ст.35 КУпАП, є перебування особи у стані алкогольного сп'яніння.
Призначаючи адміністративне стягнення відповідно до положень ст.33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
За таких обставин суд вважає, що адміністративне стягнення у виді громадських робіт буде саме тим видом стягнення, що відповідає вчиненому правопорушенню та може запобігти вчиненню подібних дій у майбутньому.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись ст.33, ст.40-1, ч.1 ст.173-2, ст.ст.278-280, 282, 283,п.1 ч.1ст.284, 285, ч.2 ст.294 КУпАП
ОСОБА_1 визнати винним за ч.1 ст.173-2 КУпАП і призначити йому адміністративне стягнення у виді громадських робіт тривалістю 40 (сорок) годин.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає по АДРЕСА_1 , на користь Державної судової адміністрації України, 050 (Отримувач коштів ГУК в Одеській обл./ отгм.Березівка/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку 899998, Рахунок отримувача UA848999980313171206000015594, Код класифікації доходів бюджету 22030101) судовий збір у розмірі 496 грн. 20 коп.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст.ст.32 або 32-1 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через Березівський районний суд Одеської області.
Суддя: _______________________________________________ -