30 вересня 2022 року Справа 160/13564/22
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Горбалінський В.В., розглянувши клопотання Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про залишення позову без розгляду, -
В провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в якій позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про притягнення до дисциплінарної відповідальності від 31.12.2021 року №141-с начальника відділу супроводження в судах податкових спорів за перевірками з питань адміністрування податку на додану вартість управління супроводження судових справ Сліс Андрія Сергійовича;
- стягнути з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на користь ОСОБА_1 моральну шкоду у розмірі 10 000,00 грн.
26.09.2022 року Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із клопотанням про залишення позову без розгляду.
В обгрунтування вказаного клопотання відповідач зазначив, що оскаржуваний наказ вручено позивачу засобом електронної пошти на його офіційну поштову скриньку, зазначену ним в матеріалах особової справи, 31.12.2021 року.
Вирішуючи вказане клопотання по суті, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1,5 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Згідно ч.3,4 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Якщо після відкриття провадження у справі суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Відповідно до ч.6,7 ст.77 Закону України «Про державну службу» державному службовцю видається під розписку належним чином завірена копія наказу (розпорядження) про накладення на нього дисциплінарного стягнення чи закриття дисциплінарного провадження не пізніше наступного робочого дня після прийняття відповідного рішення.
У разі відмови державного службовця від одержання копії наказу (розпорядження) про накладення на нього дисциплінарного стягнення чи закриття дисциплінарного провадження такий документ не пізніш як у триденний строк з дня прийняття рішення надсилається державному службовцеві за місцем його проживання рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Згідно статті 9-1 Закону України «Про державну службу» доведення інформації або документів до відома державного службовця відповідно до вимог цього Закону здійснюється шляхом її вручення або надсилання поштою, в тому числі з використанням інших засобів телекомунікаційного зв'язку. У разі доведення інформації або документів шляхом використання інших засобів телекомунікаційного зв'язку такий спосіб фіксується протоколом у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Інформація або документи надсилаються державному службовцеві за адресою місця проживання/перебування або на його адресу електронної пошти чи з використанням інших засобів телекомунікаційного зв'язку за наявними в особовій справі контактними даними.
Державний службовець при вступі чи проходженні державної служби зобов'язаний повідомити службу управління персоналом про його засоби електронної пошти чи інші засоби телекомунікаційного зв'язку з ним з метою їх використання для доведення до відома державного службовця інформації або документів.
Інформація або документи, надіслані поштою, в тому числі електронною, чи шляхом передачі з використанням інших засобів зв'язку вважаються такими, що доведені до відома державного службовця на п'ятий календарний день з моменту їх відправлення.
Відповідно до п.1-3 Порядку фіксації доведення інформації або документів до відома державного службовця шляхом використання засобів телекомунікаційного зв'язку, затверджеий постановою Кабінету Міністрів України №1042 від 11.12.2019 року, цей Порядок визначає процедуру фіксації доведення інформації або документів до відома державного службовця шляхом використання засобів телекомунікаційного зв'язку відповідно до вимог Закону України “Про державну службу” (далі - Закон).
Інформація або документи надсилаються державному службовцю з використанням засобів телекомунікаційного зв'язку виключно на його адресу електронної пошти чи за іншими контактними даними, про які він повідомив службі управління персоналом під час вступу чи проходження державної служби та які зазначені в його особовій справі.
Факт доведення інформації або документів до відома державного службовця фіксується протоколом про доведення інформації або документів до відома державного службовця (далі - протокол).
Суд звертає увагу, що статтею 77 Закону України «Про державну службу» передбачено виключний обов'язок видання державному службовцю під розписку належним чином завірену копію наказу (розпорядження) про накладення на нього дисциплінарного стягнення, а у випадку відмови державного службовця від одержання копії наказу (розпорядження) про накладення на нього дисциплінарного стягнення, вказаний наказ надсилається державному службовцеві за місцем його проживання рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Таким чином, імперативною нормою вказаного закону не передбачено надіслання державному службовцю наказу про накладення на нього дисциплінарного стягнення засобом електронного зв'язку, а саме: на електронну пошту.
У зв'язку з чим, суд доходить висновку, що надіслання позивачу оскаржуваного наказу на електронну пошту не може вважатися належним способом повідомлення позивача про прийняття оскаржуваного наказу, а отже, строк звернення до суду не підлягає обчисленню з моменту надіслання копії вказаного наказу на електронну пошту позивача.
В свою чергу, відповідачем не надано доказів надіслання повивачу оскаржуваного наказу в порядку, передбаченому статтею 77 Закону України «Про державну службу», у зв'язку з чим в матеріалах справи відсутні докази пропуску позивачем встановленого строку звернення до адміністративного суду з даною позовною заявою.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про залишення позову без розгляду.
Керуючись ст. 12, 248, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про залишення позову без розгляду - відмовити.
Ухвала набирає законної сили в строки передбачені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Горбалінський